9 عادت افراد ثروتمند که انجام آنها به صرف هیچ هزینه ای نیاز ندارد - فرصت امروز

جمعه, 30 شهریور 1397 - 15:30

هیچ وقت از خود پرسیده اید که بعضی از افراد چطور تا به این حد موفق شده اند؟ حتماً این سوال را بارها از خودتان پرسیده اید. یک ایده خوب، انگیزه، پشتکار و کمی اقبال، همه و همه به موفقیت کمک می کنند، اما اکثر افراد موفق، عادات مشترکی دارند.

در این مقاله 9 مورد از عاداتی را که به موفقیت این افراد کمک کرده اند، معرفی می کنیم:

مراقبه کردن

رِی دالیو (Ray Dalio)، مؤسس شرکت بریج واتر و همکاران (Bridgewater Associates) در گفت وگو با نشریه هافینگتون پست (Huffington Post) در سال 2013 اعلام کرد که «مراقبه، بیش از هر چیز دیگری در زندگی من، عامل موفقیتم بوده است» و البته دالیو تنها کسی نیست که این نظر را دارد. اوپرا (Oprah)، روپرت مُرداک (Rupert Mordoch)، راسل سیمونز (Russel Simons)، آریانا هافینگتون (Arianna Huffington)، بیل فورد (Bill Ford) و پادمسری واریور (Padmasree Warrior) همگی از مراقبه به عنوان یکی از عوامل اصلی موفقیت شان نام برده اند.

مطلب مرتبط:بررسی 20 عادت رفتاری افراد ثروتمند / چگونه میلیاردر شویم؟

مراقبت از بدن و ذهن با استفاده از انجام کارهای آرامش بخش، ورزش، تغذیه سالم و خواب کافی، همگی روش هایی هستند که می توانند احتمال موفقیت شما را افزایش دهند.

سحرخیزی

باراک اوباما، ریچارد برانسون (Richard Branson)، جک دورسی (Jack Dorsey)، لری شولتز (Larry Schultz)، تیم کوک (Tim Cook) و مدیرعامل شرکت زیراکس (Xerox)، اورسلا برنز (Ursula Burns) همگی به سحرخیزی معروف هستند. سحرخیز بودن چگونه به موفقیت این افراد کمک کرده است؟ افراد سحرخیز می توانند روز خود را زودتر از دیگران شروع کنند و به همین دلیل با در اختیار داشتن زمان بیشتر برای ورزش، رسیدگی به امور شخصی یا ایجاد ارتباطات اجتماعی، این افراد شادتر و در نتیجه فعال تر از سایرین هستند.

ارتباط سازی

افراد موفق اهمیت ارتباط سازی را درک می کنند. در واقع تحقیقات نشان داده که ارتباط سازی و شبکه سازی می تواند باعث عملکرد بهتر افراد در محیط های کاری و افزایش احتمال کاریابی شود. شبکه سازی به افراد موفق کمک می کند که از ابتکار عمل بیشتری برخوردار باشند. همانطور که در کتاب مشهور دیل کارنگی (Dale Carnegie) به نام «آیین دوست یابی» (عنوان اصلی: How To Win Friends & influence People) آمده است، افراد موفق به ندرت از دیگران شکایت یا انتقاد می کنند. این افراد متواضع بوده و سعی دارند با دیگران همدلی کنند.

بیکار نبودن

افراد موفق به ندرت بیکار هستند. مشهور است که کارآفرینایی نظیر ال. بی. جی (LBJ) یا رابرت موسز (Robert Moses) بین 60 تا 65 ساعت در هفته کار می کنند. ایلان ماسک (Elon Musk) بین 80 تا 100 ساعت در هفته کار می کند و اعتقاد دارد که «کارآفرینان باید دارای چنین روحیه و اخلاق کاری باشند.»

هنر «نه گفتن»

«تفاوت بین افراد موفق و افراد بسیار موفق در این است که افراد بسیار موفق تقریباً به هر چیزی نه می گویند.»

– وارن بافت (Warren Buffett)

افراد موفق می دانند که با «نه گفتن» به منفی بافی ها، اضافه کاری ها و هر نوع فعالیتی که زمان را به هدر می دهد، می توانند بر افزایش بهره وری کاری شان تمرکز کنند. اینگونه افراد اگر بخواهند به هر چیز و هر کسی «آری» بگویند، از اهداف اصلی شان به کلی منحرف شده و قادر به انجام تکمیل اهداف شان نخواهند بود.

مطالعه به جای تماشای تلویزیون

توماس کورلی (Thomas Corley)، نویسنده کتاب «عادات ثروت: عادات روزمره افراد ثروتمند» می نویسد: «76 درصد از افراد ثروتمند در طول روز تنها یک ساعت یا کمتر به تماشای تلویزیون می نشینند. کورلی همچنین دریافته که تنها 6درصد افراد ثروتمند، سریال می بینند و این در حالی است که 78درصد فقرا سریال تماشا می کنند.»

به علاوه، 86درصد از افراد ثروتمند عاشق مطالعه هستند و 88درصد افراد ثروتمند مدعی هستند که هر روز به مدت 30 دقیقه یا بیشتر صرف مطالعه غیرکاری می کنند.

یادداشت کردن کارها

معروف است که افراد موفق، هر شب فهرستی از کارهای روز بعدشان تهیه می کنند تا بتوانند، اولویت های کاری هر روزشان را مشخص کنند. آنها مندرجات این فهرست را براساس اولویت و اهمیت کارها، شماره گذاری می کنند.

هدف گذاری و تصویرسازی

ژول براون (Joel Brown) با تعدادی از کارآفرینان مصاحبه کرده و دریافته که «95درصد از کارآفرینان موفق حاضر در مصاحبات، اهداف، برنامه ها و چشم اندازهای موفقیت خود را به طور مرتب می نویسند.» افراد موفق این کار را هر شب قبل از خواب یا هر روز صبح پس از بیدار شدن انجام می دهند تا برای مواجهه با چالش های پیش رو آماده شوند.

مطلب مرتبط:5 عادت روزانه موفق ترین کارآفرینان جهان

مدیریت مالی

افراد موفق با مدیریت درست منابع مالی شان به جایی که هستند، رسیده اند. این بدان معناست که این افراد، پول شان را عاقلانه سرمایه گذاری می کنند، به دنبال فرصت های مالی جدید هستند و همیشه مقداری پس انداز برای موقعیت های ضروری دارند. این افراد، سخاوتمند هستند و آماده بخشش به افراد نیازمند هستند. پس انداز کافی (به اندازه مخارج یک سال) حتی به بهبود روابط زناشویی نیز کمک می کند.

طبق یک ضرب المثل قدیمی «تلاش و شانس با هم فرصت می آفرینند.» موفق ترین افراد کسانی هستند که با تلاش همیشگی، خود را برای موفقیت مهیا می کنند. افراد موفق در عین اینکه منتظر شانس هستند، حداکثر تلاش خود را به کار می بندند و شانس معمولاً به سراغ این قبیل افراد می آید.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدیدبا ما در ارتباط باشید

021.86073324

021.88827112

[email protected]

شبکه های اجتماعی