سه شنبه, 27 خرداد 1399 - 10:07

تفاوتی ندارد که از فیلم های سیلوستر استالونه خوشتان بیاید و یا علاقه ای به سبک بازی و فیلمسازی او نداشته باشید. بدون شک وی بهترین الگو در بین تمامی بازیگران برای تمامی افراد و خصوصا مدیران محسوب می شود. برای این موضوع تنها کافی است تا به زندگینامه و داستان فیلم های او نظیر راکی، نگاهی بیندازید. وی یکی از 6 بازیگر تاریخ محسوب می شود که برای بازی در یک نقش، نامزد دریافت جایزه گلدن گلوب شده است. او اگرچه در هنگام تولد به خاطر غفلت پزشک، با فلج شدن بخشی از صورت خود مواجه شد و تا قبل از ورود به عرصه بازیگری، در فقر به سر می برد، با این حال وی پس از ایفای نقش کوتاه در چند فیلم، در نهایت موفق شد تا خود را به عنوان یک ستاره جهانی فیلم های اکشن مطرح سازد. در ادامه به بررسی درس های او برای مدیران خواهیم پرداخت.

1-هیچ گاه دیر نخواهد بود

درس سیلوستر استالونه برای مدیران

برخی از افراد تصور می کنند که اگر در سنین جوانی تحصیلات بالایی نداشته باشند و نشانه های موفقیت در زندگی آنها به چشم نخورد، دیگر فرصتی برای رشد نخواهد بود. این امر در حالی است که سیلوستر استالونه هیچ یک از این موارد را نداشت. در این رابطه وی در مصاحبه ای اعلام کرده است که هیچ گاه نباید خود را با فرد دیگری مقایسه کنید.

مطلب مرتبط: 7 درس مدیریتی مهم که در مقام یک مدیر محصول فرا می گیرید

برای مثال از نظر استانداردهای آن زمان، او هیچ شانسی برای تبدیل شدن به یک ستاره سینما نداشت. با این حال این مسئله باعث نشد تا از رویای خود دست بکشد. درواقع اگر تاکنون موفقیت خاصی در زندگی شما رخ نداده است، تنها یک دلیل وجود داشته و آن پیدا نکردن مسیر اصلی است. به همین خاطر توصیه می شود که به جای هدر دادن زمان خود برای فکر کردن به موارد منفی، به کشف استعداد و پیدا کردن مسیر خود بپردازید. همچنین این نکته را فراموش نکنید که هیچ گاه دیر نبوده و اگر تاکنون به یک شیوه ای رفتار کردید که نتیجه لازم را به همراه نداشته است، می توانید تغییرات لازم را اعمال کنید. برای مثال تا زمانی که آقای استالونه ژانر اکشن را انتخاب نکرده بود، به عنوان یک بازیگر بدون استعداد نام برده می شد. در این رابطه مدیران نیز نباید به خاطر عدم موفقیت خود، ناامید شده و باور داشته باشند که با پیدا کردن سبک مخصوص و ایجاد تغییرات لازم، هر موفقیتی را می توانند به دست آورند.

2-گذشته هیچ ارتباطی به آینده نخواهد داشت

هنگامی که سیلوستر استالونه رویای بازیگری خود را با اطرافیان در میان گذاشت، تنها نتیجه به دست آمده تمسخر بود. درواقع تاکنون بازیگری به مانند او با یک صورت ناقص، در سینما به موفقیتی دست پیدا نکرده بود. با این حال وی به جای تلاش برای پنهان کردن این ویژگی، تلاش کرد تا از آن برای ایجاد شخصیتی متفاوت استفاده کند که بسیار موفقیت آمیز بود. همچنین لحن صحبت وی به حدی عجیب است که اکنون به عنوان یک شیوه گفتاری خاص و محبوب تبدیل شده است. درواقع صدای در ظاهر عجیب او، به ایجاد تمایز با سایرین کمک بسیاری را کرده است. به همین خاطر هر مدیری باید با قبول تفاوت های خود با دیگران به جای تلاش برای نزدیک کردن خود به بهترین ها، به دنبال ایجاد شخصیتی متمایز و منحصر به فرد باشد. در زمینه کسب و کار نیز برندهای متفاوت، شانس رشد بسیار بالاتری را خواهند داشت.

3-همواره به تناسب اندام خود توجه داشته باشید

بدون شک هیچ فردی قادر به باور این مسئله نخواهد بود که آقای استالونه اکنون 73 سال سن دارد. این امر در حالی است که وضعیت تناسب اندام او همچنان از بسیاری از جوان ها نیز بهتر است. همین امر نیز باعث شده است تا وی در ژانری که برای آن سن خاصی تعیین می شود، بتواند همچنان به فعالیت ادامه دهد. در این رابطه خود او عنوان کرده است که تناسب اندام در روحیه، راندمان کاری و عملکرد مغز تاثیر معجزه آسایی دارد. این امر در حالی است که اکثر مدیران، از این بخش مهم غافل شده و این امر باعث می شود تا پس از مدتی، با انواع بیماری ها مواجه شوند. در نهایت ورزش کردن مداوم، باعث خواهد شد تا آستانه تحمل شما در برابر فشار حجم کاری، افزایش پیدا کند.

4-منفعت‎طلبی را کنار بگذارید

یکی از نکات جالب سری فیلم های راکی این است که شخصیت اصلی، به مواردی توجه دارد که از نظر سایرین، اهمیت زیادی را نداشته و برای آرمان هایی تلاش می کند که منافع اقتصادی را به همراه ندارد. همچنین این شخصیت همواره پیروز میدان نبوده است. خود او نیز در این رابطه اعلام کرده است که در زمینه کاری خود، پیشنهاد بازی در فیلم های ضعیف و با درآمد بالای بسیاری را داشته است، با این حال برای وی، کسب ثروت مهم ترین هدف محسوب نشده و همواره کاری را انجام داده است که به آن تمایل بالایی دارد. در نهایت بسیار مهم است که از موقعیت های خود برای کمک به دیگران استفاده کرده و فردی کمک رسان در زندگی خود باشید.

مطلب مرتبط: 5 درس مدیریتی که می توانید از ایلان ماسک بیاموزید

5-موفقیت ابدا ساده نخواهد بود

واقعیت این است که برای رسیدن به اهداف خود، ضروری است تا تلاش زیادی را داشته باشید. در این رابطه هیچ‎گاه نباید تصور کنید که تنها خواستن، در این رابطه کافی بوده و قرار است که مسیر ساده را طی کنید. به همین خاطر اگر در برابر سختی های موجود، مقاوم نباشید، بدون شک رسیدن به آرزوها، غیرممکن خواهد بود. درواقع هر مدیری باید تحمل روزهای سخت را داشته باشد تا بهترین آینده برای او شکل گیرد.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید