چهارشنبه, ۶ مرداد(۵) ۱۴۰۰ / Wed, 28 Jul(7) 2021 /
           
فرصت امروز

یادگرفتن چگونگی توسعه دادن کسب و کار فقط یک هدف باارزش نیست؛ اغلب این یک الزام حیاتی برای بقای کسب وکار شما است. اما پرسش این است که چه کاری می توانید انجام دهید تا کسب وکار خود را فراتر از سطح گذران زندگی ببرید؟ چه کاری می توانید انجام دهید تا آن را به یک نیروگاه ذخیره کننده درآمد که رویای آن را داشته اید تبدیل کنید؟ یک یا تعدادی از این استراتژی های رشد را امتحان کنید.

همه آنها با موفقیت توسط کسب وکارهای دیگر استفاده شده است و با کمی برنامه ریزی و سرمایه گذاری برای شما کار خواهد کرد.


1- به بازار فعلی خود نفوذ کنید

وقتی درباره چگونه توسعه دادن کسب وکار خود فکر می کنید، احتمالا اولین چیزی که به ذهن شما می آید جذب مشتری های جدید است، اما مشتری هایی که درحال حاضر دارید بهترین موقعیت برای افزایش فروش شما هستند؛ متقاعد ساختن مشتری های فعلی برای استفاده بیشتر از محصولات شما به مراتب ساده تر از جلب نظر مشتریانی است که تابه حال از محصولات شما خرید نکرده اند یا حتی نام آنها را نشنیده اند.

2- از مشتریان خود بخواهید شما را به دیگران معرفی کنند

نمی خواهیم بگوییم که به دست آوردن مشتری جدید رویکرد بدی است. یکی از آسان ترین راه ها برای انجام این کار این است که از مشتری های فعلی خود در این راه کمک بگیرید. البته در این راه باید مراقب خروجی رفتار و تصمیم خود باشید، این تصور که چون محصولات و خدمات متمایزی به مشتریان ارائه می کنید پس مشتریان هم الزاما در این زمینه با شما هم نظرند یا در این باره با دیگران صحبت می کنند نه فقط یک برداشت غلط است بلکه تقریبا کاری برای افزایش پایگاه مشتریان شما نمی کند؛ باید مستقیما درخواست ارجاعات دهید. حین یا بعد از فروش، سطح رضایتمندی مشتریان خود را ارزیابی کنید و از آنها بخواهید در صورت رضایتمندی از کیفیت خدمات و محصولات، شما را به افراد دیگری که فکر می کنند محصولات شما به درد آنها می خورد معرفی کنند.

3- محصول یا خدمات خود را نوآوری کنید

کشف و ترویج استفاده های جدید برای محصولات یا خدمات، یک راه عالی برای جلب مشتری جدید و یا بیشینه کردن خرید مشتریان فعلی است. به طور مثال نفت خام و نوار تفلون را مشاهده کنید! این دو اگر صرفا یک کارکرد مشخص داشتند آیا باز هم همین قدر پرفروش می بودند؟

4- دستیابی بازار خود را گسترش دهید

تا اینجا راه های مختلفی را برای توسعه بازار کسب و کار بررسی کردیم، یکی دیگر از آنها نزدیک کردن بازار تهیه محصولات به بازار مشتریان جدید است. آشکارترین آن افتتاح شعب جدید فروشگاه محصولات شما است؛ چیزی شبیه افتتاح یک مغازه در شهر جدید. این فروشگاه ها حتی می توانند یک فروشگاه آنلاین نیز باشند. یک رویکرد دیگر این است که دستیابی خود را از طریق تبلیغات گسترش دهید. همین که یک بازار جدید شناسایی کردید، بازه سنی مشتریان مخاطب خود را ارزیابی کنید. گاهی شاید بهتر باشد برای تبلیغ از رسانه های اجتماعی استفاده کنید.

5- در نمایش های بازرگانی شرکت کنید

نمایش های بازرگانی می تواند یک راه عالی برای رشد کردن باشد. به این خاطر که تبلیغات بازرگانی مردمی را جذب می کند که در حال حاضر به یک نوع محصول یا خدمتی که ارائه می دهید علاقه مند هستند. آنها می توانند توان فروش شما را تا حد قابل ملاحظه ای افزایش دهند. نمایش های بازرگانی را انتخاب کنید تا آنجا بهترین همتا برای محصول یا خدمات خود را بیابید. نکته های نمایش بازرگانی به شما کمک می کند بهترین بازده را در سرمایه گذاری خود داشته باشید.

