دوشنبه, ۲۸ خرداد(۳) ۱۴۰۳ / Mon, 17 Jun(6) 2024 /
           
فرصت امروز

4 روش برای رشد و توسعه سرمایه گذاری

5 سال پیش ( 1397/5/25 )
پدیدآورنده : علی اکبری  

اگر خوش شانس نباشید و مبلغ قابل توجهی را به ارث نبرده باشید، باید به روش سنتی پول درآورید، یعنی باید برای ذره ذره پولتان کار کنید. اما دانستن اینکه چگونه پول درآورید، امتیاز بسیار بزرگی است. برای بدست آوردن پول چهار راه اصلی وجود دارد. و این استراتژی ها کمک بزرگی در مسیر ایجاد ثروت هستند.

پولی که با فروختن زمان تان حاصل شده باشد

این منبع درآمد در همان چیزی است که طبقه متوسط رو به پایین آن را بسیار مهم می داند. این پول در ازای فروش زمان تان به یک کارفرما حاصل می شود. نمایه این پول دستمزد و یا همان حقوق است. شما اغلب از والدین خوش نیت می شنوید که فرزندان خود را به یافتن شغل مناسبی که مزایای خوبی داشته باشد، تشویق می کنند.

مطلب مرتبط:مراحل سرمایه گذاری خطرپذیر

میزان دریافتی شما در ازای زمانی که در اختیار کارفرما می گذارید، به میزان کمیاب بودن توانایی و مهارت تان در جامعه بستگی دارد. برای مثال، یک جراح مغز مستعد، می تواند سالانه هزاران دلار درآمد داشته باشد، و دلیل این مساله این است که مردان و زنان زیادی توانایی انجام این کار را ندارند. کسی که در یک فروشگاه به عنوان یک نیروی خدماتی کار می کند، از منظر انسانی جایگاه پایین تری نسبت به دیگران ندارد، بلکه هرکس که از سلامت جسمی برخوردار باشد می تواند این کار را انجام دهد. نتیجتا وجود نیروهای پتانسیلی بسیار زیاد موجب افت شدید دستمزد می شود.

شما برای بدست آوردن پول بیش تر باید بر روی خودتان سرمایه گذاری کنید و میزان درآمد خود را ارتقا دهید، ساعات بیشتری را صرف کارکردن کرده و یا هردو کار را همزمان انجام دهید. این روش ظالمانه ترین راه ممکن برای پول درآوردن است، چرا که تنها تا زمانی کسب درآمد خواهید داشت که به کار کردن مشغول باشید. یک وکیل مجرب می تواند در سال میلیون دلار بدست آورد، اما اگر کار نکند حتی از پس مخارج روزمره هم برنخواهد آمد. اگر کار خود را دوست داشته باشید، این مساله خوشایند است، اما برای اکثر مردم چیزهای دلخواه دیگری هم وجود دارد.

درآمد و سود حاصل از قرض دادن پول

این مدل درآمدی مربوط به زمانی است که یک فرد یا شرکت، سرمایه شما را به امانت گرفته و در ازای آن مقداری سود پرداخت می کند. «واژه سرمایه به معنی پولی است که آن را به منظور سرمایه گذاری کنار گذاشته اید، این واژه لغت محبوب وال استریت است». وقتی که اوراق مشارکت سرمایه گذاری را از بانک خریداری می کنید، در واقع پول خود را به بانک قرض می دهید تا در ازای آن یک مقدار سود از پیش تعیین شده را دریافت نمایید. که معمولا این مقدار چیزی در حدود چند درصد در سال است. بانک این مبلغ مذکور را از شما قرض نموده و سپس آن را با مبالغ دیگری جمع بندی می کند و به درجات بالاتری قرض می دهد. در واقع پول شما توام با پول دیگران، سرمایه مورد نیاز پروژه ای بزرگ تر را تامین می کند.

مثالی برای درآمد حاصل از سودِ پول: فرض کنید مادربزرگ من به کسانی که اعتبار مناسبی ندارند و نمی توانند وام بگیرند، مبلغی را برای خرید خانه قرض می دهد. آنها ملک مورد نظر خود را خریداری کرده و او مبلغ مورد نیازشان را تامین می کند. وی در ازای پرداخت 150000 دلار، سالیانه مبلغ 19500 دلار سود دریافت می کند، به بیان دیگر مقدار سود ماهیانه دریافتی او برابر با 1625 دلار است. در حقیقت، با این شرایط پول او برایش کار می کند.

درآمد مشارکتی حاصل سود کسب و کار

این روش بیانگر دریافت سود حاصل از سرمایه گذاری در یک شرکت و یا واحد تولیدی است. اگر شما صاحب 50 درصد از یک شرکت تولیدی باشید و میزان فروش این شرکت 1000 دلار باشد و هزینه ها 500 دلار باشد، سهم مشارکت شما برابر با 250 دلار خواهد بود. «چرا که میزان سهم شما 50 درصد بوده و این به معنای نیمی از سود شرکت است». این پول به عنوان حق مالکیت به شما پرداخت می شود. بهترین شکل سرمایه گذاری آن است که درآمد خالص شرکت سالانه افزایش یافته و به همان نسبت سهم مشارکت شما نیز افزایش یابد. همچون درآمد حاصل از سود پول، در این روش نیز پولتان برای شما کار می کند. مشاغلی وجود دارند که می توان آنها را تا حدودی در این دسته بندی قرار داد. فروشنده ای که در ازای فروش محصولات و خدمات سود دریافت می کند در واقع موتور محرک یک کسب و کار است. این افراد از تکرار فروش محصولات درآمد کسب می کنند و فرقی نمی کند که ماهیت کسب و کار به چه شکلی باشد.

یک مثال برای درآمد مشارکتی: فرض کنید مادربزرگ من صاحب چند ملک اجاره ای است. او منزل مسکونی می خرد و آن را به افراد مختلفی اجاره می دهد. در این شرایط، خالص دریافتی او مبلغی است که پس از کسر مخارج تعمیر و نوسازی به دستش می رسد. در پایان سال درآمد حاصل از ملک خود را دریافت کرده و این درآمد نمایه درآمد مشارکتی است.

سرمایه ای که ایجاد درآمد می کند

این مدل درآمدی مربوط به زمانی است که یک چیزی را خریداری کرده و به قیمت بالاتری به فروش رسانده و از آن سودی حاصل می کنید. برای مثال اگر 50 درصد از سهام یک واحد تولیدی را به قیمت 2000 دلار خریداری کرده و آن را به مبلغ 5000 دلار بفروشید، این 3000 دلار نمایانگر سود سرمایه تان خواهد بود.

فرقی نمی کند که نقاشی عتیقه، الماس، خودنویس قیمتی، مبلمان، سهام، اوراق قرضه و یا اوراق مشارکتی خریداری کنید، هرگاه چیزی را به یک قیمت بخرید و سپس آن را به قیمت بالاتری بفروشید، اضافه ی دریافتی در واقع سود سرمایه تان خواهد بود. در سال های اخیر بسیاری از امریکایی ها پول خود را برروی املاک سرمایه گذاری کردند و تورم حاصل از آن باعث شد تا میزان تقاضا کاهش یابد و املاک و مستغلات سود سابق را نداشته باشد.

مزایا و منافع حاصل از به کار بستن هر 4 مدل درآمدی

با رشد دارایی هایتان، خواهید دید که از هر 4 روش درآمدی را بدست خواهید آورد. این مساله دلایل متعدد و متفاوتی دارد که در ذیل به آنها اشاره شده است:

مطلب مرتبط:جذب سرمایه گذار با ۱۱ راهکار مطمئن

•مالیات پولی که از فروش وقت تان بدست می آورید بالاتر از دیگران اشکال درآمدی است. برای مثال اگر بتوانید با روش مشارکتی 5000 دلار کسب کنید، بایستی چیزی در حدود 750 دلار را به عنوان مالیات پرداخت نمایید. این در حالی است که اگر صاحب یک واحد لوله کشی باشید و همین مبلغ را با کار مشقت بار بدست آورید، در نهایت خواهید دید که میزان مالیات پرداختی تان از 2000 دلار تجاوز خواهد کرد.

•هرروز فقط 24 ساعت زمان دارید. پس بنابراین تعداد ساعات مشخصی را می توانید به کار اختصاص دهید. برخی از اوقات، از لحاظ فیزیکی نمی توانید وقت بیشتری را بفروشید، چرا که فرصت تان در آن روز به پایان رسیده است. همان طور که پیش از این عنوان شد، همواره می توانید با ارتقای توانایی ها و مهارت هایی که کمیاب هستند، درامد خود را افزایش دهید. با وجود درآمد حاصل از سود پول، درآمدهای مشارکتی و سود حاصل از سرمایه، محدودیتی برای میزان دریافتی تان وجود ندارد. اگر هرساله پول خود را در این زمینه ها به کار ببندید خواهید دید که بعد از گذشت چند دهه چیزی در حدود چند میلیون کسب کرده اید.

منبع : thebalance
برچسب ها : اصول کسب و کار
لینک کوتاه صفحه : www.forsatnet.ir/u/OhnvPrKa
به اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی :
نظرات :
قیمت های روز
پیشنهاد سردبیر
آخرین مطالب
محبوب ترین ها
وبگردی
آزمایشگاه تجهیزات اعلام حریق آریاکخرید فالوورقیمت ورق گالوانیزهخرید از چیندوره مذاکره استاد احمد محمدیخرید فالوور فیکدوره رایگان Network+سریال جنگل آسفالتMEXCتبلیغات در گوگلآموزش آرایشگریقصه صوتیریل جرثقیلگیفت کارت استیم اوکرایناسکرو کانوایرخرید لایک اینستاگرامپنجره دوجدارهلوازم یدکی تویوتاکولر گازی جنرال شکارنرم‌افزار حسابداریاجاره خودرو در دبیست مدیریتیواردات و صادرات تجارتگرامخرید آیفون 15 پرو مکستجارتخانه آراد برندینگواردات از چینتعمیر گیربکس اتوماتیکخرید سی پی کالاف دیوتی موبایلخرید قسطیاپن ورک پرمیت کاناداتعمیر گیربکس اتوماتیک در مازندرانورمی کمپوستچاپ فوری کاتالوگ حرفه ای و ارزانقیمت تیرآهن امروزمیز تلویزیونتعمیر گیربکس اتوماتیکتخت خواب دو نفرهخدمات پرداخت ارزی نوین پرداختدندانپزشکی سعادت آبادتور استانبولنرم‌افزار حسابداری رایگانتور استانبولتور اماراتکولر گازی جنرال گلدکولر گازی ایوولیچک صیادیخرید نهال گردوکمک به خیریهماشین ظرفشویی بوشخدمات خم و برش و لیزر فلزاتتعمیرگاه فیکس تکنیکصندلی پلاستیکی
تبلیغات
  • واتساپ : 09031706847
  • ایمیل : ghadimi@gmail.com

كلیه حقوق مادی و معنوی این سایت محفوظ است و هرگونه بهره ‌برداری غیرتجاری از مطالب و تصاویر با ذكر نام و لینک منبع، آزاد است. © 1393/2014
بازگشت به بالای صفحه