جمعه, 28 دی 1397 - 11:57

بنابر شنیده ها، جک ما، بنیان گذار و مدیرعامل شرکت علی بابا در پی آن است تا یک سوم از سهام باشگاه ایتالیایی اینترمیلان را خریداری کند.

به گزارش زومیت، جک ما، کارآفرین و بنیان گذار چینی شرکت میلیارد دلاری علی بابا در پی آن است تا وارد حوزه ورزش شود. براساس شنیده ها، جک ما در پی آن است تا ۳۱درصد از سهام باشگاه فوتبال اینترمیلان را خریداری کند. البته در صورت خریداری ۳۱درصد از سهام اینترمیلان، ما تبدیل به کوچک ترین سهامدار این باشگاه خواهد شد؛ چراکه ۶۸.۵۵درصد از سهام اینترمیلان در اختیار شرکت چینی سانینگ (Suning) است.

جک ما باشگاه اینترمیلان

شرکت International Sports Capital مالک ۳۱درصد از سهام اینترمیلان است. اریک ثوهیر به عنوان نماینده این شرکت تا ماه اکتبر عهده دار سمت مدیرعاملی اینترمیلان بود، اما حال وی از این سمت کنار رفت و استیون ژانگ مدیرعامل اینترمیلان شد. براساس اطلاعات ارائه شده International Sports Capital در نظر دارد تا سهام خود را واگذار کند. در این بین نام جک ما به عنوان ثروتمندترین فرد در چین به عنوان یکی از گزینه های اصلی برای سرمایه گذاری در اینترمیلان مطرح شده است.

البته باید به این نکته اشاره کرد که ما هم اکنون ۲۰درصد از سهام سانینگ را در اختیار دارد. ژانگ جین دانگ، موسس سانینگ در سال ۲۰۱۶ اقدام به تصاحب اینترمیلان کرد. پیش از این اطلاعاتی منتشر شده بود که نشان از تمایل سانینگ برای تصاحب سایر سهام اینترمیلان داشت، اما باتوجه به محدودیت های سانینگ برای سرمایه گذاری خارج از کشور چین، این موضوع در هاله ای از ابهام بود.

آخرین برآوردها نشان از این دارد که ارزش ۳۱ سهام از باشگاه اینترمیلان هم اکنون ۲۲۹ میلیون دلار است. باید دید که آیا جک ما وارد حوزه فوتبال شده و در تیم اینترمیلان سرمایه گذاری می کند یا خیر.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید