شنبه, 04 مرداد 1399 - 14:12

در جهان امروز بیشتر جست و جوی افراد در اینترنت از طریق گوشی ‎های تلفن همراه انجام می ‎شود. تحت این شرایط طبیعی است که سایت شما هماهنگی لازم را با این ابزار داشته باشد، با این حال سوالی که مطرح است این است که ویژگی ‎های مورد نظر کاربران چه بوده و چه اقداماتی باید انجام شود؟ در ادامه به بررسی 11 مورد منتخب خواهیم پرداخت.

1-عدم استفاده از پاپ آپ

سایت مناسب کاربران تلفن همراه

اگرچه پاپ آپ ‎ها برای صفحات بزرگ لپ ‎تاپ مشکلی را به وجود نمی‎ آورند، با این حال این مسئله برای ابعاد کوچک تلفن همراه بسیار آزاردهنده خواهد بود و در این رابطه شما دو اقدام را می ‎توانید انجام دهید. نخست هماهنگ کردن ابعاد آنها با تلفن همراه و دیگری کنار گذاشتن کامل این شیوه است که بدون شک انتخاب بهتری خواهد بود. درواقع شما برای انجام تبلیغات می ‏‎توانید بخشی از صفحه را به آن اختصاص دهید تا دیگر نیازی به بستن آنها وجود نداشته باشد. در کنار این موضوع فراموش نکنید که سرعت بالا، بسیار مهم بوده و به همین خاطر بسیاری از سایت ‎ها از طراحی‏ های پرحجم و تصاویر متحرک استفاده نمی‏کنند تا سرعت سایت آنها در بالاترین سطح ممکن باشد. درواقع به عنوان یک استاندارد یک سایت باید زیر 3 ثانیه به نمایش درآورده شود. در غیر این صورت شانس جذب مخاطب را از دست خواهید داد.

مطلب مرتبط: بازاریابی و تعامل مناسب با مشتریان در قالب سایت کاربردی

2-وجود منو کاربری

در سایت شما باید بخشی وجود داشته باشد تا افراد با کلیک بر روی آن بتوانند بخش ‎های مختلف سایت را مشاهده کنند. این امر سرعت دسترسی به اطلاعات موردنیاز کاربر را افزایش می‎دهد. در این رابطه شما می ‎توانید حتی یک اپلیکیشن را طراحی کنید. این امر بدون شک تجربه کاربری را وارد مرحله ‎ای جدید خواهد کرد. تحت این شرایط دیگر به همگام‎ سازی سایت با تلفن ‎های همراه، نیازی نخواهد بود.

3-امکان بازگشت به صفحه اصلی

باید یک کلید میانبری وجود داشته باشد که افراد سریعا بتوانند به صفحه اصلی بازگردند. در این رابطه فراموش نکنید که طراحی سایت شما باید براساس سادگی باشد. درواقع کاربران شما ممکن است از هر قشری باشند. به همین خاطر پیچیده بودن تنها باعث کاهش جذابیت شده و از کاربردی بودن سایت می‎ کاهد.

4-فضایی برای جست وجو در بالای صفحه

در سایت شما باید فضایی وجود داشته باشد که افراد بتوانند به سرعت موارد موردنظر خود را جست و جو کنند. درواقع شما باید به زمان کاربران خود توجه داشته باشید و تا حد امکان همه چیز را سریع و ساده کنید. در این رابطه حتی امکان جست و جوی صوتی و امکان جست و جو براساس تصویر ارسالی نیز کاملا مهم خواهد بود که تا به امروز کمتر مورد توجه قرار گرفته است.

5-عدم نیاز به ثبت نام و اقدامات اضافی

بسیاری از سایت ‎ها از همان ابتدا از مخاطبان خود می‎ خواهند که ثبت نام داشته باشند. با این حال تا زمانی که مخاطب خود به این نتیجه نرسیده باشد، چنین پیامی تنها باعث خارج شدن کاربران از سایت شما خواهد شد. در کنار این موضوع همواره مشاهده می‎ شود که برخی از سایت‎ ها اقداماتی نظیر کدهای امنیتی را قرار می ‎دهند که براساس آن افراد باید با انجام اقداماتی نظیر وارد کردن عدد به نمایش درآمده، روبات نبودن خود را به اثبات برسانند. اگرچه این امر در راستای افزایش امنیت سایت محسوب می‎ شود، با این حال روشی منسوخ شده بوده و لازم است تا از موارد جدیدتر در این رابطه استفاده کنید. درواقع هر اقدام اضافی، باید کنار گذاشته شود.

6-ذخیره اطلاعات

هیچ کاربری تمایل ندارد که برای هر بار ورود به سایت شما، اقداماتی تکراری را انجام دهد. همچنین سایت شما باید از یک هوش مصنوعی استفاده کند. برای مثال اگر در آخرین جست و جو، به یک محصول خاص توجه داشته ‎اید، بهتر است که در ابتدا آنها به نمایش درآورده شوند. همچنین اطلاعات ثبت نام افراد باید ثبت شود تا در این رابطه تنها به یک کلیک نیاز باشد و دیگر تمامی اطلاعات تکرار نشود.

7-فیلترها و تگ ‎ها را جدی بگیرید

این امر طبیعی است که افراد برای خرید محصولات، معیارهای مختلفی را داشته باشند. برای مثال ممکن است برای برخی از افراد قیمت و برای برخی دیگر جدید بودن آنها معیار اصلی باشد. به همین خاطر شما بخشی را در سایت خود قرار دهید که امکان فیلتر کردن محصولات براساس معیارهای مختلف، وجود داشته باشد. در کنار این موضوع، تمامی محصولات خود را با تگ ‎های مرتبط همراه سازید. این امر شانس دیده ‏شدن آنها را افزایش می ‎دهد.

8-امکان یادآوری را اضافه کنید

ممکن است شما در زمان ‎هایی خاص، تخفیف ‎های ویژه‎ ای را داشته باشید، با این حال طبیعی است که مخاطب زمان آنها را فراموش کند. به همین خاطر ضروری است که بخشی در سایت شما وجود داشته باشد که چنین زمان‎هایی را به مخاطب یادآوری نماید. در این رابطه ارسال ایمیل و پیامک، بهترین گزینه‎ ها محسوب می‎ شود.

9-از معجزه تصاویر و فیلم ‎ها غافل نشوید

نکته مهمی که باید به آن توجه داشته باشید این است که ویدئوهای شما باید با کیفیت‎ های مختلفی باشد. در غیر این صورت ممکن است مشاهده آنها با تلفن همراه بیش از حد سخت باشد. در کنار این موضوع، وجود تصاویر متعدد از محصول، باعث خواهد شد تا اعتماد لازم برای خرید اینترنتی افزایش پیدا کند. این نکته را همواره به خاطر داشته باشید که امروزه خرید اینترنتی در صدر تمامی روش‎ های فروش قرار گرفته و لازم است اقدامات متنوعی را برای اعتمادسازی انجام دهید.

10-امنیت بالا

اگر در سایت شما هرگونه کلاهبرداری انجام شود، مسئولیت آن تماما با شما خواهد بود. به همین خاطر ضروری است تا به امنیت اطلاعات کاربران خود توجه داشته باشید. در این رابطه استفاده از فردی حرفه‏ ای کاملا ضروری خواهد بود. در کنار این موضوع فراموش نکنید که شما باید به CTA توجه داشته باشید. برای مثال ایجاد انواع مسابقات و نظرسنجی ‏ها باعث خواهد شد تا ارتباط شما با کاربران، بهبودهای جدی را پیدا کرده و شما در قلب آنها نفوذ کنید.

مطلب مرتبط: 5 دلیل عمده پایین بودن ترافیک سایت

11-استفاده از سایت‎ های تست سرعت

به عنوان آخرین توصیه ضروری است تا سایت خود را با انواع سرعت سنجش ‎ها امتحان کنید تا نسبت به مناسب بودن همه چیز، اطمینان داشته باشید. نکته جالب این است که بسیاری از این سایت ‎ها، پس از تست‎ های لازم، توصیه‎ هایی را ارائه می دهند که با رعایت آنها وضعیت شما بهبودهای جدی ‎ای را پیدا خواهد کرد.

در آخر فراموش نکنید که اگر تجربه کافی در زمینه مدیریت یک سایت را ندارید، الزامی است که از فردی حرفه ‏ای استفاده کنید. درواقع مسائلی نظیر سئو سایت وجود دارد که ممکن است شما نسبت به آنها آگاهی نداشته باشید و نتیجه آن کاهش احتمال موفقیت شما خواهد بود.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید