هر آنچه بازاریاب ها باید در مورد تایید اکانت در توییتر بدانند / چگونه در توییتر اکانت تاییدشده داشته باشیم؟ - فرصت امروز

یکشنبه, 25 شهریور 1397 - 15:46

اکنون اغلب برندهای فعال در توییتر دارای اکانت تاییدشده هستند. منظور از اکانت تاییدشده در واضح ترین معنا صفحه هایی دارای نشان تایید رسمی توییتر است. این نشان (تیک آبی مشهور) به معنای تایید حضور رسمی آن برند در توییتر از سوی تیم فنی و ناظر است. به این ترتیب کاربران با حساب رسمی و تاییدشده برندها در توییتر و سایر شبکه های اجتماعی مواجه خواهند بود.

پرسش مهم در اینجا دلیل اهمیت کسب تایید برای اکانت مان در توییتر است. به عبارت ساده، مزیت این تیک آبی چیست که ما را مجاب به اقدام برای کسبش می کند؟ اجازه دهید اندکی بحث را تخصصی تر دنبال کنیم.

چرا باید تایید توییتر را دریافت کنیم؟

به عنوان آشکارترین دلیل شناسایی راحت از سوی دیگران به همراه امکان تاثیرگذاری بیشتر مطرح است. بر این اساس شما به عنوان برندی مشتاق، جالب و معتبر در سطح این پلتفرم شناخته خواهید شد. در این زمینه حوزه فعالیت شما چندان مهم نیست. از حوزه موسیقی، تلویزیون، فیلم، مد، سیاست و دولت، مذهب، روزنامه نگاری، رسانه، ورزش، کسب و کار تا دیگر حوزه های کلیدی همه باید تیک آبی را به عنوان پشتوانه در اختیار داشته باشند.

مطلب مرتبط: توییتر به‌ عنوان یک ابزار بازاریابی

هدف توییتر به هنگام ارائه سرویس تایید اکانت ها فراهم سازی بستری برای دسترسی راحت کاربران به صفحات معتبر و تشویق برندها به تولید محتوای باکیفیت برای مخاطب های شان بود. به عنوان یک فرد تاثیرگذار یا تولیدکننده مستقل محتوای جذاب کسب تایید توییتر به شما در راستای جذب شمار بیشتر مخاطب کمک خواهد کرد.

شاید تا همین چند ماه گذشته تفاوت آشکاری میان اکانت های ساده و تاییدشده وجود نداشت. با این حال اکنون اکانت های تاییدشده از برخی ابزارهای جانبی بیشتر بهره مند هستند. همچنین شما با در اختیار داشتن یک اکانت تاییدشده توانایی دسته بندی و فیلترگذاری بر روی بخش اعلام های تان را نیز خواهید داشت. به این ترتیب می توان فقط درج کامنت جدید، لایک یا فالو تازه را به عنوان پیام جدید مشاهده کرد. در کنار این ویژگی باید امکان نمایش پیام های جدید براساس دسته بندی کلمات کلیدی را نیز مورد بررسی قرار داد. بر این اساس اکانت های رسمی به جای الگوی سنتی نمایش آخرین پیام ها با تعریف دسته ای مشخص از کلمات کلیدی پیام های حاوی آن کلمات را در صدر بخش پیام ها خواهند یافت.

بی شک امکانات جدید اکانت های تاییدشده بسیار جذاب است. با این حال دلیل اصلی افزودن این امکانات برای اکانت های رسمی معطوف به برندها یا افراد خاص نیست. در حقیقت هدف اصلی توییتر کاهش میزان مزاحمت برای کاربران از سوی محتوای بی کیفیت و نامناسب است. یکی از واضح ترین نمونه ها در این زمینه توهین های نژادی و قومیتی است، بنابراین با مشاهده شمار بیشتری اکانت رسمی در توییتر دیگر خبری از محتوای نفرت انگیز نخواهد بود. در حقیقت اکانت های رسمی امکان نظارت ساده تر به منظور جلوگیری از انتشار محتوای مجرمانه و توهین آمیز را برای تیم ناظر توییتر راحت تر می کند.

به عنوان یک نتیجه گیری ابتدایی، سیستم تایید اکانت ها ما را به سوی رفتار متعادل و احترام متقابل بیشتر رهنمون می سازد. به این ترتیب فضای احترام آمیزی را در توییتر و سایر شبکه های اجتماعی مشاهده خواهیم کرد. با بررسی مقدماتی دلایل اهمیت حساب های رسمی، اکنون نوبت به بررسی شیوه های کسب تیک جذاب توییتر می رسد.

کسب تیک آبی زیبا در کنار نام اکانت مان

براساس آمارهای رسمی 85درصد مشتریان فقط از برندهای مورد اعتمادشان کالا می خرند. به این ترتیب جلب اعتماد بدل به ضرورت اصلی برای بسیاری از برندها شده است. در این میان کسب تیک آبی گامی موثر برای افزایش اعتماد کاربران به برندمان محسوب می شود.

به عنوان نمونه ای کاملا واضح صفحه رسمی موسسه Hootsuite در توییتر پس از تایید رسمی شمار بسیار بیشتری مخاطب را به خود جلب کرده است.

مطلب مرتبط: راهنمای بازاریابی با توییتر

توییتر چه گونه هایی از حساب های کاربری را تایید می کند؟

بی شک بیان تعریفی دقیق برای پاسخ بدین سوال کار دشواری است. پس من نیز صرفا به توضیح توییتر اکتفا خواهم کرد: «یک اکانت در صورتی تایید خواهد شد که هماهنگ با علاقه عمومی برآورد شود. به طور معمول چنین تعریفی در برگیرنده اکانت های فعال در حوزه موسیقی، بازیگری، مد، سیاست، امور دولتی، دین، روزنامه نگاری، رسانه، ورزش، کسب وکار و دیگر حوزه های جذاب است.»

به عبارتی دیگر فاکتور اصلی برای توییتر به منظور تایید اکانت ها فعالیت شان در حوزه علایق عمومی است. حال اجازه دهید به سراغ راهکارهایی به منظور کسب این تیک جذاب برویم. در این زمینه فقط باید اقدام به ترغیب تیم ناظر توییتر کرد.

6 راهکار برای افزایش شانس مان در جهت کسب تایید در توییتر

در اینجا به برخی از توصیه های کاربردی به منظور افزایش شانس مان برای تایید در توییتر اشاره خواهم کرد. بی شک توصیه های من از سوی کارشناس های معتبر تایید نشده است. در حقیقت هیچ راهکاری به طور رسمی از سوی توییتر یا سایر کارشناس ها بررسی و تایید نمی شود. با این حال تجربه کاربرد توصیه های من را ثابت کرده است.

1. در توییتر فعال باشید

در اینجا سه نکته اساسی را مدنظر داشته باشید. نخست اینکه حداقل روزی دوبار توییت کنید. بی شک این کار از عهده شما برخواهد آمد. دوم اینکه باید سطح تعامل مان با دیگران را افزایش دهیم. در این راستا استفاده از ویژگی تگ دیگر کاربران موثر خواهد بود. نکته پایانی نیز بحث پیرامون محتوای مان است. به این ترتیب با طرفداران در مورد مطالب تان به گفت وگو بپردازید.

هدف از تمام این فعالیت ها نمایش تصویری فعال از خودمان است. در حقیقت باید کاری کنیم که توییتر توجه اش به اکانت ما جلب شود. این کار از طریق افزایش سطح تعامل با کاربران و جلب توجه آنها امکان پذیر خواهد بود.

در بخش پیش هدف توییتر از ارائه سرویس اکانت های رسمی را افزایش تولید محتوای با کیفیت عنوان کردم. به منظور جلب توجه توییتر تولید محتوای با کیفیت باید در دستور کار ما قرار گیرد. در غیر این صورت شانسی برای کسب تیک آبی مدنظرمان نخواهیم داشت.

نکته: به منظور سهولت کارتان در زمینه انتشار توییت برای هر روز توصیه من طراحی برنامه ای منسجم است. بر این اساس شاید نگارش توییت های روزهای آتی از قبل ایده مناسبی به نظر برسد. با این حال چنین کاری را برای همه توییت های خود انجام ندهید. در هر صورت توییت شما باید هماهنگ با حوادث روز نیز باشد. بر این اساس تعدادی را برای نگارش در همان روز باقی گذارید.

