دوشنبه, ۲۰ آذر(۹) ۱۴۰۲ / Mon, 11 Dec(12) 2023 /
           
فرصت امروز

همه ما تجربه مواجهه با افرادی را داشته ایم که به خوبی می توانند بر روی دیگران تاثیر گذاشته و به محبوبیت سریع برسند، با این حال سوال اصلی این است که چنین سطحی حاصل استعداد و ویژگی های ذاتی بوده و یا یک مهارت اکتسابی محسوب می شود؟ اگرچه نظرات در این رابطه متفاوت است، با این حال علم روانشناسی طی تحقیقاتی این امر را اثبات کرده است که هر فردی می ‎تواند میزان تاثیرگذاری خود را دگرگون سازد. با این حال برای چنین امری نیاز است که برخی از موارد را رعایت نمایید که در ادامه به بررسی آنها خواهیم پرداخت.

1-قدرت درک خوبی داشته باشید

چگونه تاثیرگذاری خود روی دیگران افزایش دهیم

افراد برای این امر که محبوبیت و نفوذ بالایی در بین سایرین به دست آورند، لازم است تا قدرت درک طرف مقابل خود را داشته باشند. برای مثال ممکن است که خواهان تبدیل شدن به یک مدیر محبوب و بانفوذ باشید، تحت این شرایط شرط اول این است که به خوبی آنها را درک کرده و اهداف آنها را پیدا کنید. این امر باعث خواهد شد تا به صورتی اقدامات مدیریتی را انجام دهید که منافع آنها نیز حفظ شود.

مطلب مرتبط: روش هایی برای افزایش قدرت شخصی در محل کار

برای مثال ممکن است یکی از کارمندان شرکت به علت شرایط جدید نظیر تولد فرزند، با مشکلات مالی مواجه شده باشد. تحت این شرایط حمایت به موقع شما، تاثیر فوق‎العاده را بر روی کارمند مذکور خواهد داشت. بدون شک با کمی توجه نسبت به افرادی که قصد افزایش نفوذ خود بر روی آنها را دارید، نسبت به اقداماتی که باید انجام شود آگاه خواهید شد. در نهایت فراموش نکنید که برای تبدیل شدن به فردی محبوب، ابتدا باید جامعه کوچکی نظیر افراد خانواده و تیم شرکت را اولویت خود قرار دهید. پس از آن امکان رشد شما مهیا خواهد شد. به همین خاطر از همان ابتدا به دنبال اقدامات بیش از حد بزرگ نباشید.

2-اول شنونده باشید

اشتباه بزرگ تقریبا تمامی افراد این است که بیش از حد از قدرت تکلم خود استفاده می کنند. این امر در حالی است که افراد باهوش، شنونده‎ های بهتری هستند. درواقع این امر که در ابتدا خوب گوش دهید، باعث خواهد شد تا مواردی را بیان کنید که به مراتب درست ‎تر خواهد بود. در این راستا ممکن است سریع پاسخ دادن و صحبت کردن، به عادت شما تبدیل شده باشد. تحت این شرایط توصیه می ‎شود که یک قانون را برای خود تعیین نمایید. برای مثال تا زمانی که صحبت فردی به پایان نرسیده است، هیچ ‎گونه اظهارنظری نداشته باشید. بدون شک پس از مدتی به راحتی این مهارت مهم را به دست خواهید آورد. اگر بخواهیم این بخش را به صورت خلاصه مطرح کنیم، باید به مقوله صبر توجه ویژه ‎ای را داشته باشید. درواقع افراد صبور، همواره محبوبیت بالاتری داشته و این میزان محبوبیت، باعث خواهد شد تا نفوذ آنها بر روی افراد مختلف، بسیار زیاد باشد.

3-قدرت داستان ‎سرایی داشته باشید

یک داستان و یا ضرب ‎المثل می ‎تواند مفاهیمی را منتقل نماید که برای بیان آن ممکن است به ساعت ‎ها زمان نیاز داشته باشید. این امر در حالی است که هیچ فردی حاضر به در اختیار قرار دادن چند ساعت از زمان خود به شما نخواهد بود. به همین خاطر بسیار مهم است که داستان ‎سرای بسیار خوبی باشید. این امر باعث می‎ شود تا منظور شما به صورت خلاصه و بدون مخاطب قرار دادن فرد، بیان شود. این امر تاثیرگذاری به مراتب بیشتری را خواهد داشت و جذابیت اقدامات شما را افزایش می ‎دهد. در نهایت داستان ‎ها قدرت تحت تاثیر قرار دادن احساسات افراد را داشته و این امر باعث می‎ شود که در مدت زمانی به مراتب کمتر، قدرت نفوذ بر روی دیگران را پیدا نمایید. این امر سیاستی است که در حال حاضر در عرصه تبلیغات، به شدت مورد توجه است.