6- بر یک بازار مناسب پیروز شوید

آیا قیاس ماهی بزرگ در برکه کوچک را به یاد دارید؟ این دقیقا همان شکلی است که این استراتژی برای توسعه کسب وکار شما عمل می کند. بازار مناسب همان برکه است، یعنی یک گروه متراکم از مشتریان با مشخصات توصیف شده و معین. درباره آنها به عنوان زیرمجموعه ای فکر کنید که نیازهای آن برآورده نشده است و باید برای رفع آن نیازها تلاش و برنامه ریزی کنید. برای مثال، یک مهدکودک شاید بر تزئین محیط با گل های رز تمرکز کنند، درحالی که یک کسب و کار طراحی خانه شاید بر محل استقرار پنجره ای که قرار است نورگیر محیط باشد اصرار بیشتری داشته باشد.

7- هزینه های خود را زیر نظر داشته باشید

تعجب کرده اید؟ در ذهن داشته باشید که وقتی درباره توسعه کسب وکار خود صحبت می کنید، در حقیقت درباره توسعه خط نهایی کسب وکار شما داریم صحبت می کنیم و فرق بین پول قبل از مالیات و بعد از مالیات، می تواند این را تبدیل به یک استراتژی رشد خیلی مؤثر کند. دو رویکرد اصلی برای کم کردن هزینه ها وجود دارد: تسویه کردن محصولات «بازنده» شما و بهبود گردش معاملات نوآوری.

8- محصولات یا خدمات خود را متنوع کنید

کلید رشد موفقیت آمیز شرکت هایی که محصولات شان به بازار ارائه می شود تقریبا با هم مشابهت دارد. شما باید همواره به نیازهای بازار هدف خود تمرکز و برنامه فروش محصولات را شناور تنظیم کنید. برای مثال، یک هنرمند شاید قاب ها و خدمات قاب بندی را نیز بفروشد. یا مثلا یک کسب وکار اجاره دوچرخه کوهستان شاید در فصل زمستان، کار خود را به اجاره چوب اسکی یا کفش اسکی تغییر دهد.

9- فرانشیز

داستان کارآفرینانی که به خاطر انتخاب کسب وکارهای کوچک خود هم مشهور و هم ثروتمند شده اند، زیاد است؛ اینها فقط داستان نیستند. اگر شما یک کسب وکار موفق دارید و می توانید سیستمی توسعه دهید که تضمین کند دیگران نیز می توانند موفقیت شما را تکرار کنند، امتیاز در فروش محصولات می تواند راهی سریع برای رشد کسب وکار شما باشد. آیا حق فروش تشویقی می تواند راهی برای توسعه کسب و کار شما باشد؟

10- صادرکردن

گسترش به بازارهای بین المللی نیز می تواند یک ترقی قابل ملاحظه برای خط نهایی کسب وکار شما باشد. این شیوه توسعه کسب وکار البته که نیازمند تعهد زمانی و منابعی کامل است، اما می تواند در عوض بسیار مفید و مؤثر واقع شود. اگر این شیوه توسعه کسب وکار مورد علاقه شماست، چگونه «یک برنامه بازاریابی صادراتی توسعه دهیم» نمای کلی فرآیند وارد شدن به صادرات را ارائه می دهد.

11-زمان توسعه

در اینجا نکاتی درباره چگونگی توسعه دادن کسب وکارتان بیان شد. نگذارید این لیست بر شما غلبه کند؛ یک یا دو مورد از این ایده ها را انتخاب کنید که برای کسب وکار و شرایط شما مناسب باشد و سپس برنامه خود برای توسعه کسب وکارتان را به راه اندازید. شاید توسعه را بلافاصله تجربه نکنید، اما اگر روی هر کدام از شیوه های توسعه کسب وکاری که نهایتا انتخاب می کنید، استمرار ورزید تدریجا شاهد رشد و توسعه خواهید بود. در نهایت با موفقیت، کسب وکار خود را به آن چیزی که می خواهید باشد تبدیل خواهید کرد.

لینک کوتاه صفحه : www.forsatnet.ir/u/Fms4Cgnv
به اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی :
نظرات :
قیمت های روز
پیشنهاد سردبیر
آخرین مطالب
محبوب ترین ها
با ما در ارتباط باشید

شبکه های اجتماعی
           
كلیه حقوق مادی و معنوی این سایت محفوظ است و هرگونه بهره ‌برداری غیرتجاری از مطالب و تصاویر با ذكر نام و لینک منبع، آزاد است. © 1399/2020
بازگشت به بالای صفحه