پنجشنبه, ۷ مهر(۷) ۱۴۰۱ / Thu, 29 Sep(9) 2022 /
           
فرصت امروز

مدیرعامل سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری تهران از حمایت جدی شهرداری تهران از استارت آپ ها سخن گفت.

محمد فرجود مدیرعامل سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری تهران در گفتگو با خبرنگار مهر درباره نقش استارت آپ ها در شهر هوشمند و جایگاه شهرداری تهران دراین حوزه گفت: مسیر ظهور استارت آپ ها و حرکت آن ها، مسیر پرشتابی است و آن ها از الزامات شهر هوشمند هستند. در این میان نقش شهرداری ها قطعا باید حمایتی باشد.

وی توضیح داد: مهمترین نقشی که شهرداری می تواند در این حوزه داشته باشد این است که مسائل شهری را طرح کند تا هم استارت آپ ها حول مسائل جدی و به روز شهر، طرح پیشنهاد کنند و راهکار بدهند. ضمن اینکه با یک مدل منطقی و حداکثر ظرفیت از آن ها حمایت کند و در نهایت بتواند در بخش خروجی کسب درآمد نماید.

فرجود ادامه داد: همین که شهرداری مسائل کلان شهر تهران را طرح کند خودش حمایت است؛ پایداری شهری، محیط زیست و حمل و نقل از اولویت های ماست. یعنی در این حوزه ها با چالش رو به رو هستیم و نیاز به ورود استارت آپ در این بخش ها داریم. قطعا هم از آن ها و ایده های آن ها حمایت می کنیم.

مدیرعامل سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری تهران ادامه داد: ما در همایش هم یک پنل ویژه گذاشتیم و استارت آپ ها را دعوت کردیم تا حرف ها و مسائل آن ها را بشنویم و از خروجی این مطالعات برنامه ای را ارائه بدهیم و سال آینده برنامه های بسیار مشخصی در این زمینه خواهیم داشت.

وی تاکید کرد: حضور این استارت آپ ها برای شهر هوشمند جدی و حیاتی است. ما ناچار به حرکت سمت به شهر هوشمند هستیم، این موضوع از اولویت های ماست و باید تعامل مناسب در این زمینه داشته باشیم؛ از بخش دولتی یعنی معاونت علمی و فناوری و وزارت ارتباطات و... تعامل نزدیک در این موضوع ایجاد کردیم و برآیند تعاملات حل مشکلات شهری خواهد شد.

لینک کوتاه صفحه : www.forsatnet.ir/u/EL4AIM8m
به اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی :
نظرات :
قیمت های روز
پیشنهاد سردبیر
آخرین مطالب
محبوب ترین ها
با ما در ارتباط باشید

شبکه های اجتماعی
           
كلیه حقوق مادی و معنوی این سایت محفوظ است و هرگونه بهره ‌برداری غیرتجاری از مطالب و تصاویر با ذكر نام و لینک منبع، آزاد است. © 1399/2020
بازگشت به بالای صفحه