چه شباهت هایی میان کارآفرینان و ورزشکاران وجود دارد؟ - فرصت امروز

پنج شنبه, 23 آذر 1396 - 11:20

شباهت هایی میان کارآفرینان و ورزشکاران وجود دارد که در ادامه به نقل از مدیر اینفو این وجوه تشابه را با هم بررسی می کنیم:

شور و اشتیاق:

در کارآفرین: اکثر کارآفرینان با اشتیاق به دنبال کسب وکارشان هستند. این نیرویی است که آنها را قادر به شب بیداری های بی وقفه، کار کردن های آخر هفته و از دست دادن تعطیلات، می کند. در واقع وجود باوری صادقانه به کاری که انجام می دهند، می تواند در روزهای سخت، به یاری شان بیاید.

در ورزشکار: ورزشکارانی که در حرفه شان موفق هستند، علاقه خود را به ورزش نشان می دهند. به طورکلی ورزشکاران در «خوردن، خوابیدن و رویاهای شان» با ورزش حرفه ای شان زندگی می کنند.

استقامت:

در کارآفرین: کارکردن در شرایطی که همه چیز به خوبی پیش می رود، آسان است، اما کارآفرین موفق، حتی زمانی که همه چیز دشوار است، هم به خوبی کار می کند. هنگامی که کارآفرین با شکست مواجه می شود، ناامید نمی شود، بلکه سعی می کند به رغم مشکلات احتمالی که ممکن است رخ دهد، راه هایی را برای موفقیت پیدا کند.

در ورزشکار: ورزشکارانی که می خواهند فراتر از وضعیت معمول حرکت کنند، باید دارای سطح بالایی از استقامت باشند. این ویژگی موجب می شود تا ورزشکار حتی در خارج از فصل نیز تمرین کند و حتی پس از مصدومیت به بازی بازگردد.

چشم انداز:

در کارآفرین: دیدن مسیر موفقیت و چشم انداز کسب و کار، ویژگی ای است که کارآفرینان از آن برخوردارند. کارآفرین می تواند چشم اندازی را برای کسب وکارش تعیین کند.

در ورزشکار: ورزشکار موفق از نگرشی مثبت و روشن نسبت به خود برخوردار است. او خودش را به عنوان یک برنده باور دارد. ورزشکاران موفق می توانند نتیجه نهایی بازی را تصور کنند و مطمئن باشند که پیروز خواهند شد. صرف نظر از احتمالاتی که پیش روی آنان قرار دارد، اغلب طرز فکری منسجم دارند.

اعتمادبه نفس:

در کارآفرین: کارآفرین دارای اعتمادبه نفسی است که می تواند باعث موفقیت وی شود و البته تمایل به ریسک آنان به خاطر همین اعتمادبه نفس است. آنها می دانند که به دلیل اعتمادبه نفس در توانایی های شان در موقعیتی منحصربه فرد نسبت به دیگران قرار دارند.

در ورزشکار: برای شرکت در بازی که هزاران نفر تماشاگر دارد و تعیین کننده بهترین بازیکن مسابقات است، سطح اعتمادبه نفس ورزشکار، عامل مهمی در حفظ آرامش و عملکرد صحیح او است. کسانی که از اعتمادبه نفس شان به عنوان ابزاری سودمند استفاده می کنند، از سطح بالایی از موفقیت برخوردار خواهند شد.

انعطاف پذیری:

در کارآفرین: کارآفرین نیاز به انعطاف پذیری دارد. توانایی ایجاد تغییرات، قبول مسئولیت های شغلی اضافه بر سازمان یا قابلیت هدایت و حرکت کسب وکار در جهتی دیگر، ویژگی های کلیدی برای کارآفرین موفق است.

در ورزشکار: بازی حرفه ای نیاز به انعطاف پذیری دارد. شرایط آب و هوایی، عرصه های بازی، موقعیت میدانی، هم تیمی ها، مربیگری و غیره متغیرهایی هستند که ممکن است بدون پیش بینی قبلی تغییر کنند. انعطاف پذیر بودن برای ورزشکار موفق ضروری است.

تحمل ترس:

در کارآفرین: ترس می تواند موجب محدودیت در ایجاد کسب وکار، سرمایه گذاری در حوزه ای ناشناخته یا درخواست تأمین مالی برای محصولی ناآشنا شود. کارآفرین باید بتواند فراتر از ترس هایش حرکت کند.

در ورزشکار: ترس از رقابت در عرصه ها و میدان های بزرگ و در برابر ورزشکاران حرفه ای، ممکن است ورزشکار را فلج کند. ورزشکار موفق، فراتر از ترس عمل می کند.

درک همبستگی بین کارآفرینان و ورزشکاران می تواند در ایجاد ورزشگاه ها و ادارات تجاری مرتبط با علوم ورزشی مفید باشد. با داشتن بعضی از ویژگی های مشابه، کارآفرین و ورزشکار گرچه لباس های متفاوتی برای کارشان بر تن دارند، اما مشاغل خود را به شکلی مشابه انجام می دهند.

کارشناس ارشد کارآفرینی

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدیدبا ما در ارتباط باشید

021.86073324

021.88827112

[email protected]

شبکه های اجتماعی