چهارشنبه, ۱۶ آذر(۹) ۱۴۰۱ / Wed, 7 Dec(12) 2022 /
           
فرصت امروز

داشتن اعتماد به نفس مانند یک سرمایه گذاری است: زمانی که شما به آنچه انجام می دهید باور داشته باشید، دیگران نیز به آن باور خواهند داشت و به درست بودن تصمیمات شما اطمینان خواهند کرد.

هرچند، برای برخی از افراد، این گفتنش راحت تر از انجام دادنش است. اما جدای از باور به مهارت ها و توانایی های تان، اینک به پنج روش ساده برای افزایش اعتماد به نفس در فضای کار اشاره خواهیم کرد.

خوب لباس بپوشید

دست کم گرفتن تاثیر پوشاک راحت است؛ شما هر روز دوش گرفته و لباس برتن می کنید، اما شاید بر این موضوع واقف نباشید که کمد لباس شما می تواند اعماد به نفس و ذهنیت شما را تحت تاثیر قرار دهد.

مطلب مرتبط:9 روش برای بالا بردن اعتماد به نفس در کار

پژوهشی به کشف این موضوع نایل آمد که بر تن کردن پوشاک رسمی، رویه ذهنی افراد را تغییر می دهد. همان طور که آبراهام روچیک، یکی از مولفان این پژوهش و استاد روان شناسی دانشگاه ایالت کالیفرنیا در نورتریج، در مصاحبه ای با مجله آتلانتیک گفت، «استفاده از پوشاک رسمی به ما احساس قدرت می دهد، و این خود دید ما نسبت به جهان را تغییر می دهد». به گفته مولفان، این پژوهش نشان داد که پوشیدن کت و شلوار ممکن است بر رویه های ذهنی که موجب «بیشتر شدن پردازش انتزاعی نسبت به پردازش واقعی» می شوند، تاثیر بگذارد.

به طور خلاصه، خوب لباس بپوشید: ترکیب لباس خود را ارتقا یا تغییر دهید، لباس یا کت و شلوار با کیفیت تری تهیه کنیدو طوری لباس بپوشید که احساس کنید که در حال ارائه بهترین نسخه از خودتان هستید.

از انتقاد سازنده استفاده کنید

انتقاد می تواند آزاردهنده باشد در صورتی که تمرکز خود را بر نقاط منفی معطوف کنید و درگیر ایرادات خود شوید به جای اینکه به دستاوردهای تان در طول زندگی کاری تان توجه کنید. همچنین، آنطور که کیسی مولکویین، مدیر بخش تحقیق و توسعه کالا در گروه مشاوره کارکرد در فضای کار، به USA Today گفته است، افرادی که بیشترین حالت تدافعی را به خود می گیرند، احتمال اینکه اعتماد به نفس پایینی داشته باشند بیشتر است.

هرچند، مولکویین خاطرنشان کرد که برعکس این هم می تواند حقیقت داشته باشد، به عبارتی تسبیب مایقارن (یکی از مغالطه های معروف). به گفته او، «آیا انتقاد باعث اعتماد به نفس پایین می شود یا افراد با اعتماد به نفس پایین بیشتر در معرض انتقاد قرار دارند؟ هردو می توانند درست باشند.»

خب با همه اینها، چه کار می شود کرد که مثبت اندیش ماند؟ همان طور که نیکول لیندزی، متخصص توسعه کاری، در مقاله ای در The Muse نوشته است، انتقاد ها را از صافی بگذرانید و به خودتان یادآور شوید که انتقادها می توانند به شما در ارتقای مهارت ها، کار و ارتباطات تان در طول زمان یاری رسانند. او همین طور اضافه کرد، از فرد منتقد به خاطر بازخوردی که به شما ارائه داده است تشکر کنید و به دنبال راه حل هایی برای رسیدگی به مشکل خاطرنشان شده باشید.

با همکاران خود به معاشرت بپردازید

کنجکاوی در مورد اینکه آیا همکاران تان از شما خوش شان می آید ممکن است اظطراب آور باشد و نقاط ضعف شما را نمایان سازد که به کمتر شدن اعتماد به نفس شما خواهد انجامید.

آستین پیلی، مدیر ارتباطات بخش بازاریابی در آژانس طراحی وب Blue Fountain Media، در مصاحبه ای با Business News Daily گفت، برای جلوگیری از بروز لحظات خجالت آور، موضوعات سطحی و جالبی را پیدا کرده و شروع به صحبت کنید. این می تواند برای افزایش کارکرد و کم کردن اضطراب مفید باشد.

به گفته او، حتی برقراری اتباط با افراد تیمی که خود در آن حضور دارید می تواند حال شما را بهتر کند و در دستیابی بهینه به اهداف به شما یاری رساند.

پیلی به این موضوع اشاره کرد که قراردادن افراد در تمرین های تیم سازی در زمان هایی که وقت خالی دارید، به صورت یک بازی تیمی یا صرف غذا بیرون از شرکت یا انجام دادن چیزی که همه افراد تیم دوست دارند می تواند مفید واقع شود.

به موسیقی خوب گوش دهید

شما می دانید که موسیقی می تواند احوال شما را تحت تاثیر قرار دهد، اما آیا می دانستید انواع خاصی از موسیقی می توانند اعتماد به نفس شما را تحت تاثیر قرار دهند؟ یک پژوهش از آموزشگاه مدیریت کِلاگ در دانشگاه نورتوسترن به این موضوع دست یافت که انواع مختلفی از آهنگ ها می توانند بر اعتماد به نفس شما تاثیر بگذارند.

در این پژوهش، پژوهشگران آهنگ های متفاوتی را برای افراد پخش کردند و سپس از آنها خواستند تا به هر آهنگ بر مبنای اینکه به چه مقدار به آنها حس قدرت و سلطه و مصمم بودن می دهد، نمره ای بدهند. سپس آنها این آهنگ ها را به دو دسته تقسیم کردند: یکی دسته «پرقدرت» (سه آهنگی که بیشترین نمره را گرفته بودند) و یکی دسته «کم قدرت» (سه آهنگی که به دسته اول شباهت داشتند، اما نمرات کمتری گرفته بودند). پژوهشگران یکی از این دسته آهنگ ها را برای یک گروه از افراد و دسته دیگر را برای گروهی دیگر پخش کردند، در حالی که شرکت کنندگان در حال انجام کار های متفاوت بودند. آنهایی که در حال گوش کردن به دسته «پرقدرت» بودند، کارها را با موفقیت بیشتری به انجام رساندند و احتمال اینکه در بحثی نخستین نفر باشند که داوطلب شوند تا شروع کنند بیشتر بود، در مقایسه با آنهایی که در حال گوش دادن به دسته آهنگ های «کم قدرت» بودند.

آهنگ هایی که بیشترین حس قدرت را می دادند، We Will Rock You از Queen، Get Ready For This از Unlimited و In Da Club از 50 Cent بودند. پژوهشگران این تاثیر را به سنگین تر بودن درجه بیسِ این آهنگ ها نسبت دادند. دفعه بعد که در حال آماده شدن برای یک مصاحبه کاری یا یک ارائه بزرگ هستید، لیست آهنگ های اسپاتیفای خود را آماده کنید.

صاف بنشینید

اهمیت طرز نشستن شما از سلامتی جسمی شما فراتر می رود؛ آنطور که تحقیقات نشان می دهند طرز نشستن شما می تواند بر اعتماد به نفس شما هم تاثیر بگذارد.

طبق پژوهشی از دانشگاه ایالت اوهایو، صاف نشستن می تواند در افکار خودتان به شما اعتماد به نفس بیشتری دهد.

مطلب مرتبط:5 راه برای افزایش اعتماد به نفس

پژوهشگران گروهی متشکل از 71 دانشجو را در حالی که از آنها خواسته شده بود کارهای متفاوتی را در حالی که دستور داشتند صاف بنشینند یا به جلو خم شوند، انجام دهند، مشاهده کرد. در حالی که در حالت درخواست شده نشسته بودند، از آنها خواسته شد که سه ویژگی شخصی خوب یا بدشان را نام ببرند و همچنین از آنها خواسته شد تا در نظرسنجی ای شرکت کنند که در آن به خود درباره اینکه به عنوان یک کارمند چه مقدار موفق خواهند بود، نمره دادند.

به گزارش پژوهشگران، دانشجویانی که صاف نشسته بودند، در مقایسه با دانشجویانی که خم شده بودند، احتمال بیشتری در دادن نمره بالا به خود در ویژگی های خوب و نمره پایین در ویژگی های بد، داشتند.

به گفته ریچار پِتی، استاد روان شناسی دانشگاه ایالت اوهایو و یکی از مولفان این پژوهش، «افراد می انگارند که اعتماد به نفس آنها از افکار خودشان نشات می گیرد؛ آنها متوجه این نیستند که طرز نشستن آنها به چه مقدار بر افکارشان تاثیر می گذارد».

هرکسی در بازه هایی از زمان احساس ناامنی و اضطراب را تجربه خواهد کرد، اما اگر اجازه دهید این هیجانات زندگی شما را تحت سلطه در آورند، در محل کار صدمه خواهید دید. به خودتان و توانایی های تان برای رسیدن به اهداف اعتماد داشته باشید.

منبع : businessnewsdaily
برچسب ها : اصول کسب و کار
لینک کوتاه صفحه : www.forsatnet.ir/u/nlBUedPc
به اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی :
نظرات :
قیمت های روز
پیشنهاد سردبیر
آخرین مطالب
محبوب ترین ها
با ما در ارتباط باشید

شبکه های اجتماعی
           
كلیه حقوق مادی و معنوی این سایت محفوظ است و هرگونه بهره ‌برداری غیرتجاری از مطالب و تصاویر با ذكر نام و لینک منبع، آزاد است. © 1399/2020
بازگشت به بالای صفحه