دوشنبه, ۱۵ آذر(۹) ۱۴۰۰ / Mon, 6 Dec(12) 2021 /
           
فرصت امروز

اقدامات جالب کشورهای مختلف برای نجات صنعت گردشگری

1 سال پیش ( 1399/8/3 )
پدیدآورنده : امیر آل علی   پدیدآورنده : راشل هوسیه  

بحران کرونا بیش از هر چیزی به صنعت گردشگری ضربه وارد کرده است. درواقع عدم سفر به معنای از دست رفتن امکان سودآوری بسیاری از برندها و حتی کشورها است. در این رابطه این صنعت یکی از منابع درآمدی مهم تقریبا تمامی کشورهای جهان بوده و این مسئله باعث شده است تا شاهد راهکارهایی برای بهبود اوضاع باشیم. در این راستا چند نمونه از جالب ‎ترین آنها را بررسی خواهیم کرد. این امر می‏تواند به ایده‎ ای برای سایر کشورها و برندها تبدیل شود تا به جای تسلیم شدن در برابر این بحران، به شرایط ایده آل سابق خود نزدیک شوند. در این راستا فراموش نکنید که تداوم فعالیت ‎های شما باعث خواهد شد تا در صورت بروز یک بحران دیگر، سختی ‎های به مراتب کمتری را داشته باشید. تحت این شرایط بهترین آینده در انتظار شما خواهد بود.

1-مکزیک

اقدامات جالب کشورهای مختلف نجات صنعت گردشگری

شاید بتوان جاذبه اصلی این کشور را جزایر کاراییب دانست که هر ساله سود قابل توجهی را برای این کشور به همراه داشته است. در این راستا با توجه به این امر که هنوز برای پایان این ویروس زمان مشخصی تعیین نشده است، مسئولان این کشور جهت عدم بیکاری گسترده و قطع یکی از منابع درآمدی اصلی خود، اقامت و استفاده از حمل و نقل را برای دو روز رایگان کرده است. همچنین تخفیف‎ های ویژه برای بلیت بخش ‎های گردشگری مختلف خود نیز اعمال کرده است. برای این امر که طرح آنها به خوبی بتواند نتایج مورد انتظار را به همراه داشته باشد، کمپین‎ هایی نیز ایجاد شده است.

مطلب مرتبط: چرا گردشگری بهترین صنعت جهان معرفی می شود

2-ایتالیا

اقدامات جالب کشورهای مختلف نجات صنعت گردشگری

برای بهبود اوضاع در منطقه گردشگری سیسیل، مسئولان این کشور نصف بهای بلیت ‎های هواپیما را پرداخت می‎ کنند. همچنین تمامی بلیت ‎ها نیز رایگان شده است. در کنار این موضوع یک سوم از هزینه هتل‎ ها نیز توسط دولت پرداخت می ‎شود. آمارها نیز بیانگر آن است که این طرح تا به امروز به خوبی مورد توجه افراد قرار گرفته است. درواقع برای کشوری که تا چند ماه گذشته کانون اصلی کرونا در اروپا بوده است، چنین اقداماتی جهت ترغیب افراد برای سفر به این کشور، کاملا ضروری خواهد بود.

3-پرتغال

اقدامات جالب کشورهای مختلف نجات صنعت گردشگری

تست دو مرحله ‎ای رایگان کرونا، تنها استراتژی کشور پرتغال برای نجات صنعت گردشگری خود بوده است. در این رابطه افراد 72 ساعت قبل از پرواز به این کشور باید آزمایش کرونا بدهند. همچنین پس از رسیدن به فرودگاه نیز این آزمایش تکرار خواهد شد که هیچ یک از آنها هزینه ‎ای را برای افراد به همراه ندارد. این مسئله کمک خواهد کرد تا ورود توریست با احتمال شیوع بیشتر ویروس کرونا همراه نباشد. با این حال این طرح یک ایراد بزرگ داشته و آن عدم انجام این تست هنگام خروج مسافر است. این امر باعث خواهد شد تا احتمال آن که افراد ناقل پنهان این بیماری در کشور خود باشند، افزایش یابد. به همین خاطر احتمالا طی چند روز آینده، این طرح اصلاحاتی را خواهد داشت.

4-قبرس

اقدامات جالب کشورهای مختلف نجات صنعت گردشگری

مسئولان قبرس به مسافران تضمین داده ‎اند که در صورت ابتلا به ویروس کرونا، تمامی هزینه ‎های درمانی آنها رایگان خواهد بود. در کنار این موضوع آنها تا زمان بهبودی کامل، تمامی هزینه ‎های آنها برعهده دولت است. با این حال در هنگام ورود افراد آزمایش‎ های لازم انجام می ‎شود تا افراد سودجو از این طرح سوء استفاده نکنند.

5-ایسلند

اقدامات جالب کشورهای مختلف نجات صنعت گردشگری

طرح ایسلند هنوز به مرحله اجرا درنیامده و آنها در حال حاضر پذیرای توریست نیستند. با این حال مسئولان در نظر دارند تا این امکان را تا چند هفته دیگر مهیا سازند. استراتژی آنها نیز بر پایه رایگان کردن تست کرونا خواهد بود. با این حال اگر در این کشور به این ویروس مبتلا شوید، قرنطینه 14 روزه رایگان با بالاترین امکانات را تجربه خواهید کرد. با این حال برای اطمینان از نتیجه ‎بخش بودن این طرح، احتمالا یک دوره یک ماهه به صورت آزمایشی شاهد آن خواهد بود. به همین خاطر در صورت عدم دستیابی به معیارهای موردنظر، احتمالا قبرس برای مدت زمان طولانی ‎تری صنعت گردشگری خود را به حالت تعلیق در می ‎آورد.

6-یونان

اقدامات جالب کشورهای مختلف نجات صنعت گردشگری

با توجه به این امر که تقاضا برای سفرهای هوایی با کاهش شدیدی از زمان شیوع جهانی ویروس کرونا، همراه بوده است، این امر طبیعی است که هزینه بلیت نیز کاهش پیدا کند. در این راستا تنها اقدام یونان، کاهش بلیت هواپیماها است که در رابطه با آن نیز رقم دقیقی مشخص نشده و این طرح احتمالا از دو هفته دیگر به اجرا گذاشته خواهد شد.

مطلب مرتبط: گردشگری؛ صنعتی برای اشتغال زنان

7-ازبکستان

اقدامات جالب کشورهای مختلف نجات صنعت گردشگری

مسئولان این کشور استراتژی پرداخت خسارت را مورد توجه قرار داده ‎اند. درواقع اگر در این کشور مبتلا به کرونا شوید، با خسارت 3000 دلاری مواجه خواهید شد، با این حال برای این امر که مشمول این طرح شوید، لازم است که حتما از یک راهنمای محلی استفاده کنید.

تمامی این اقدامات خود می‎ تواند به ایده ‎ای برای کشورها و یا حتی برندهای دیگر نیز تبدیل شود. درواقع در شرایط سخت حال حاضر، ضروری است که به دنبال خلاقیت و ایجاد طرح‎ های جدید باشید. در غیر این صورت به نابودی حرفه خود نزدیک خواهید شد. این نکته را نیز فراموش نکنید که بنا بر پیش ‎بینی ‎ها کرونا آخرین ویروس همه‎ گیر جهانی نخواهد بود. به همین خاطر لازم است تا از همین امروز به دنبال راهکارهایی باشید. درواقع بدترین اقدام این است که برای روزهای بهتر، صبر نمایید.

منبع : insider
لینک کوتاه صفحه : www.forsatnet.ir/u/ilns4J3M
به اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی :
نظرات :
قیمت های روز
پیشنهاد سردبیر
آخرین مطالب
محبوب ترین ها
با ما در ارتباط باشید

شبکه های اجتماعی
           
كلیه حقوق مادی و معنوی این سایت محفوظ است و هرگونه بهره ‌برداری غیرتجاری از مطالب و تصاویر با ذكر نام و لینک منبع، آزاد است. © 1399/2020
بازگشت به بالای صفحه