جمعه, ۳۰ مهر(۷) ۱۴۰۰ / Fri, 22 Oct(10) 2021 /
           
فرصت امروز

5 دلیل عمده پایین بودن ترافیک سایت

1 سال پیش ( 1399/4/3 )
پدیدآورنده : امیر آل علی   پدیدآورنده : جیسون گان  

بدون شک هدف اصلی هر سایتی، رسیدن به تعداد مخاطبان بالا است. با این حال این امر برای بیش از 60 درصد سایت هایی که ایجاد می شود، رخ نمی دهد. اگرچه دلایل مختلفی برای این موضوع وجود دارد، با این حال برخی از این موارد کاملا مشترک بوده و می توان آنها را موانع اصلی نام برد. در ادامه به بررسی این پنج مورد خواهیم پرداخت.

1-عدم استفاده از تکنیک های سئو

دلیل عمده پایین بودن ترافیک سایت

نکته مهمی که در زمینه سئو باید توجه داشته باشید این است که روش های آن به صورت مداوم در حال به‎روزرسانی بوده و ممکن است دیگر یک تکنیک که در پنج سال گذشته مورد استفاده قرار می گرفته است، بهترین انتخاب موجود محسوب نشود. تحت این شرایط ضروری است تا همواره به دنبال جدیدترین ها باشید. با توجه به این امر که حوزه مذکور کاملا تخصصی است، استفاده از فردی حرفه ای نیز یک انتخاب کاملا مناسب خواهد بود.

مطلب مرتبط: بررسی 10 راهکار ساده برای افزایش ترافیک سایت

2-محتوای بی کیفیت

با توجه به این امر که رقابت در تمامی عرصه ها به بالاترین حد خود رسیده است، حتی عملکردی متوسط را هم باید ضعیف تلقی کرد. درواقع مخاطب حال حاضر از گزینه های مختلفی برخوردار بوده و این امر طبیعی است که موارد ضعیف را نادیده بگیرد. به همین خاطر توصیه می‎شود که به جای تلاش برای اقداماتی نظیر تبلیغات که هزینه بسیار بالایی را نیز به همراه دارد، در ابتدا اطمینان پیدا کنید که محتوای شما از نظر مخاطب، بسیار خوب و حرفه ای خواهد بود. درواقع ممکن است تصورات شما با نظر واقعی جامعه هدف، تفاوت هایی را داشته باشد. همچنین این نکته را فراموش نکنید که در هر جامعه ای، مخاطبان تفاوت هایی را با یکدیگر دارند. به همین خاطر بسیار مهم است که بهترین لحن ممکن را انتخاب کنید.

3-عدم همکاری با سایرین

اگر تنها به سایت اصلی خود محدود باشید، در بهترین حالت با سرعت رشد پایینی مواجه خواهید شد. این امر ممکن است باعث شود تا سایر رقبا، به صورت کامل توجه جامعه هدف شما را به سمت خود جلب کرده باشند. به همین خاطر شما باید به سرعت رشد خود نیز توجه داشته باشید. در این رابطه همکاری با سایر برندها و افراد تاثیرگذار نظیر اینفلوئنسرها باعث خواهد شد تا رشدی انفجاری را تجربه کنید. همچنین نکته دیگری که باید به آن توجه داشته باشید این است که محتواهای شما باید تنوع بسیار بالایی را داشته باشد تا قدرت جذب مخاطبان مختلف را داشته و به پایگاهی جامع در عرصه خود تبدیل شوید.

4-تجربه کاربری نامناسب

بسیاری از سایت ها از نظر مخاطب جذابیت و راحتی لازم را ندارند. در این رابطه تنها سرعت بالای سایت ملاک نبوده و نوع طراحی، امکانات موجود و هماهنگی با تلفن های همراه نیز از دیگر موارد تعیین‎کننده محسوب می شود. در این رابطه ضمن نظرسنجی، ضروری است تا همه چیز را به صورت مداوم بررسی کنید. در نهایت مشاهده اقدامات انجام شده از سوی سایر برندها نیز در این رابطه می تواند راهنمای عمل شما باشد.

مطلب مرتبط: راهکارهایی ساده برای افزایش ترافیک سایت

5-حضور نامناسب در شبکه های اجتماعی

اگر بخواهیم بزرگترین پایگاه حال حاضر افراد در استفاده از اینترنت را نام ببریم، شبکه های اجتماعی گزینه ای بدون رقیب خواهند بود و درواقع به طور میانگین هر فردی حداقل دو ساعت از زمان خود را به آن اختصاص می دهد. تحت این شرایط فعالیت در آنها کاملا حیاتی خواهد بود. نکته ای که باید به آن توجه داشته باشید این است که سرعت مشاهده مطالب یک سایت در مقایسه با محتواهای شبکه اجتماعی بسیار پایین بوده و شما می توانید از آن به عنوان مبلغ سایت اصلی خود استفاده کنید. در نهایت این اقدام شما باعث می شود تا محتواها، فضای بیشتری جهت دیده شدن را داشته باشند.

منبع : azbigmedia
برچسب ها : بازاریابی و فروش
لینک کوتاه صفحه : www.forsatnet.ir/u/Xjw5Ff2C
به اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی :
نظرات :
قیمت های روز
پیشنهاد سردبیر
آخرین مطالب
محبوب ترین ها
با ما در ارتباط باشید

شبکه های اجتماعی
           
كلیه حقوق مادی و معنوی این سایت محفوظ است و هرگونه بهره ‌برداری غیرتجاری از مطالب و تصاویر با ذكر نام و لینک منبع، آزاد است. © 1399/2020
بازگشت به بالای صفحه