9 استراتژی برتر بازاریابی کسب و کارهای آنلاین - فرصت امروز

سه شنبه, 27 آذر 1397 - 17:50

در یک توضیح جامع می توان استراتژی را برنامه ای جامع برای دستیابی به اهداف دانست که در این میان با توجه به اهمیت بسیار بالای بازاریابی برای هر سازمان، بدون شک وجود استراتژی های بازاریابی از جایگاه حیاتی برخوردار خواهد بود. اگرچه امروزه شرکت های بسیاری در تلاش برای استفاده از استراتژی های برندهای موفق دارند، با این حال توصیه می شود تا در این رابطه تنها به دنبال بررسی عملکرد سایرین در راستای بهبود طرح ریزی خود باشید. درواقع هر برنامه ای با توجه به نیاز و شرایط شرکت ها تعیین می شود که نمی توان تصور کرد که شما نیز درست در شرایطی مشابه شرکت دیگر باشید. به همین خاطر آگاهی از اصول و قواعد این امر، ضروری به نظر می رسد.

در این رابطه توجه داشته باشید که قبل از شروع این کار شما نیازمند جمع آوری اطلاعات کاملی از بازار هدف و اوضاع شرکت خود، خواهید بود. امروزه کسب وکارهای آنلاین، رشدی فوق العاده را تجربه می کنند که این امر باعث می شود تا ضرورت توجه به آنها افزایش یابد. در همین راستا و در ادامه به بررسی 9 استراتژی برتر بازاریابی این نوع کسب وکارها خواهیم پرداخت.

استراتژی بازاریابی کسب و کار آنلاین

1-وب سایتی مناسب طراحی کنید

اغلب افراد در رابطه با اهمیت طراحی وب به عنوان یک تکنیک بازاریابی؛ ناآگاه هستند. علت این امر نیز به این خاطر است که آنها توجه خود را بیشتر روی محتویات ارسالی قرار می دهند. این امر در حالی است که محیط کاربری سایت، نخستین چیزی است که در ابتدای کار توجه مخاطب را به خود جلب می کند. نمونه های بسیاری را می توان در این رابطه ذکر کرد که عدم طراحی مناسب باعث شده است تا برندهای رقیب بتوانند علی رغم عملکردی یکسان و تنها به علت طراحی جذاب تر، بتوانند به موفقیت مورد نیاز دست پیدا کنند. به همین خاطر لازم است تا نخستین گام شما برنامه ریزی برای نحوه طراحی وب سایت رسمی شما باشد.

مطلب مرتبط: عناصر اصلی استراتژی بازاریابی موفق چیست؟

در این رابطه دو عامل مهم باید همواره مورد نظر قرار گیرد. نخست رعایت اصل سادگی و سهولت کار و دیگری جذاب ساختن محیط کاربری که باعث می شود تا ما به تیم طراحی خبره ای نیاز داشته باشیم. در نهایت توجه داشته باشید که تنها به روز رسانی مطالب اهمیت نداشته و لازم است تا برنامه ای دقیق برای به روز رسانی و حتی تغییر محیط کاربری نیز داشته باشید. علت این امر به این خاطر است که اقدامات شما ممکن است در طول زمان جذابیت اولیه خود را از دست داده و کاربر را دچار روزمرگی کند. با این حال یک تغییر به موقع می تواند همه چیز را به نفع شما تغییر دهد. در این رابطه امروزه بسیاری از سایت های جهانی، با توجه به تغییرات فصلی اقدام به اعمال تغییراتی در محیط کاربری سایت خود می کنند که این امر خود جذابیت بالایی را برای بازدیدکنندگان به همراه خواهد داشت. در این رابطه توصیه می شود تا تغییرات شما به اندازه ای نباشد که فرد خود را با سایتی جدید مواجه کند و درواقع ضروری است تا همواره در تلاش برای حفظ اصالت خود باشید. در این رابطه این امر که همواره نظرات کاربران را در رابطه با تغییرات خود جویا شوید، باعث می شود تا در نهایت بتوانید سایت خود را به شرایط ایده آل، نزدیک تر کنید.

2-اهمیت بهینه سازی موتور جست وجو(سئو) را جدی بگیرید

سئو درواقع یک روند در راستای بهتر دیده شدن وب سایت شما خواهد بود که کمک می کند تا در جست و جوهای افراد، در رتبه های بالاتری قرار گیرید. با توجه به این امر که افراد معمولا جست وجوهای خود را محدود به صفحه نخست می کنند، به همین خاطر استفاده از این روش کاملا ضروری محسوب می شود. در این رابطه توجه داشته باشید که سئو موارد متعددی را شامل شده و تنها محدود به متن های ارسالی نخواهد بود. به همین خاطر نیز روش های مختلفی در رابطه با آن وجود دارد که لازم است تا نسبت به آنها به آگاهی کافی دست پیدا کرده و یا فردی حرفه ای را در این رابطه به استخدام شرکت خود درآورید. به طور کلی فاکتورهای زیادی برای بهبود رتبه و کیفیت صفحات وجود دارد که با بهینه سازی آنها می توان به رتبه بالاتری در نتایج جست وجوها دست پیدا کرد که به دو بخش کلی درون و بیرون سایتی تقسیم می شود.

3-در اقدامات خود تنوع کافی را داشته باشید

این امر که مطالب ارسالی شما تمامی جنبه های مورد نیاز را پوشش دهد، بدون شک از جمله مواردی خواهد بود که شانس موفقیت کار شما را افزایش خواهد داد. برای مثال در رابطه با معرفی یک محصول، تنها ارائه توضیحات جامع، نمی تواند نیاز افراد را برطرف کرده و آنها را به اطمینان لازم برای خرید خود برساند. به همین خاطر لازم است تا از تصاویر و فیلم های مختلف در این رابطه استفاده کنید. با این حال این موارد تنها الزامات اصلی محسوب شده و نمی توان آن ها را نقطه پایان تصور کرد. به همین خاطر توصیه می شود تا سایر موارد نظیر قابلیت ارسال نظر و مواردی از این قبیل را نیز جدی بگیرید. در نهایت با توجه به بازار رقابتی حال حاضر، برندی که بتواند خدمات و امکانات بیشتری را در اختیار مشتری قرار دهد، برنده میدان خواهد بود.

4-یک مشاور حرفه ای را به استخدام شرکت درآورید

دنیای بازاریابی اینترنت به قدری وسیع است که همواره این احتمال وجود دارد که سطح دانش شما برای قدم نهادن در این مسیر کاملا کافی نباشد. به همین خاطر ضروری است تا فردی حرفه ای در این رابطه را به استخدام شرکت درآورده و از مشاوره های وی برای بهبود کار خود استفاده کنید. خوشبختانه امروزه مقالات متعددی در رابطه با اهمیت و خصوصیات یک مشاور بازاریابی به چاپ رسیده است که مطالعه آن می تواند شما را در این رابطه یاری کند.

مطلب مرتبط: برای بازاریابی مؤثر در منزل به چه استراتژی هایی نیازمندید؟

5-از بازاریابی ایمیلی استفاده کنید

در رابطه با بازاریابی ایمیلی، اکثر افراد بر این باور هستند که این امر تنها شامل ارسال ایمیل به افراد گوناگون می شود. اگرچه این امر صورت کلی کار را تعریف می کند، با این حال در این رابطه نکاتی وجود دارد که در صورت عدم رعایت آن، شما تنها زمینه نارضایتی را در افراد ایجاد خواهید کرد. در این رابطه توجه داشته باشید که لازم است تا در ابتدا نسبت به جذابیت بالای پیام خود برای مخاطبان، اطمینان حاصل کرده و یک جدول زمانی درست را برای ارسال آن ها مشخص کنید. این امر نیز کاملا بستگی به جامعه هدف شما خواهد داشت. برای مثال در صورتی که کارمندان سطح یک شهر، هدف اصلی شما محسوب می شوند. بهتر است تا پیام های خود را در ساعات اولیه و یا پایانی روز ارسال کنید. همچنین ارسال مداوم پیام ها نیز اقدامی نادرست خواهد بود و لازم است تا فواصل مناسبی میان پیام ها وجود داشته باشد.

6-مخاطبان خود را دسته بندی کنید

این امر که همه افراد برای شما از جایگاه یکسانی برخوردار باشند نیز از دیگر اشتباهاتی محسوب می شود که شرکت ها ممکن است انجام دهند. در این رابطه لازم است تا با توجه به بازخورد افراد، مخاطبان را در گروه بندی های مختلفی قرار داده و برای هر یک از آنها برنامه ریزی جداگانه ای داشته باشید.

7-مطالب جدید و محتواهای ارزشمند را به اشتراک بگذارید

برخی از مطالب ممکن است جذابیت بالایی داشته باشند با این حال ارزش محتوایی پایینی دارند. درست عکس این قضیه نیز ممکن است رخ دهد. به همین خطار لازم است تا در تلاش برای نزدیک کردن این دو به یکدیگر باشید. درواقع شما نیازمند مطالبی جذاب و در عین حال ارزشمند خواهید بود تا نه تنها جایگاه برند خود را افزایش دهید، بلکه به محبوبیت کافی در نزد مخاطب نیز برسید. در نهایت این امر که همواره به مصاحبه و تولید محتوا اکتفا نکرده و مطالب مناسب خارجی نیز ترجمه کنید، از جمله اقدامات مهم در این رابطه محسوب می شود.

8- در زمینه خبررسانی نیز فعالیت داشته باشید

مقالات و نوشته ها تنها نیاز اطلاعاتی کاربران نبوده و اخبار نیز از جمله موارد بسیار مهم در این رابطه محسوب می شود. به همین خاطر لازم است تا در ابتدا اخبار شرکت خود و در نهایت مهم ترین اخبار داخلی و خارجی را در معرض نمایش قرار دهید.

مطلب مرتبط: 10 استراتژی بازاریابی برای افزایش رشد کسب و کار

9-مسابقات و چالش های جذاب ایجاد کنید

لازم است تا ارتباط خود را با کاربران افزایش داده و آنها را به نوعی با خود درگیر کنید. در این رابطه برگزاری مسابقه و چالش های متنوع، از جمله اقدامات جذاب و مفید محسوب می شود. برای مثال عکاسی از محصولات تولیدی شرکت، از جمله رایج ترین و محبوب ترین موارد در این رابطه محسوب می شود.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدیدبا ما در ارتباط باشید

021.86073324

021.88827112

[email protected]

شبکه های اجتماعی