2. جلب توجه به بیوگرافی زیبا و تاثیرگذار

یکی دیگر از راهکارهای افزایش توجه به اکانت مان از طریق نگارش بیوگرافی کامل و جذاب است. بر این اساس به توصیه های ذیل توجه نمایید:

برای اکنت های تجاری: دقیقا همان توضیحاتی را ارائه دهید که به عنوان مشتری مایل به دریافت آن هستید. هرگز حوصله کاربران را با بیان جملات و عبارت های طولانی سر نبرید. متن شما باید کوتاه و در عین حال مفید باشد.

برای اکانت های شخصی: در این بخش شما باید فهرست مشاغل و مهارت های خود را ارائه دهید. همچنین بارگذاری لینک صفحه اصلی شرکت تان نیز اقدام مناسبی خواهد بود.

مطلب مرتبط: پیشنهاد های توییتر برای کسب‌ و‌ کار شما

• وب سایت رسمی دارید؟ بی شک بسیاری از اهالی کسب وکار سایت شخصی دارند. با درج آدرس وب سایت تان در بخش بیوگرافی علاوه بر هدایت مخاطب به سایت تان به توییتر نیز در زمینه شناسایی بهتر تان کمک نمایید.

نکات فوق بخش اصلی فعالیت شما در راستای ساماندهی بیوگرافی حرفه ای را تشکیل می دهد. با چنین اقداماتی شانس شما برای دریافت تاییدیه از سوی توییتر به طور چشمگیری افزایش خواهد یافت. پیش از مراجعه به بخش بعدی اجازه دهید نکات دیگری را نیز ذکر کنم:

• در بخش بیوگرافی هویت خود را به نمایش بگذارید.

• ارائه اطلاعات شخصی نیز ایده مناسبی در این فضا خواهد بود.

• به منظور تسریع فرآیند جست وجوی برندتان از سوی کاربران از کلیدواژه های مرتبط با کسب وکارتان در این بخش استفاده کنید.

• برنامه مشخصی برای ترغیب مخاطب نسبت به انجام کاری مورد انتظار و پسندتان داشته باشید.

3. اهمیت تقویت برند

تقویت برندمان در شبکه های اجتماعی و به ویژه توییتر فقط از طریق تولید محتوای باکیفیت و جذاب امکان پذیر است. بر این اساس از لوگوی برندتان به عنوان عکس پروفایل استفاده کنید. همچنین برای بنر توییتر از تصویری از خود یا دیگر کارمندان در حین فعالیت روزانه و سخت استفاده نمایید. البته این صحنه نباید خیلی ساده باشد. صحنه سخنرانی شما در مجمع بین المللی کسب وکارتان ایده مناسبی در این راستا خواهد بود.

پرسش اصلی در اینجا چرایی ضرورت تقویت برندمان در توییتر است. به نکات ذیل توجه نمایید:

• شناسایی از سوی مخاطب در کمترین زمان ممکن.

• نمایش ویژگی های منحصر به فردمان به مخاطب.

• سهولت تایید هویت تان برای توییتر به منظور اعطای تاییدیه.

بی شک اگر شما فعالیت رسمی و منظمی در توییتر نداشته باشید، نه کاربران و نه تیم ناظر این شبکه اجتماعی شما را جدی نخواهند گرفت.

4. نمایش تعامل با اکانت های تاییدشده

بی شک نمایش ارتباط و تعامل برندمان با دیگر اکانت های رسمی فرآیند تاییدمان از سوی توییتر را تسریع خواهد کرد. در هر صورت به احتمال زیاد یک برند رسمی در توییتر با سایر برندهای رسمی تعامل دارد، نه یک فرد معمولی. نمونه ای واضح از چنین تعاملی را در نحوه فعالیت نویسندگان موسسه Hootsuite می توان یافت. بر این اساس اغلب آنها در بخش بیوگرافی خود تگ اکانت رسمی موسسه را قرار داده اند. به این ترتیب برخی از آنها اکنون تیک رسمی توییتر به عنوان نویسنده حوزه کسب وکار را دریافت کرده اند.

به طور خلاصه، تعامل با اکانت های رسمی در توییتر بیانگر عزم راسخ شما در راستای تعامل هرچه نزدیکتر با کاربران است. توییتر نیز چنین عزم و اراده ای را بسیار ارج می نهد.

5. در زمین خود بازی کنید

دیل کارنگی، نویسنده مشهور آمریکایی، اظهارنظر جالبی دارد: «به جای تلاش برای پیدا کردن دوست در مدت دو سال از طریق ایجاد علاقه به خودتان در آنها، شما فقط در عرض دو ماه قادر به یافتن دوستان تازه هستید، اگر تنها به آنها توجه نشان دهید.»

درست به مانند جمله دیل شما نیز باید در توییت ها و سایر بخش های اکانت تان توجه به مخاطب را در اولویت قرار دهید. در غیر این صورت توییتر علاقه ای به اعطای تیک آبی به اکانت های سودجو و بی توجه به وضعیت کاربران ندارد.

به عبارت بسیار ساده، توییتر در تلاش برای فهم دنیای برندتان و اولویت های آن است. به پرسش های ذیل توجه نمایید. برند شما چگونه محتوای جذاب برای کسب وکارتان تولید خواهد کرد؟ کاربران چگونه فرصت تعامل بیشتر با شما را خواهند داشت؟

با نمایش شیوه فعالیت معطوف به مخاطب برندتان شانس شما برای جلب توجه توییتر و تیم ناظرش بیشتر خواهد شد.

مطلب مرتبط:شیوه ساخت ویدئو برای اکانت کسب وکارمان در توییتر

6. موقعیت مکانی تان را آشکار نمایید

بسیاری از اکانت ها در توییتر آدرس دقیق را در بخش بیوگرافی درج نمی کنند. این امر با توجه به ماهیت شخصی اغلب آنها کاملا قابل درک است. با این حال شما یک برند تجاری هستید، بنابراین باید مخاطب را نسبت به محل وقوع فروشگاه یا دفتر مرکزی تان آگاه سازید. در غیر این صورت جلوه رسمی و حرفه تان دچار خدشه خواهد شد.

توجه داشته باشید که درج آدرس دقیق در بخش بیوگرافی به تیم ناظر توییتر در راستای شناسایی هویت برندتان کمک خواهد کرد. به این ترتیب فرآیند اعطای حساب رسمی به شما سرعت خواهد گرفت.

7. صبر کنید، هنوز چیزهای بیشتری باقی مانده

در اینجا من 6 مورد کلیدی را بیان کردم. با این حال به مانند همه مقاله هایم ریاضیات چندان برای بیان مقصود من مطلوب نیست. به همین دلیل در اینجا به چند نکته مهم دیگر نیز اشاره خواهم کرد:

اقتباس کنید: نحوه عملکرد اکانت های دیگر را مشاهده کنید و از آن تقلید نمایید.

اهمیت آگاهی: داشتن اطلاعات به روز شما را در راستای ارائه مطالب نوین به مخاطب کمک خواهد کرد.

آشنایی با قوانین: مطالعه قوانین کلی توییتر شما را در راستای فعالیت هماهنگ با آنها یاری خواهد کرد. به این ترتیب احتمال فعالیت مغایر با قوانین این پلتفرم به صفر می رسد.

استفاده حداکثری: توییتر اجازه به اشتراک گذاری لینک های کوتاه شده در بخش توییت را می دهد. از این ویژگی برای به اشتراک گذاری لینک مراسم های خاص و جوایز برندتان استفاده کنید.

بی شک ما نکات بسیار مهمی را مورد توجه قرار داده ایم. این راهکارها به شما در زمینه جلب توجه تیم ناظر توییتر در کنار کاربران این پلتفرم کمک خواهد کرد. همچنین توجه داشته باشید که هدف اصلی شما به غیر از کسب تیک آبی باید جلب رضایت مخاطب تان نیز باشد.

به منظور کسب اطلاعات معتبر صحبت با اکانت هایی که تیک آبی را دریافت کرده اند، منطقی به نظر می رسد. در این گفت وگوها شما اطلاعات دست اولی را در مورد تکنیک های مطلوب برای جلب توجه توییتر به دست خواهید آورد.

اکنون شما آماده کسب تیک آبی موردعلاقه تان در کنار نام برند خود هستید. با توجه به نکات مذکور در این مقاله راه شما برای دستیابی به هدف تان چندان دور نخواهد بود.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدیدبا ما در ارتباط باشید

021.86073324

021.88827112

[email protected]

شبکه های اجتماعی