دوشنبه, 06 اسفند 1397 - 09:25

در مجمعی که با حضور اکثریت 75درصدی سهامداران فولاد مبارکه رسمیت یافت، پس از انتخاب اعضای هیات رئیسه، مهندس عظیمیان، مدیرعامل شرکت به عنوان رئیس جلسه، خانم سیفی نماینده سازمان خصوصی سازی و آقای مولوی نماینده سازمان ایمیدرو به عنوان ناظر و طهمورث جوانبخت سرپرست معاونت اقتصادی و مالی شرکت به عنوان دبیر جلسه انتخاب شدند.

به گزارش خبرنگار فولاد، در این مجمع مهندس عظیمیان با ارائه گزارش توجیهی افزایش سرمایه شرکت، توضیحات کاملی درخصوص روند افزایش سرمایه شرکت در سال های گذشته و همچنین منابع و مصارف عمده سرمایه ای شرکت بیان کرد.

فولاد مبارکه

وی سرمایه شرکت فولاد مبارکه اصفهان در زمان پذیرش در بورس اوراق بهادار تهران در اسفندماه 1385 را مبلغ 15،800 میلیارد ریال اعلام و اضافه کرد: پس از آن طی چهار مرحله، سرمایه فولاد مبارکه به 75،000 میلیارد ریال افزایش یافت.

مدیرعامل فولاد مبارکه با تأکید بر اینکه میزان افزایش سرمایه جدید 55 هزار میلیارد ریال است، تصریح کرد: با احتساب افزایش سرمایه جدید، سرمایه شرکت به 130 هزار میلیارد ریال افزایش خواهد یافت و شرکت فولاد مبارکه در میان شرکت های بزرگ پذیرفته شده در بورس در جایگاه اول قرار خواهد گرفت.

تأمین کل مبلغ افزایش سرمایه از محل سود انباشته شرکت یکی دیگر از موارد مطرح شده در این مجمع بود که مدیرعامل فولاد مبارکه ضمن اعلام این خبر اظهار داشت: افزایش سرمایه تا مبلغ تعیین شده در چهار حوزه عمده از قرار 36درصد بابت تکمیل سرمایه در گردش جهت برنامه های آتی، بازیافت مخارج سرمایه های انجام شده به منظور تکمیل طرح های در دست اجرا به میزان 34درصد، بازیافت مخارج انجام شده بابت تملک سرمایه گذاری های بلندمدت به میزان 16درصد و 14درصد هم مشارکت در افزایش سرمایه شرکت های فرعی و وابسته سرمایه گذاری خواهد شد.

وی با تأکید بر اینکه افزایش 73درصدی سرمایه، فرصت های مناسبی برای فولاد مبارکه فراهم خواهد کرد، گفت: شرکت با بهره گیری مناسب از این فرصت ها می تواند در جهت دستیابی به اهداف استراتژیک و همچنین تحقق مأموریت و رسالت خود گام های مهمی بردارد. برخی از بهترین فرصت هایی که افزایش سرمایه در اختیار شرکت فولاد مبارکه قرار می دهد عبارتند از:

استفاده از معافیت مالیاتی که سود مناسب و قابل توجهی برای سهامداران محترم شرکت به ارمغان خواهد آورد؛

جذاب شدن قیمت سهام پس از افزایش سرمایه؛

تسریع در فرآیند ثبت افزایش سرمایه و صدور برگه های جدید سهام؛

تأمین منابع مالی طرح های توسعه در دست تکمیل از محل سود انباشته.

این گزارش حاکی است پس از ارائه گزارش توجیهی مهندس عظیمیان و قرائت گزارش بازرس قانونی شرکت، پیشنهاد افزایش سرمایه شرکت از 75.000به 130.000 میلیارد ریال در نهایت با اکثریت آرای حاضران در جلسه به تصویب رسید و مقرر شد مراحل پایانی ثبت افزایش سرمایه و صدور اوراق جدید سهام تا پایان اسفندماه سال جاری اجرایی شود.

در ادامه، جلسه مجمع عادی به طور فوق العاده شرکت نیز با هدف افزایش سقف کمک های بلاعوض شرکت از 100 میلیارد ریال به 150 میلیارد ریال تشکیل شد. مهندس عظیمیان در این جلسه نیز با ارائه گزارشی از عملکرد گذشته شرکت در زمینه مسئولیت های اجتماعی و اشاره به نقش و وظیفه برجسته فولاد مبارکه به عنوان یکی از بزرگ ترین واحدهای صنعتی کشور در این حوزه، بر لزوم گسترش حیطه عملکرد شرکت در این زمینه تأکید کرد و در نهایت این پیشنهاد نیز با اکثریت آرای حاضران در جلسه به تصویب رسید.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید