3 استراتژی آسان برای رسیدن به تجارت منفعل - فرصت امروز

چهارشنبه, 16 آبان 1397 - 14:09

شما باید هوشمندانه تر کار کنید، نه سخت تر. با خودکارسازی و منفعل سازی برخی جنبه های تجارت، در منابع و زمان صرفه جویی خواهید کرد. این روش، فعالیت روزانه شما را هوشمندانه تر خواهد ساخت.

صرف نظر از صنفی که در آن فعال هستید، همواره برخی فرآیندهای کاری قابلیت خودکارسازی خواهند داشت. هرچه میزان امور سیستماتیک و خودکار بیشتر باشند، زمان بیشتری برای رشد تجارت در اختیار خواهید داشت. بدین ترتیب استراتژی های منفعلانه به استراتژی هایی برای پیشرفت تبدیل می شوند.

استراتژی رسیدن به تجارت منفعل

من 15 سال است که مشغول این کار هستم و چندین شرکت موفق دراپ شیپینگ (drop shipping: یک روش مدیریت خط توزیع) را در صنف های مختلف راه اندازی کرده و بدین وسیله توانسته ام تجارت های دیگری را نیز آغاز کنم. با وجود اینکه تلاش های فعلی من در True Blue Life Insurance کمتر منفعلانه هستند، اما به منظور تمرکز بر رشد، چندین وجه کار خودکارسازی شده اند.

در ادامه به چند استراتژی برای ساخت جنبه های منفعلانه در تجارت که به موفقیت من کمک کرده اند، اشاره خواهم کرد.

1. از اهرم اثبات اجتماعی، برای دیده شدن استفاده کنید

همانند دیگر جنبه های تجارت، شما خواستار دیده شدن هستید. با استفاده بیش از پیش مردم از فضای آنلاین، جذب منفعلانه آنها به منظور رشد تجارت بسیار ساده تر شده است.

مطلب مرتبط: 10 ویژگی یک استراتژی تجاری مطلوب

برای شخص من به عنوان صاحب یک تجارت آنلاین، این دیده شدن در موتورهای جست وجو اتفاق خواهد افتاد. به دلیل اینکه تجارت من در سطح کشوری فعالیت می کند، رقبای من در سئو (SEO) نیز در سطح کشوری هستند. حتی اگر تجارت شما محلی باشد، باید در تمامی فهرست های راهنما و نتایج جست وجوی محلی دیده شوید.

یکی از روش های انجام این کار «barnacle SEO» است که در آن خود را به یک تشکیلات بزرگ تر پیوست و از منابع آن استفاده می کنید. این کار به مفهوم دیده شدن در صفحات تجاری Google، Yelp یا TripAdvisor است. اگر تجارت شما با توضیحات و بازخوردها در این صفحات قرار گیرد، احتمال پیدا شدن مشتریان جدید به صورت چشمگیری افزایش خواهد یافت. اگر بازنگری ها در مورد شما خوب باشند، مرحله تبدیل مشتریان احتمالی به مشتریان واقعی ساده خواهد بود.

دلیل اصلی این امر، عدم نیاز مشتریان به تحقیق شخصی در حالت وجود بازنگری است. آنها برای یافتن قیمت ها و اطلاعات، نیازی به برقراری تماس با افراد مختلف ندارند و به جای آن، فرآیند ساده ترِ خواندن بازنگری ها را دنبال خواهند کرد.

برای فروش بیمه عمر، این بازنگری ها اهمیت فوق العاده ای پیدا خواهند کرد. افراد در قبال این محصول و مخصوصاً در فضای آنلاین، بیشتر احتیاط می کنند. در حال حاضر و به علت بازنگری های خوب و زیاد، من به مانند رقبا نیازی به نبرد سخت برای اثبات مشروعیت ندارم. هنگامی که یک مشتری جدید به یکی از صفحات شرکت وارد می شود، بازنگری های افراد با ذکر نام، موقعیت، روز ثبت بازنگری و نمره بر حسب ستاره، به راحتی قابل رؤیت هستند. این روش به صورتی منفعلانه، اثبات اجتماعی مورد نیاز برای کسب مشتریان بیشتر را فراهم می کند.

2. به هر سؤالی که می توانید به صورت صادقانه پاسخ دهید

یکی دیگر از اقداماتی که انجام می دهم، پاسخ دادن به سؤالات مردم به صورتی است که برای یافتن جواب ها، نیازی به توقف و جست وجو نداشته باشند.

هرگاه مشکلات فروش را با هموار ساختن مسیر مشتریان رفع می کنید، منفعلانه بودن فرآیند خود را افزایش داده اید، بنابراین پیدا کردن مشکلات اصلی افراد که می تواند سرعت ایشان را کم کند، از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است. قیمت گذاری گزینه اول است. بسیاری شرکت ها قیمت های خدمات خود را نمایش نمی دهند. این مورد مانعی بسیار بزرگ است، زیرا مشتری می تواند قیمت های رقبای شما را به راحتی پیدا کند و زحمت برقراری تماس تلفنی را به خود نمی دهد.

یکی دیگر از موانع فروش، فرآیند حمل و نقل است. بنا به تجربه من، تنها با ارسال ایمیل به افراد به منظور دریافت سفارش ایشان، 80درصد منابع خدمات مشتریان کاهش می یابد. ما زمان ارسال و شماره پیگیری را برای مشتریان ارسال می کنیم. حال آنها از موقعیت محصول خود باخبر هستند و نیازی به تماس با ما وجود نخواهد داشت.

3. بر روی اتوماسیون در بلندمدت سرمایه گذاری کنید

اگر از منافع اتوماسیون بهره نمی برید، تنها کار خود را بیشتر کرده اید. روش های بسیار بهتری برای جایگزینی فعالیت هایی مانند نوشتن رسید های کاغذی وجود دارند. همواره برای تبدیل این فرآیندها به سرمایه گذاری کوچکی نیاز خواهید داشت، اما نتایج لازم را در سود سهام خواهید دید. شما یکبار سرمایه گذاری خواهید کرد و سپس به صورت مستمر از آن سود خواهید برد.

برای درک بهتر این امر، کارآفرینان فردی را در نظر بگیرید. آنها صاحب یک عملیات تک نفره هستند و کل تجارت خود را منفعل کرده اند. آنها قادر به انجام هر کاری هستند. کمپین های ایمیلی و شبکه های اجتماعی خود را اتوماتیک کرده و خدمات فروش خود را در مکان های استراتژیک قرار داده اند تا فرآیند خرید از وب سایت شان راحت باشد. این امر به آنها اجازه می دهد تمرکز خود را بر روی کارهایی بگذارند که قابلیت خودکارسازی ندارند.

اینها تنها نظرات من نیستند. جف واکر (Jeff Walker)، کتابی را در زمینه روحیه کارآفرینی فردی به چاپ رسانده است. او در این کتاب، روش استفاده از قیف ایمیلی به منظور فروش محصولات تعلیمی را آموزش می دهد و چگونگی تطبیق این استراتژی را با دیگر جنبه ها بررسی می کند.

مطلب مرتبط: تجارت خود را با این 4 سوال شروع کنید

البته این یک مثال بسیار خاص است و هر کسی به دنبال پیشبرد تک نفره تجارت خود نخواهد بود، اما همواره برخی استراتژی ها و فنون خاص، قابلیت تطبیق با تجارت شما را خواهند داشت. به زودی قادر به شناسایی مواردی خواهید بود که استراتژی های منفعلانه در آنها سودمند هستند.

تجارت منفعلانه بسیار زیباست. هیچ چیز زیباتر از ساخت تجارتی نخواهد بود که حتی هنگام خوابیدن نیز با فروش محصولات به شما سود می دهد.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدیدبا ما در ارتباط باشید

021.86073324

021.88827112

[email protected]

شبکه های اجتماعی