سه شنبه, ۳۰ دی(۱۰) ۱۳۹۹ / Tue, 19 Jan(1) 2021 /
           
فرصت امروز

شیوع ویروس کرونا باعث شده است تا دورکاری در صدر توجهات قرار گیرد. با این حال با توجه به این امر که بسیاری از افراد برای نخستین بار در این زمینه فعالیت می ‎کنند، شاهد بروز مشکلاتی هستیم. این امر در حالی است که این شیوه، دارای مزیت‎ های فوق ‎العاده ‎ای بوده و توصیه می ‎شود که برندها حتی پس از طی کردن این دوره سخت نیز همچنان به این دسته از فعالیت ‎های خود ادامه دهند. در این راستا اگر خواهان این امر هستید که دورکاری بدون دردسری را داشته باشید، چند کتابی را که قصد معرفی آنها را داریم، مطالعه نمایید.

بهترین کتاب های تاریخ در زمینه دورکاری

1-فرهنگ دورکاری (2017)

نویسنده: برایان میلز

اگرچه در خانه کار کردن به نظر می ‎رسد که خارج از هرگونه قانونی خواهد بود، با این حال این مسئله ابدا درست نبوده و شرکت باید فرهنگ این مسئله را داشته باشد. در غیر این صورت شاهد ظلم به افرادی خواهیم بود که در این زمینه فعالیت دارند. برای مثال آیا زیرساخت‎ های مناسب و برنامه ‎ریزی‎های دقیق برای بهترین همکاری ممکن صورت گرفته است؟ درواقع دورکاری نباید باعث شود که ارتباط بین کارمندان کمرنگ گردد. تحت این شرایط شما باید مسائل مختلفی را مورد توجه خود قرار دهید. درواقع رعایت نکاتی که در این کتاب عنوان شده است، کمک خواهد کرد تا دورکارها، رضایت شغلی بالایی داشته باشند و بهترین راندمان کاری ممکن را داشته باشید. 

مطلب مرتبط: ابزارهای اساسی برای دورکاری در دوران کرونا

2-کار گروهی در هر فضا و مکان (2018)

نویسنده: کریستین جین، لیزلی ساترلند

یکی از مزیت ‎های دورکاری این است که مرزها را از بین خواهد برد. درواقع در حالت عادی شما تنها افرادی را می ‎توانید استخدام نمایید که در نزدیکی ساختمان شرکت سکونت دارند، با این حال در دورکاری شما حتی می ‎توانید از دورترین نقاط نیز کارمندانی را داشته باشید. در این کتاب ضمن تشریح مزیت‎ ها و معایب دورکاری، توصیه‎ هایی برای بهترین استفاده از این شیوه ارائه شده است. درواقع اگرچه این اقدام معایبی را نیز دارد، با این حال با مدیریت درست می‎ توانید شرایطی را مهیا سازید که هم شرکت و هم کارمندان، با اقدامی پرفایده مواجه باشند. 

3-دورکاری و سبک زندگی کم‎ هزینه (2020)

نویسنده: کریس کانلی

در این کتاب سعی شده است تا تیپ‎ های شخصیتی مناسب برای دورکاری معرفی شود. در این راستا توجه داشته باشید که شما معمولا در مقایسه با یک کارمند معمولی، درآمد کمتری را خواهید داشت. به همین خاطر بسیار مهم است که هزینه‎ های خود را کنترل نمایید که نویسنده راهکارهای جالبی را برای کاهش هزینه‎ ها معرفی کرده است. در آخر نیز برخی از بهترین برندها که در زمینه دورکاری فعالیت دارند، معرفی شده است. برای مثال ممکن است شما فردی باشید که قصد جهانگردی داشته و این امر باعث خواهد شد تا حضور در یک شرکت، کاملا غیرممکن باشد، با این حال دورکاری امکان چنین شرایطی را مهیا خواهد کرد. 

4-انقلابی به نام دورکاری(2017)

نویسنده: جان الستون 

در این کتاب داستان تعداد زیادی از دورکارها روایت شده است. این امر باعث خواهد شد تا شما بتوانید الهام بگیرید. درواقع برای بسیاری از افراد این مسئله مبهم است که دورکاری را باید چگونه آغاز نمایند و چه راهکارهایی برای جذاب ‎تر کردن این شیوه وجود دارد. همچنین در این کتاب با تحلیل آمارها، این مسئله یادآوری می‎ شود که دورکاری باید مورد توجه تمامی افراد قرار گیرد. علت این امر نیز به این خاطر است که تا چند سال آینده، این شیوه رایج‎ ترین نوع همکاری با برندها خواهد بود. توجه داشته باشید که یک دورکار، به علت آنکه با صرفه ‎جویی در زمان و کاهش هزینه ‎های خود مواجه است، فرصت همکاری با برندهای دیگر را نیز خواهد داشت. 

5-راهنمای جامع دورکاری (2019)

نویسنده: جولیا ایسون 

دورکاری علی رغم تمامی مزیت‎ های خود، در صورت عدم مدیریت درست مشکلاتی را نیز به همراه خواهد داشت. در این راستا یک راهنمای جامع کمک خواهد کرد تا به صورت مرحله ‎ای، بتوانید به یک دورکار حرفه ‎ای تبدیل شوید. دسته ‎بندی موارد کمک خواهد کرد تا در صورت بروز مشکل، بتوانید از راهنمایی‎ های آن بخش استفاده نمایید. برای مثال اگر در ایجاد یک فضای کاری ساکت با مشکل مواجه هستید، این کتاب بیش از 10 راهکار را به شما معرفی می‎ کند. 

6-مدیریت دورکارها (2018)
نویسنده: وین ترمل 

این کتاب مخصوص مدیرانی است که قصد استفاده از سیاست دورکاری را دارند. درواقع این مسئله نیاز به توجهات و اقدامات خاصی دارد که نویسنده به خوبی آنها را تشریح کرده است. در این راستا فراموش نکنید که برخی از قوانین ثابت بوده و به نوع کارمند و محل زندگی آنها، ارتباطی ندارد. با این حال برخی از موارد دیگر، در بین کارمندان متفاوت است. درواقع نمی ‎توان با یک شیوه یکسان، حتی دو کارمند دورکار خود را مدیریت کرد. 

7-با دفاتر کاری خداحافظی کنید (2017)

نویسنده: ایاگ میرونیچف

در این کتاب تلاش شده است تا مزیت ‎های دورکاری به خوبی بیان شود. نکته جالب این است که نویسنده، خود دفتر شرکت را به فروش رسانده و هم ‎اکنون تمامی کارمندان او، به صورت دورکاری فعالیت دارند. در این راستا مطالب کتاب با انواع مصاحبه، مقاله و آمارها، تکمیل شده است. درواقع به عقیده نویسنده از همین امروز هر برندی باید به دنبال استفاده گسترده از سیاست دورکاری باشد. در غیر این صورت تا چند سال آینده با مشکلات بسیاری مواجه خواهد شد. 

8-سبک زندگی دورکارها (2019)

نویسنده: آنی دنیل 

بدون شک یک کارمند دورکار به این علت که در خانه فعالیت می ‎کند، زندگی او دستخوش تغییراتی خواهد شد، با این حال راهکارهایی وجود دارد که کمک می‎ کند تا این تغییرات، جهت منفی به خود نگیرد. در این کتاب تلاش شده است تا زندگی یک دورکار به خوبی تشریح شود تا افراد با دید بهتری این حوزه را انتخاب نمایند. 

9-افزایش بازدهی دورکاری (2019)

نویسنده: گیل گیلدنر

همواره راهکارهایی وجود دارد که باعث خواهد شد تا تاثیر اقدامات افزایش یابد. در این راستا تلاش شده است تا الگویی درست برای دورکارها تعیین شود. برای مثال شما نباید اجازه دهید که کار کردن در خانه، باعث بروز مشکلات درون خانوادگی شود. در کنار راهکارها، در 45 کشور جهان، انواع شرکت ‎ها معرفی می ‎شود که در زمینه دورکاری، فعالیت دارند.

10-افزایش خلاقیت دورکارها (2017)

نویسنده: کائورا پاراوانو، آدریان ویتاکر

یکی از آمارهای منفی در رابطه با دورکاری این است که خلاقیت این دسته از کارمندان بنا به دلایلی نظیر عدم ارتباط کافی با همکاران، کاهش پیدا می ‎کند و تحت این شرایط لازم است تا راهکارهایی مورد استفاده قرار گیرد که تفکر خلاق نابود نشود. درواقع هیچ چیز به اندازه کارمندی که در کار خود خلاقیت لازم را ندارد، بد نبوده و این کتاب تلاش کرده است تا با 20 روش، در این زمینه به افراد کمک نماید. 

11-راز شادبودن در هنگام دورکاری (2020)

نویسنده: شیلا کندی

یکی از مشکلات دورکارها این است که به علت دور بودن از محیط شرکت و عدم ارتباط با کارمندان دیگر، خود را ترد شده تصور می‎ کنند. این مسئله می ‎تواند زمینه بروز افسردگی را برای آنها به همراه داشته باشد. درواقع این امر بسیار بد است که افراد از کاری که انجام می ‎دهند، احساس خوبی را نداشته باشند. این کتاب به بررسی راهکارهایی پرداخته است که باعث خواهد شد تا فعالیت دورکاری جذابیت بالاتری را پیدا کرده و این دسته از کارمندان، روحیه بهتری را داشته باشند. 

مطلب مرتبط: اهمیت دورکاری در دنیای امروز

12-چگونه درآمد بالا از طریق دورکاری داشته باشیم؟ (2018)

نویسنده: مکول اوسبورن

بسیاری از افراد تصور می ‎کنند که دورکاری به معنای راضی بودن به درآمد پایین است، با این حال این مسئله کاملا غلط بوده و افراد زیادی وجود دارند که بدون خارج شدن از منزل خود، درآمدهایی بسیار بالا را دارند. با این حال سوال اصلی این است که چگونه می ‎توان به چنین سطحی دست پیدا کرد؟ در این کتاب تمامی آن چیزی که برای درآمد بالا از طریق دورکاری نیاز دارید، بیان شده است. 

منبع : bookauthority
برچسب ها : اصول کسب و کار
لینک کوتاه صفحه : www.forsatnet.ir/u/WDwE8cBW
به اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی :
نظرات :
قیمت های روز
پیشنهاد سردبیر
آخرین مطالب
محبوب ترین ها
با ما در ارتباط باشید

شبکه های اجتماعی
           
كلیه حقوق مادی و معنوی این سایت محفوظ است و هرگونه بهره ‌برداری غیرتجاری از مطالب و تصاویر با ذكر نام و لینک منبع، آزاد است. © 1399/2020
بازگشت به بالای صفحه