سه شنبه, ۹ آذر(۹) ۱۴۰۰ / Tue, 30 Nov(11) 2021 /
           
فرصت امروز

همواره باورهای نادرستی در رابطه با مقوله میلیونر شدن وجود دارد. در این رابطه برخی عقیده دارند که لازم است تا حتما در زمینه کارآفرینی فعالیت کرده و آن را دارای بیش ترین شانس می دانند. این امر در حالی است که تعداد بی شماری از کارآفرینان در سطح مالی مطلوب قرار نداشته و به همین خاطر نمی توان حضور در این عرصه را مساوی با کسب ثروت میلیونی دانست.

همچنین برخی بر این باور هستند که مدرک تحصیلی تضمین کننده این امر خواهد بود که جالب است بدانید که آمارهای موجود در رابطه با میلیونرهای جهان حاکی از آن است که نرخ بالایی از آن ها را افرادی تشکیل می دهند که مدرک تحصیلی چندانی را در اختیار ندارند.

مثال بارز این امر بیل گیتس است که در سال 1974 از دانشگاه خارج شد و شرکت مایکروسافت را تاسیس کرد. در این رابطه بسیار مهم است که با شغل هایی که شانس میلیونر شدن شما را افزایش خواهد داد، آشنا شده و انتخاب بهتری را در این رابطه داشته باشید. در همین راستا و در ادامه به بررسی 10 شغلی که شانس شما را برای میلیونر شدن افزایش می دهد، خواهیم پرداخت.

***

1-بانکداری

مطالعه موردی: جورج پائولو لمان

کشور: برزیل

دارایی خالص: 30 میلیارد دلار

درواقع به صورت دقیق تر حرفه آقای لمان را باید بانکداری سرمایه گذاری دانست. این امر به موسساتی اطلاق می شود که برای سایر شرکت ها سرمایه کافی فراهم می آورند. وی در حال حاضر به عنوان ثروتمندترین فرد برزیل شناخته می شود. جالب است بدانید که او در سال 1961 لیسانس اقتصاد خود را از دانشگاه هاروارد به دست آورده و 5 عنوان قهرمانی در رشته تنیس نیز در کارنامه خود دارد. بدون شک این حرفه از جمله مواردی محسوب می شود که بیش ترین شانس را برای کسب ثروت میلیونی در اختیار شما قرار خواهد داد. به همین خاطر به عنوان مورد نخست فهرست این مقاله انتخاب شده است. با این حال توجه داشته باشید که عامل علاقه و امکانات نیز از جمله معیارهای تعیین کننده در این رابطه خواهد بود. برای مثال جورج پائولو لمان پیش زمینه هایی در رابطه با علم اقتصاد در اختیار داشته و علاقه وی باعث شد حتی موفقیت خود را در رشته تنیس فراموش کند.

مطلب مرتبط: چهار راه برای تبدیل شدن به یک میلیونر، حتی زمانی که با چیزهای کوچکی شروع می کنید

***

2-نویسندگی

مطالعه موردی: جی.کی رولینگ

کشور: انگلستان

دارایی خالص:1.2 میلیارد دلار

وی در ابتدا به عنوان مترجم در یک شرکت فعالیت می کرد که پس از طلاق از همسر خود، شغل خود را از دست داد و همین امر باعث شد تا وی در فشار اقتصادی شدیدی به زندگی ادامه دهد که این شرایط در نهایت باعث شد وی در یک تاخیر چندساعته قطار، به ایده هری پاتر دست پیدا کند. اگرچه مجموعه داستان های هری پاتر نخستین فعالیت وی در زمینه نویسندگی نبود، با این حال شهرت و موفقیت وی با این کتاب آغاز شد و توانست تا رکورد پرفروش ترین کتاب تاریخ را به دست آورد. این امر در حالی است که وی به علت در اختیار داشتن یک فرزند خردسال، عملا نمی توانست در شغلی دیگر به این میزان از موفقیت دست پیدا کند. به همین خاطر در صورت در اختیار داشتن ایده ای جذاب و قلمی توانا، شما قادر خواهید بود تا با کم ترین امکانات، با استفاده از شغل نویسندگی، به ثروت های فوق العاده دست پیدا کنید.

***

3-ورزش حرفه ای

مطالعه موردی: مایکل جردن

کشور: آمریکا

دارایی خالص:1.3 میلیارد دلار

از مایکل جردن به عنوان بزرگ ترین بازیکن بسکتبال تاریخ نام برده می شود. وی به همراه محمدعلی کلی و پله به عنوان سه ورزشکار برتر قرن بیستم انتخاب شده است. وی اگرچه کودکی بسیار سختی را داشته، با این حال به علت محبوبیت رشته ورزشی بسکتبال، موفق شد تا با درخشش در این عرصه به شهرت و ثروت فوق العاده ای دست پیدا کند. با این حال در این رابطه فعالیت های تبلیغاتی وی، خصوصا همکاری با برند نایک نیز تاثیرگذار بوده است.

***

4-کارآفرینی

مطالعه موردی: بیل گیتس

کشور: آمریکا

دارایی خالص:86 میلیارد دلار

این امر که یک نیاز جامعه را برطرف کنید، بدون شک برای شما موفقیت را به همراه خواهد داشت. این امر جمله ای است که هنری فورد(موسسه شرکت خودروسازی فورد) به آن تاکید داشته است. در این رابطه بیل گیتس بهترین مثال محسوب می شود. وی با تاسیس شرکت مایکروسافت، موفق شد تا برای چندین سال متمادی خود را به عنوان ثروتمندترین فرد جهان معرفی کند. در حال حاضر مایکروسافت به عنوان بزرگ ترین ارائه کننده نرم افزارهای رایانه ای در دنیا، شناخته می شود.

مطلب مرتبط: 5 نشانه که بیان می دارند شما قابلیت میلیاردر شدن را دارید

***

5-وکالت

مطالعه موردی: ویچای سانگ تانگ

کشور: تایلند

دارایی خالص: 1.5 میلیارد دلار

وی نماینده نخست وزیر سابق کشور تایلند بوده که در رابطه با خود همواره عنوان کرده است که در سکوت خبری به کار خود ادامه می دهد. وی با فعالیت گسترده و کارنامه درخشان در حوزه وکالت، موفق شده است تا به ثروتی میلیاردی دست پیدا کند. وی همچنین بزرگترین سهامدار بیمارستان بانکوک شناخته می شود، که در جهان به اعتبار خاصی رسیده است.

***

6- توسعه املاک و مستغلات

مطالعه موردی: لی کاشینگ

کشور: هنگ کنگ

دارایی خالص: 24.4 میلیارد دلار

این حرفه بدون شک یک مسیر امن برای رسیدن به ثروت محسوب می شود که نوعی کسب و کار چندگانه است. حوزه فعالیت آن ها نیز شامل ساخت و ساز، نوسازی، مشاوره و خرید فروش است. لی کاشینگ شرکت چند شاخه ای چونگ کونگ هولدینگز را تاسیس کرده است که به فعالیت های دیگری نظیر مخابرات و اینترنت نیز می پردازد. از و به عنوان ثروتمندترین فرد آسیا و هشتمین فرد ثروتمند در جهان نام برده می شود که عمده موفقیت وی به علت حضور فعال در همین عرصه توصعه املاک و مستغلات است.

***

7-پزشکی

مطالعه موردی: سون شیونگ

کشور: آمریکا

دارایی خالص:8.6 میلیارد دلار

بدون شک سلامتی بزرگ ترین نعمتی است که هر فردی می تواند از آن بهره مند باشد. به همین خاطر این امر برای تمامی افراد جهان مهم تلقی می شود. این امر شانس کسب ثروت را در این حوزه بسیار افزایش می دهد. از جمله نمونه های موفق در این رابطه بدون شک آقای شیونگ است که عنوان ثروتمندترین پزشک جهان را به دست آورده است. وی موسس برند آرابکس است که بزرگ ترین شرکت در زمینه تولید لوازم پزشکی به شما می رود. همچنین وی از جمله پیشگامان درمان بیماری های سخت و انواع سرطان ها است. بدون شک شهرت بسیار بالای وی باعث شده است تا بسیاری از ثروتمندان جهان، برای درمان خود به وی مراجعه کنند.

***

8-مخترع

مطالعه موردی: جیمز دیسون

کشور: انگلستان

دارایی خالص:4.2 میلیارد دلار

وی موفق شده است تا با چندین اختراع خود را به شهرت و ثروت بسیار برساند. از جمله آن ها می توان به جارو برقی بدون پاکت و پنکه بدون پرده اشاره کرد. مزیت بزرگ وی در بهبود عملکرد و کاهش نقص های محصولاتی است که درواقع وجود داشته ولی از کارایی حداکثری بهره مند نیستند. علت موفقیت و توجه بسیار به پنکه تولیدی وی، در بی خطر بودن و سهولت تمیز کردن آن است، که مورد توجه بسیاری در سرتاسر جهان قرار گرفته است. وی در حال حاضر شرکتی را تاسیس نموده است که بیش از 500 مهندس، صنعتگر و دانشمند در آن مشغول به کار هستند تا بتوانند همواره اختراعی جدید را روانه بازار کنند. در این شرکت هر ساله برترین اختراع، معرفی شده و به آن جایزه ای با نام دیسون، تعلق می گیرد.

***

9-مدیرعاملی صندوق پوشش سرمایه

مطالعه موردی: استیو کوهن

کشور: آمریکا

دارایی خالص:13 میلیارد دلار

درواقع این صندوق ها تمرکز خود را روی سرمایه گذاری بر موقعیت هایی می گذارند، که می تواند سودآوری بسیار بالایی را به همراه داشته باشد. استیو کوهن پس از دریافت لیسانس اقتصاد خود، شرکت سک را تاسیس کرد، که در همین حوزه معرفی شده، فعالیت دارد. وی از همان ابتدای جوانی در بازار سهام با مبالغ اندک فعالیت کرده است و به عنوان یکی از خبره های این عرصه معرفی می شود. وی در رابطه با موفقیت در این عرصه عقیده دارد که به نحوی رفتار کرد که هیچ پرونده ای برای مدت طولانی بلاتکلیف نماند. درواقع وی سرعت عمل را در کارها بسیار مهم و ضروری می داند.

مطلب مرتبط: کسب‌ و کار های ساده‌ ای که خالقان‌ شان را پولدار کردند / ایده‌های مسخره میلیونر ساز

***

10-حسابداری

مطالعه موردی: دنیس کایتز

کشور: انگلستان

دارایی خالص: 3.6 میلیارد دلار

وی از همان ابتدای جوانی با کار به عنوان حسابدار در شرکت های مختلف موفق شد تا به سرمایه مناسبی دست پیدا کند. همین امر وی را به فکر را ه اندازی یک شرکت آنلاین برای پیش بینی سوق داد که نام آن را بت 365 گذاشت. در حال حاضر این سایت به عنوان بزرگ ترین مکان پیش بینی آنلاین به شمار می رود که خود موفقیت بسیاری را برای وی به همراه داشته است. وی همواره عقیده دارد که کار حسابداری وی باعث شده است تا بتواند در حال حاضر مدیریت این سایت را به خوبی برعهده گیرد.

منبع : careeraddict
برچسب ها : اصول کسب و کار
لینک کوتاه صفحه : www.forsatnet.ir/u/9VkpadT5
به اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی :
نظرات :
قیمت های روز
پیشنهاد سردبیر
آخرین مطالب
محبوب ترین ها
با ما در ارتباط باشید

شبکه های اجتماعی
           
كلیه حقوق مادی و معنوی این سایت محفوظ است و هرگونه بهره ‌برداری غیرتجاری از مطالب و تصاویر با ذكر نام و لینک منبع، آزاد است. © 1399/2020
بازگشت به بالای صفحه