شنبه, 24 اسفند 1398 - 10:28

برند بی ام و در طول سال های اخیر سرمایه ‏گذاری گسترده ای بر روی تولید خودروهای الکتریکی انجام داده است. نخستین خودروی شاسی‏بلند این غول آلمانی به نام IX3 پس از رونمایی برای تولید انبوه و فروش در نقاط مختلف جهان آماده شده بود. نکته مهم در این میان اعلام رسمی برند بی ام و مبنی بر عدم تمایل به فروش این محصول در بازار ایالات متحده است، با این حساب IX3 فقط در بازار اروپا و چین به فروش خواهد رسید. این اعلام نظر رسمی پس از مدت ها مذاکره برای فروش رسمی این محصول در بازار ایالات متحده روی داده است. تا پیش از این برند آلمانی امکان عرضه محصول موردنظر در بازار آمریکا را رد نکرده بود.

بی ام و نخستین شاسی ‏بلند الکتریکی اش را به آمریکا نخواهد برد

مدل خودروی IX3 در سال 2018 رونمایی شد. این خودرو نخستین مدل از شاسی‎بلندهای برقی بی ام و است بنابراین تلاش شرکت آلمانی برای فروش سراسری محصولش طبیعی به نظر می رسد. نکته مهم در این میان عدم آمادگی شرایط لازم برای استفاده از خودروهای تمام برقی در بسیاری از کشورهای جهان است، با این حساب بی ام و تصمیم به عرضه اختصاصی محصولش در بازار اروپا و چین کرد. شاسی ‎بلند برقی بی ام و براساس مدل موفق X3 طراحی شده است. موتور اصلی IX3 دارای ظرفیت 74 کیلو وات است. به این ترتیب با یک بار شارژ امکان پیمایش مسیر 273 مایلی وجود خواهد داشت. نکته جالب ماجرا محبوبیت بسیار زیاد خودرو‎های X3 در بازار ایالات متحده است، با این حساب عدم عرضه نمونه الکتریکی برای بسیاری از مشتریان این کشور عجیب خواهد بود.

هدف اصلی بی ام و از اختصاص عرضه خودروی IX3 طراحی یک خودروی دیگر به طور اختصاصی برای بازار ایالات متحده است. بازار آمریکا دومین بازار مهم برای بی ام و محسوب می شود. این نکته در کنار افزایش فعالیت دیگر برندها برای کسب سود بیشتر در بازار آمریکا موجب احساس نگرانی مسئولان بی ام و شده است. شرکت مرسدس بنز اخیرا از طرح یک خودروی شاسی‎بلند اختصاصی برای بازار ایالات متحده رونمایی کرده است. به این ترتیب جایگاه سایر خودروسازهای آلمانی در این بازار به شدت تهدید شده است. اقدام بی ام و در کنار سایر غول های خودروسازی آلمان مبنی بر طراحی نسخه های ویژه برای بازار آمریکای شمالی در پاسخ به اقدام برند بنز صورت گرفته است.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید