جمعه, 01 تیر 1397 - 10:04

هرساله مجله معتبر فوربس لیستی از ثروتمندترین ورزشکاران جهان را منتشر می کند که در ادامه به معرفی 10 مورد برتر امسال خواهیم پرداخت.

1- فلوید می ورد

کشور: آمریکا

سن: 41

رشته ورزشی: بوکس

درآمد کسب شده در سال 2018: 275 میلیون دلار

وی بوکسوری حرفه ای و تنها فردی است که در تمامی مسابقات خود (50 مبارزه) توانسته است به پیروزی دست پیدا کند. وی چندین دوره قهرمانی و عنوان بهترین مشت زن را توانسته است به دست آورد و در سال های 2012 تا 2014 نیز عنوان پردرآمدترین ورزشکار جهان را به دست آورده است. آخرین مسابقه او نیز با ورزشکار مطرح کانر مک گروگر بوده است که به عنوان دیدار قرن از آن یاد شده و وی در نهایت پس از 10 راند موفق شد حریف خود را شکست دهد.

2- لیونل مسی

کشور: آرژانتین

سن: 30

رشته ورزشی: فوتبال

درآمد کسب شده در سال 2018: 111 میلیون دلار

فوق ستاره تیم بارسلونا و کشور آرژانتین در سال گذشته موفق شد جام های داخلی اسپانیا را به همراه تیم خود به دست آورد. این امر در کنار بهبود قرارداد وی و همچنین فعالیت های تبلیغاتی گسترده، باعث شده است تا وی بتواند در جایگاه دوم این لیست قرار گیرد. از جمله افتخارت وی می توان به 5 توپ طلا، 4 کفش طلا و عنوان برترین بازیکن جام جهانی اشاره کرد.

3- کریستیانو رونالدو

کشور: پرتغال

سن: 33

رشته ورزشی: فوتبال

درآمد کسب شده در سال 2018: 108 میلیون دلار

بدون شک هیچ لیستی از ثروتمندترین ورزشکاران بدون حضور فوق ستاره پرتغالی کامل نخواهد بود. وی سال گذشته موفق شد تا برای سومین سال پیاپی به قهرمانی مهم ترین رقابت باشگاهی جهان (لیگ قهرمانان) دست پیدا کند. همچنین قهرمانی وی در جام اروپا به همراه تیم ملی خود، از دیگر دلایلی است که وی موفق شده تا با اختلافی اندک با نفر دوم، به جایگاه سوم دست پیدا کند.

4-کانر مک گرگور

کشور: ایرلند

سن: 29

رشته ورزشی: هنرهای رزمی ترکیبی

درآمد کسب شده در سال 2018: 99 میلیون دلار

وی را می توان تک ستاره این روزهای هنرهای رزمی ترکیبی (یو اف سی) دانست. وی دارای رکوردهای بی نظیری در این رشته است که از میان آنها می توان به قهرمانی هم زمان در دو وزن و سریع ترین قهرمانی اشاره کرد. همچنین وی با نفر اول لیست مسابقه قرن را برگزار کرد که این امر خود درآمد بسیاری را برای او به همراه داشت.

5- نیمار

کشور: برزیل

سن: 26

رشته ورزشی: فوتبال

درآمد کسب شده در سال 2018: 90 میلیون دلار

وی در سال جاری با شکستن رکورد نقل و انتقالات (222میلیون) و بستن قرارداد با باشگاه متمول پاری سن ژرمن، توانست تا جایگاه بهتری را در مقایسه با پارسال به دست آورد. همچنین قهرمانی در جام های داخلی لیگ فرانسه و حضور دائم در تبلیغات، از دیگر دلایل کسب درآمد بالای وی می باشد.

6- لبرون جیمز

کشور: آمریکا

سن: 33

رشته ورزشی: بسکتبال

درآمد کسب شده در سال 2018: 85.5 میلیون دلار

اسطوره بسکتبال جهان فردی است که عنوان بهترین بازیکن فضل را تنها در 19 سالگی به دست آورد که از این منظر رکورددار است. از جمله افتخارات وی نیز می توان به چهار دوره عنوان ارزشمندترین بازیکن و سه دوره قهرمانی اشاره کرد. از جمله اتفاقات مهم وی در سال 2018 نیز می توان به حفظ عنوان امتیازآور ترین بازیکن تاریخ و برگزاری مسابقه ستارگان برای نخستین بار تنها با حضور دو نفر (لبرون جیمز و استفان کری) اشاره کرد که در نهایت وی موفق شد در دیداری جذاب رقیب خود را شکست دهد. از دیگر دلایل درآمد بالای وی قرارداد مادام العمر او با برند نایک و همچنین خرید بخشی از سهام باشگاه لیورپول است که در فصل گذشته موفق شد تا به فینال لیگ قهرمانان صعود کند.

7- راجر فدرر

کشور: سوئیس

سن: 36

رشته ورزشی: تنیس

درآمد کسب شده در سال 2018: 77.2 میلیون دلار

لقب تنیسور تاریخ، عنوانی است که بسیاری از کارشناسان و مفسران به راجر فدرر داده اند. وی رکورددار حفظ جایگاه نخست برترین تنیسورهای جهان بوده و بیش از هر فرد دیگری موفق شده است تا در مسابقات گرند اسلم، به قهرمانی دست پیدا کند. همچنین وی رکورددار قهرمانی متوالی در مسابقات تنیس ویمبلدون (5 دوره) است. بدون شک وی از جمله پرافتخارترین ورزشکاران تاریخ این رشته بوده و همین امر باعث می شود تا نام او برندی قدرتمند باشد. پیروزی در دو جام در کنار فعالیت مناسب در عرصه تبلیغات باعث شده است وی با اندکی نزول، همچنان در لیست پردرآمدترین ورزشکاران جهان حضور داشته باشد.

8- استفان کری

کشور: آمریکا

سن: 30

رشته ورزشی: بسکتبال

درآمد کسب شده در سال 2018: 76.9 میلیون دلار

از جمله مزیت های بزرگ وی پرتاب های از راه دور و سه امتیازی است که به خوبی انجام داده و این امر باعث می شود تا دفاع در برابر وی عملاً کاری غیرممکن به نظر برسد. اگرچه وی در مقایسه با لبرون جیمز از عناوین کمتری برخوردار است، با این حال رشد بی نظیر وی در چند سال اخیر باعث شده است تا نگاه ها به سمت وی معطوف شده و در کانون توجه ها قرار گیرد.

9- مت رایان

کشور: آمریکا

سن: 31

رشته ورزشی: فوتبال آمریکایی

درآمد کسب شده در سال 2018: 67.3 میلیون دلار

وی را می توان مهم ترین بازیکن تیم فینالیست فصل گذشته (آلانتا فالکونز) با چهار عنوان قهرمانی و عنوان برترین بازیکن فصل دانست. اگرچه وی نتوانست در این دوره به همراه تیم خود به قهرمانی دست پیدا کند، با این حال حضور او در فینال در کنار فعالیت های تبلیغاتی از جمله دلایل حضور وی برای نخستین بار در این فهرست است.

10- متیو استافورد

کشور: آمریکا

سن: 30

رشته ورزشی: فوتبال آمریکایی

درآمد کسب شده در سال 2018: 59.5

از جمله مهم ترین دلایل حضور وی در جایگاه آخر لیست می توان به انتقال 160 میلین دلاری وی با تیم دیترویت لاینز اشاره کرد که رکورد خرید بازیکن را در رشته فوتبال آمریکایی جابه جا کرده و این امر دستمزد مناسبی را برای وی به ارمغان آورد. همین امر خود به تنهایی کافی بود تا وی بتواند در مرکز اخبار قرار گرفته و پیشنهادات تجاری و تبلیغاتی به مراتب بهتری را به دست آورد.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید