سه شنبه, 02 بهمن 1397 - 17:17

مدیر عملیاتی فیس بوک «شریل سندبرگ» هفته گذشته سعی کرد بار دیگر آبروی رفته این شبکه اجتماعی را بازگرداند و به کاربران اطمینان خاطر دهد که فیس بوک بالاخره از اشتباهاتش درس گرفته است، برای مثال اکنون این شبکه اجتماعی روزانه یک میلیون پروفایل جعلی مسدود می کند.

سندبرگ طی صحبت هایش در کنفرانس سالانه DLD مونیخ آلمان اعلام کرد که فیس بوک ۷.۵ میلیون دلار به تشکیل موسسه نظارت بر اخلاقیات هوش مصنوعی کمک مالی کرده است. همچنین این کمپانی به همکاری با دولت آلمان پرداخته تا امنیت اطلاعات انتخابات این کشور را فراهم کند.

فیس بوک مسدود پروفایل جعلی

او طی صحبت هایش مدعی شد فیس بوک رویای دنیا و اینترنتی باز و مرتبط را در سر می پروراند، اما بسیاری تهمت های زیادی به این شرکت می زنند و سعی دارند وجهه غلطی از ما به مخاطب نشان دهند.

به گفته وی، در این میان هکر ها برای نفع شخصی و دولت ها برای مبرا کردن اتهامات وارده و دولتمردانی که سعی دارند مردم را ساکت یا کنترل کنند همواره به فیس بوک حمله می کنند.

با این وجود به باور او اصل اول این شبکه اجتماعی بر پایه اعتماد نهادینه شده و فیس بوک باید در برابر این حملات ایستادگی کرده تا اطمینان خاطر کاربران را فراهم کند.

در ادامه او اعلام کرد که فیس بوک روی پنج امر مهم تمرکز کرده تا هرچه سریع تر اعتبار این شبکه اجتماعی را بازگرداند؛

امنیت: شمار نیروی های این بخش نسبت به سال ۲۰۱۷ سه برابر شده و اکنون به ۳۰ هزار نفر می رسد. آنها سعی دارند تا با توسعه تکنولوژی های جدید و استفاده از هوش مصنوعی، امنیت دیتای کاربران را فراهم کنند و در حفظ حریم شخصی داده های افراد تلاش کنند.

پروفایل جعلی: سندبرگ مدعی شده که این شرکت روزانه یک میلیون پروفایل جعلی مسدود می کند تا تنها اشخاص حقیقی در فیس بوک حضور داشته باشند.

دخالت در انتخابات: مدیر عملیاتی این شبکه اجتماعی خاطرنشان کرد که در سال ۲۰۱۶ این شبکه اجتماعی موفق نشده جلوی سوءاستفاده دولت ها از دیتای کاربران را بگیرد. با این وجود اکنون شرایط تغییر کرده و این شرکت سعی دارد در آینده امنیت اطلاعاتی انتخابات کشور هایی نظیر آلمان را فراهم کند.

حفاظت اطلاعات: سندبرگ در این زمینه گفته که در گذشته فیس بوک عملکرد مطلوبی در زمینه حفاظت اطلاعات بر جای بگذارد، اما اکنون این شبکه اجتماعی قصد دارد این فاکتور را در نظر بگیرد.

شفافیت سازی: مدیر عملیاتی فیس بوک باور دارد در آینده تمام تلاش آنها روی این قسمت خواهد بود و کاربران می توانند با استناد به این مسئله بار دیگر به فیس بوک اعتماد کنند.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید