نکات مدیریتی فیلم زن شگفت انگیز - فرصت امروز

پنج شنبه, 10 خرداد 1397 - 13:09

کمپانی مارول در سایتی جدید به معرفی شخصیت های خود پرداخته است که در یکی از جدیدترین اثرها به یکی از قهرمان های متفاوت خود پرداخته است. علت این تفاوت را نیز باید در این امر دانست که این بار ابر قهرمان یک زن است. درواقع عدم توجه به قهرمان سازی از میان بانوان موردی بود که مورد انتقاد بسیاری قرار گرفت و این امر در سال گذشته تا حدودی جبران شد.

در این فیلم ستارگانی همچون گل گدوت و کریس پاین حضور دارند و کارگردان آن نیز خانمی به نام پتی جنکیز است. درواقع وی نخستین زنی است که یک فیلم ابرقهرمانی با شخصیت اول یک زن را کارگردانی می کند. منتقدین نیز نگاهی ویژه به این فیلم داشته و آن را جزو برترین فیلم های ابرقهرمانی می دانند. موفقیت بسیار بالای این فیلم باعث شده است تا قسمت دوم آن نیز در مرحله ساخت قرار گیرد.

 

داستان این فیلم نیز در زمان جنگ جهانی اول رخ می دهد و روایتگر پرنسس جزیره تمیسکیرا است که با نجات جاسوسی به نام استیو ترور باعث شکل گیری ماجراهای متعدد و در نهایت حضور وی در جنگ می شود. با این حال این فیلم حاوی نکات ارزشمندی است که برای هر مدیری می تواند راهنمای عمل بسیار خوبی محسوب شود که در ادامه به بررسی آن خواهیم پرداخت.

مطلب مرتبط: 7 نکته مدیریتی فیلم بنیان گذار

1-از تغییرات کلی واهمه نداشته باشید

این امر که جریان عادی زندگی خود را رها ساخته و خود را در قالبی جدید معرفی کنید، اگرچه برای بسیاری از افراد امری غیرممکن است، با این حال توجه داشته باشید که هر فرد از فرصت های محدودی در زندگی خود برخوردار است که عدم توجه به آن بدون شک نتایج بسیار بدی را به همراه خواهد داشت. درواقع جهان پر است از انسان هایی که با غفلت هایی که در این زمینه انجام داده اند، اکنون در جایگاه دلخواه خود قرار ندارند. به همین خاطر لازم است برای موفقیت مانند افراد موفق عمل کرده و تغییرات را به عنوان اصلی طبیعی و مورد نیاز بپذیرید.

همچنین این فیلم این نکته را یادآور می شود که حتی یک شخصیت داستانی می تواند بنا بر خواست جامعه و مخاطب تغییراتی را داشته باشد. بدون شک زن شگفت انگیز این فیلم با نسخه های قدیمی منتشر شده آن در مجلات تفاوت هایی را دارد. همین امر هم باعث شده است تا شخصیت داستان به خوبی توسط مخاطب درک شود.

2-برای عدالت بجنگید

فساد از جمله مواردی است که احتمال دارد در هر شرکتی وجود داشته باشد. با این حال نباید نسبت به این مسئله ساکت بمانید. درواقع اهمیتی ندارد که در چه جایگاهی قرار دارید. همواره لازم است برای ارزش های درست پیشقدم باشید. توجه به این نکته ضروری است که تنها شرکت هایی می توانند نام خود را جاودان نگه دارند که در نگاه افراد از ارزش های بالایی برخوردار باشند.

به همین خاطر نباید خود را برای سودهای زودگذر در معرض اتهام قرار دهید. از جمله دلایل محبوبیت شخصیت داستان این است که وی همواره برای اصولی نظیر عدالت و برابری، اقدامات خود را صورت می دهد و در این رابطه اهداف شخصی خود را نادیده می گیرد. بدون شک در صورتی که مدیران نیز از چنین بینشی برخوردار باشند، محیط کار به مکانی فوق العاده تبدیل خواهد شد. توجه داشته باشید که تحت این شرایط وفاداری افراد به شما حتی در سخت ترین زمان ها نیز بسیار بالا خواهد بود.

3-دیگران را درک کنید

این امر که کارمندان به راحتی بتوانند همه چیز را با شما درمیان بگذارند، از جمله اهدافی است که تنها زمانی میسر خواهد بود که شما از قدرت درک دیگران برخوردار باشید. درواقع این امر نوعی مهارت بوده و نباید تصور کنید که تنها برخی افراد از آن برخوردار می باشند. شاید بتوان گفت این امر مهم ترین ویژگی یک کارآفرین موفق محسوب می شود و باعث خواهد شد تا ضعف-های شرکت به بهترین شکل برطرف شود. زن شگفت انگیز نیز در تمامی قسمت های فیلم با درک درست از سایرین توانست بهترین راه حل ها را یافته و کارها را سروسامان دهد.

4-از مبارزه و رویارویی با سختی ها نترسید

سیاست برخی افراد این است که به محض اعمال فشار از موقعیت خود عقب نشینی می کنند. این امر بدون شک از شما یک کارآفرین موفق نخواهد ساخت. درواقع از الزامات کارآفرینی این است که از جسارت و اعتماد به نفس کافی برخوردار باشید. علت این امر هم به این خاطر است که امر کارآفرینی کاری است که سختی های بسیاری را به همراه خواهد داشت. در همین راستا توصیه می شود تا راهکارهای افزایش اعتماد به نفس را فرا گرفته و اجرایی کنید. شخصیت داستان نیز در تمامی مشکلاتی که با آن روبه رو می شد، با شجاعت تمام گام های خود را برمی داشت و این امر در نهایت باعث شد تا وی بتواند کاری فوق العاده را انجام داده و جهان را از جنگی نابود کننده رهایی بخشد.

مطلب مرتبط:10 نکته مدیریتی فیلم بندباز

5-به انجام کارهای جدید تمایل داشته باشید

زن شگفت انگیز شخصیتی است که از شرایط فعلی خود راضی نبوده و خواهان اعمال تغییرات و تجربه های نوین است. همین امر شروع ماجرا را رقم زد در غیر این صورت هیچ گونه تغییری در زندگی وی به وجود نمی آمد. این امر نکته بسیار مهمی است که کارآفرینان باید نسبت به آن توجه داشته باشند. درواقع این امر که تمام زندگی خود را در یک حوزه صرف کنید نمی تواند اقدامی هوشمندانه محسوب شود. درواقع همواره این احتمال وجود دارد که کسب و کار شما با مشکل یا حتی شکست مواجه شود. تحت این شرایط در صورتی که تنوع کاری لازم را نداشته باشید، بدون شک به پایان کار خود رسیده اید.

با نگاهی به شرکت های بزرگ نیز به درستی این صحبت پی خواهید برد و درواقع برندهای جهانی همواره فعالیت های متنوعی داشته و از انجام تنها یک کار خودداری می کنند. با این حال فراموش نکنید که قدم اول در این رابطه کنجکاوی شما نسبت به مسائل جدید است.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدیدبا ما در ارتباط باشید

021.86073324

021.88827112

[email protected]

شبکه های اجتماعی