پنجشنبه, ۹ تیر(۴) ۱۴۰۱ / Thu, 30 Jun(6) 2022 /
           
فرصت امروز

دنیای بازاریابی پر از اتفاقات و رویدادهای مختلف است. این امور نحوه فعالیت بازاریاب ها را به طور مداوم تحت تاثیر قرار می دهد. با این حساب اگر شما به دنبال موفقیت در دنیای بازاریابی هستید، باید همیشه نیم نگاهی به تغییرات این حوزه داشته باشید، در غیر این صورت خیلی زود از عرصه رقابت کنار می روید. 

هدف اصلی در این مقاله بررسی برخی از توصیه های حرفه ای برای بهبود وضعیت بازاریابی در کسب و کارهای کوچک است. امروزه کسب و کارهای کوچک به دلیل شرایط خاص شان همیشه در زمینه بازاریابی تحت تاثیر برندهای بزرگ قرار می گیرند. اگر شما به سرعت نسبت به استفاده از شیوه های بازاریابی حرفه ای در این میان اقدام نکنید، برای همیشه در حاشیه دنیای کسب و کار باقی خواهید ماند. این امر می تواند سرنوشت برند شما را برای همیشه تحت تاثیر قرار داده و هیچ فرصتی برای بهینه سازی شرایط پیش روی تان قرار ندهد.

درس های بازاریابی برای کسب و کارهای کوچک

هدف اصلی در این مقاله بررسی برخی از مهمترین نکات مربوط به بازاریابی برای کسب و کارهای کوچک است. اگر شما هم در دنیای کسب و کار تازه کار یا دارای برندی کوچک هستید، این مقاله نکات مفیدی برای تان به همراه دارد. 

مطلب مرتبط: چرا بازاریابی محلی بهترین دوست کسب و کارهای کوچک است؟

اولویت دادن به مردم

مشتریان قبل از اینکه با برند شما رابطه ای برقرار کنند، مانند همه افراد دیگر در گروه گسترده مردم جای دارند. درست به همین خاطر شما باید به طور قابل ملاحظه ای نسبت به تمرکز بر روی آنها و اولویت دادن به مردم در عرصه بازاریابی اقدام نمایید. چنین امری می تواند شرایط شما را به طور قابل ملاحظه ای بهینه سازی کرده و فرصت های خوبی پیش روی تان قرار دهد. 

امروزه مردم نسبت به برندهایی که همیشه آنها را در کانون توجه و اولویت قرار می دهند، واکنش بسیار بهتری نشان می دهند. با این حساب شما باید همیشه چنین نکاتی را در دستور کارتان داشته باشید، در غیر این صورت شاید خیلی زود توانایی تان برای تاثیرگذاری بر روی مخاطب هدف به طور کامل از بین برود. 

بازاریابی محلی

بازاریابی محلی بار دیگر در کانون توجه برندها قرار دارد. امروزه دیگر دوره استفاده از المان های بازاریابی جهانی و انتظار موفقیت در تمام بازارها به سر رسیده است. با این حساب شما برای جلب نظر مشتریان تان چاره ای به غیر از تلاش برای استفاده از کمپین های محلی ندارید. این امر توانایی شما برای تاثیرگذاری بر روی مخاطب هدف را به طور قابل ملاحظه ای افزایش خواهد داد. 

امروزه بسیاری از برندها دیگر شرایط بازاریابی محلی را به درستی درک نمی کنند. این امر موجب بروز سختی های بسیار زیادی در کار برندها شده است. با این حساب شما برای جلب نظر مشتریان هدف تان باید از همین امروز برنامه‎ ویژه ای در دستور کارتان داشته باشید. این امر شامل تلاش برای آشنایی با ویژگی های هر بازار به طور جداگانه و طراحی کمپین برای آنهاست. اگر شما در این میان بودجه لازم را ندارید، یک امر جایگزین برای شما می تواند استفاده از شخصی سازی کمپین در بازه های زمانی مشخص باشد. این امر کمپین واحد شما را برای دامنه وسیعی از کاربران جذاب و کاربردی خواهد ساخت. 

تمرکز بر روی گروه های کوچک مشتریان

برندها در بازار به طور معمول تمام تمرکزشان بر روی گروه های بزرگ مشتریان است. این امر هم فرآیند بازاریابی را برای آنها ساده می سازد و هم شانس فروش نهایی را به شدت افزایش می دهد. با این حساب اگر شما به دنبال موفقیت در بازار هستید، شاید پیروی از این اصل نکته مثبتی باشد. البته در این میان یک مانع بزرگ وجود دارد  و آن قدرت گروه های کوچک تر خریداران است. اگر شما به این دسته از مشتریان توجه لازم را نشان ندهید، خیلی زود با مشکلات گسترده در زمینه کسب و کار رو به رو خواهید شد.

مطلب مرتبط: 15 اقدام بازاریابی موثر برای کسب و کارهای کوچک

در دنیایی که همه برندها به گروه های بزرگ و گسترده مشتریان توجه دارند، اگر شما توجه اندکی به گروه های کوچک تر نشان دهید، امکان ایجاد تمایز معنادار با دیگران و بهینه سازی شرایط تان را خواهید یافت این امر در بلندمدت شما را بدل به برندی منحصر به فرد خواهد کرد. 

منبع : clickz
لینک کوتاه صفحه : www.forsatnet.ir/u/mwwB2RPu
به اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی :
نظرات :
قیمت های روز
پیشنهاد سردبیر
آخرین مطالب
محبوب ترین ها
با ما در ارتباط باشید

شبکه های اجتماعی
           
كلیه حقوق مادی و معنوی این سایت محفوظ است و هرگونه بهره ‌برداری غیرتجاری از مطالب و تصاویر با ذكر نام و لینک منبع، آزاد است. © 1399/2020
بازگشت به بالای صفحه