برای مثال در حال حاضر با توجه به گسترش جهانی ویروس کرونا، ضروری است که هر فردی از ماسک استفاده کند. در این راستا کشور ایتالیا از یک روش جالب استفاده کرده است. دراقع آنها زندگی کودکی را تا زمان مرگ روایت کردند که پر از اتفاقات زیبا و جذاب بوده است، با این حال در پایان اعلام شد که همه کودکان حال حاضر، می ‎توانند چنین آینده ‎ای را داشته باشند، با این حال ماسک نزدن افراد باعث شده است تا نرخ مرگ و میر آنها، افزایشی چشمگیر را داشته باشد. این داستان کوتاه، تاثیر فوق ‎العاده‎ ای را داشته، باعث جهشی در سرانه استفاده از ماسک شد.

4-در کار خود حرفه ‎ای باشید

جان سی مکسول، نویسنده مشهور حوزه رهبری در جمله‎ ای طلایی عنوان کرده است که مدیران موفق، صرفا مدیرانی حرفه ‎ای هستند. این امر به خوبی نشان می‎ دهد که برای تبدیل شدن به فردی تاثیرگذار و بانفوذ، نیازی نیست که به یک فرابشر تبدیل شوید. در این راستا تنها کافی است تا در حوزه خود، کاملا حرفه‎ ای باشید. این امر باعث می ‎شود تا میزان رضایت ‎ها از شما همواره در سطح خوبی قرار داشته باشد. بدون شک حتی اگر بهترین اخلاق را نیز داشته باشید، اگر در زمینه کاری خود عملکرد مناسب را نداشته باشید، نتیجه خوبی را به دست نخواهید آورد. درواقع یکی از اصول اولیه برای نفوذ بر دیگران، اعتماد است که تنها از طریق سطح حرفه ‎ای شما به دست می ‎آید.

5-شخصیت دوست ‎داشتنی داشته باشید

برای افزایش محبوبیت، راهکارهای زیادی وجود دارد. برای مثال خوش اخلاق بودن و روحیه کمک ‎رسانی، از جمله ساده ‎ترین آنها محسوب می ‎شود و با این حال به صورت یک راهنمایی کلی، توصیه می ‎شود به شخصیت افراد محبوب در منطقه خود نگاهی بیندازید. علت این امر به این خاطر است که فرهنگ و ویژگی ‎های افراد در هر منطقه‎ ای متفاوت بوده به همین خاطر ارائه یک راهکار کلی، نمی ‎تواند کارایی لازم را داشته باشد.

6-برای هر اقدامی دلایل درستی داشته باشید

برای این امر که افراد با شما همراه شوند، ضروری است تا دلایلی را برای هر یک از اقدامات خود داشته باشید. در این راستا الزامی است که دلایل را برای افراد نیز تشریح نمایید. این امر باعث خواهد شد تا آنها نیز تمایل بیشتری را برای حمایت از شما داشته باشند. درواقع هر فرد تا زمانی که نسبت به یک مسئله قانع نشده باشد، پیروی لازم را نخواهد داشت.

مطلب مرتبط: تکنیک های روان شناسانه برای افزایش تاثیرگذاری بر روی مشتری

7-تیم‎ گرایی را فراموش نکنید

در نهایت این امر که به کار تیمی توجه داشته باشید، محبوبیت شما را به مراتب بالاتر خواهد برد. در این راستا توصیه می‎ شود که همواره اولویت خود را ایجاد یک تیم و با کار در قالب تیم بدانید. این امر نه تنها زمینه رشد سریع‎ تر شما را مهیا می‎ کند، بلکه باعث خواهد شد تا افراد به این باور برسند که شما صرفا به دنبال منافع شخصی خودتان نیستید. این امر بدون شک تمایل به همکاری را افزایش می ‎دهد.

منبع : success
برچسب ها : اصول کسب و کار
لینک کوتاه صفحه : www.forsatnet.ir/u/RqfZOVsc
به اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی :
نظرات :
قیمت های روز
پیشنهاد سردبیر
آخرین مطالب
محبوب ترین ها
وبگردی
مشاوره کسب و کارپرس لاین ساخت پرسشنامهلوازم یدکی تویوتاخرید آجیلسنگ نمانهال انگورخرید زانوبند زاپیامکسSMM Panelطراحی سایت پوشاکمجله آرایشی و زیباییدستگاه ذخیره شماره موبایلوکیلهولوگرامقطعات لیفتراکویدئو مپینگلیفتراکخرید آیفون 14اسپیکر jblخرید یوسیخرید سی پی کالاف دیوتی موبایلروغن بهران حرارتدانلود کتاب صوتیتعمیرات لپ تاپرزرو هتلدستگاه برش لیزرفصل دوم نیسان آبیابزارخرید کمربند پلاتینرتعمیر لباسشوییخدمات پرداخت ارزی نوین پرداختمینی دی وی پروآزمایشگاه تجهیزات اعلام حریق آریاکآموزش آرایشگری مردانه تضمینیچک صیادیتعمیرات مبلخرید نهال گردوحمل بار هواییخرید فالوورخرید بلیط هواپیماماشین ظرفشویی بوش
تبلیغات
  • واتساپ : 09031706847
  • ایمیل : ghadimi@gmail.com

كلیه حقوق مادی و معنوی این سایت محفوظ است و هرگونه بهره ‌برداری غیرتجاری از مطالب و تصاویر با ذكر نام و لینک منبع، آزاد است. © 1393/2014
بازگشت به بالای صفحه