دوشنبه, ۲۴ خرداد(۳) ۱۴۰۰ / Mon, 14 Jun(6) 2021 /
           
فرصت امروز

ترافیک سایت بیشتر با 6 محتوای تصویری

1 سال پیش ( 1398/10/22 )
پدیدآورنده : امیر آل علی   پدیدآورنده : سیاد بلخی  

با شروع سال جدید یکی از سوالات بسیار مهم این است که چگونه می توان ترافیک سایت را افزایش داد. در این رابطه فراموش نکنید که جهان با سرعتی بسیار بالا در حال اینترنتی شدن همه چیز است. به همین خاطر نباید در این رابطه به سطحی معمولی راضی شوید. اگرچه روش های متعددی برای این موضوع معرفی شده است، با این حال به نظر می رسد که نسبت به اهمیت محتواهای تصویری، اقدامات کمی انجام شده است. درواقع امروزه از این موارد به عنوان عامل موفقیت سایت ها در زمینه سئو و افزایش ترافیک سایت یاد می شود.

برای مثال در حال حاضر ویدئو ها محبوب ترین محتواهای موجود محسوب می شوند. بدون شک عدم استفاده درست از آنها باعث خواهد شد تا در بازار رقابتی حال حاضر، محکوم به شکست باشید. به همین خاطر توجه بیشتر به آن کاملا ضروری است. در همین راستا به بررسی شش محتوای تصویری خواهیم پرداخت که استفاده از آنها تحولی را در وضعیت ترافیک سایت شما به وجود خواهد آورد.

محتوای تصویری

1-گیف

اگر بخواهیم یک توضیح ساده را در رابطه با ماهیت گیف داشته باشیم، اصطلاح تصاویر متحرک، بهترین گزینه محسوب می شود. فراموش نکنید که این دسته از تصاویر به علت نزدیک تر بودن به ویدئو ها از محبوبیت بالاتری برخوردار هستند، با این حال هنوز هم بسیار کم مورد استفاده قرار می گیرند. فراموش نکنید که ساخت آنها نیز بسیار ساده بوده و نباید تصور کنید که شما حتما به استفاده از نمونه های موجود، محدود هستید، با این حال بنا بر آمارهای منتشرشده، گیف های طنز بهترین بازخوردها را به همراه دارد. به همین خاطر اولویت اول شما باید استفاده از آنها باشد. برای دسترسی به انواع مختلف این تصاویر متحرک شما می توانید از سایت هایی نظیر giphy.com استفاده کنید. همچنین از این سایت می توانید برای ساخت موارد موردنظر خود نیز استفاده کنید.

مطلب مرتبط: فرآیند تولید محتوا برای سایت | تولید محتوا برای سایت چیست

2-اینفوگرافی

محتوای تصویری

یکی از جذاب ترین روش های انتقال اطلاعات به صورت دیداری، ساخت اینفوگرافی محسوب می شود. درواقع آنها تصاویری هستند که در درون خود اطلاعاتی را به نمایش درمی آورند. از آنها خصوصا برای نشان دادن موارد مرحله ای استفاده می شود. برای مثال مراحل ایجاد یک کمپین تبلیغاتی یکی از این موارد محسوب می شود. جالب است بدانید که رضایت بسیار بالایی از این دسته از تصاویر وجود داشته ولی تا به امروز آن-گونه که باید مورد توجه قرار نگرفته است. برخلاف ظاهر، ساخت بدون نیاز به آموزش خاصی بوده و بهترین سایت برای استفاده از نمونه های آماده و یا ساخت موارد دلخواه، canva.com است.

3-فیلم

همانطور که در بخش مقدمه نیز عنوان شد، فیلم ها محبوب ترین محتوا در سراسر جهان محسوب می شود. به همین خاطر نیز ضروری است تا اولویت اول شما باشد. برای درک بهتر این موضوع تنها کافی است تا نگاهی به آمار خیره کننده تعداد بازدیدکنندگان یوتیوب تنها در یک روز بیندازید. درواقع حتی افراد تمایل دارند تا به جای این مثاله، ویدئویی از آن را مشاهده کنند، با این حال دو نکته را هرگز فراموش نکنید. نخست آنکه حتما باید ویدئو ها ساخته خودتان باشد. به همین خاطر آشنایی با اصول فیلم برداری و تهیه یک دوربین با کیفیت الزامی خواهد بود. خوشبختانه در حال حاضر دوربین های عکاسی پیشرفت فوق العاده ای را داشته اند. به همین خاطر از آنها می توان برای تهیه فیلم های فوق العاده نیز استفاده کرد، با این حال توجه داشته باشید که تهیه فیلم تنها نصف راه بوده و لازم است تا نسبت به نحوه ویرایش و تدوین نیز اطلاعاتی را داشته باشید. در نهایت ترجمه بهترین موارد موجود، می تواند به تنوع و رضایت بالاتر منجر شود، با این حال فراموش نکنید که جذابیت این موضوع به معنای فراموش کردن باقی موارد نبوده و لازم است تا آن را بیش از حد تکراری نکنید.

4-اسلاید

محتوای تصویری

اسلاید را باید درست به ماند یک آلبوم عکس تلقی کرد. درواقع این امر که چند تصویر را در کنار هم قرار دهید و افراد با یک کلیک ساده بتوانند به مطالب بعدی برسند، درست کاری است که در زمینه ساخت اسلاید صورت می گیرد. این دسته از مطالب به علت درگیر کردن افراد، جذابیت بالایی را به همراه دارد، با این حال توجه داشته باشید که کاهش حجم عکس، توجه به روان شناسی رنگ و رعایت اصل کوتاهی، سه راز اصلی موفقیت در این رابطه محسوب می شود. در نهایت فراموش نکنید که در اسلاید ها شما تنها به استفاده از عکس و متن محدود نبوده و می توانید از تمامی محتواهای تصویری استفاده کنید. برای ساخت آنها نیز انواع نرم افزارها وجود دارد که Movavi یکی از بهترین ها محسوب می شود.

5-نمودارها

محتوای تصویری

این موارد خصوصا برای انجام مقایسه، بهترین گزینه محسوب می شود. درواقع در آمار شما تنها به استفاده از یک عکس، اطلاعات بی شماری را به مخاطب انتقال خواهید داد که در حال عادی ممکن است حتی به 10 صفحه نیاز داشته باشید. برای ساخت آنها نیز ابزارهایی نظیر Visme وجود دارد که تمامی کارها را انجام داده و تنها کافی است تا اطلاعات را وارد کنید. در نهایت بررسی نمونه های مشابه، شما را در تولید های حرفه ای تر یاری خواهد کرد. در نهایت فراموش نکنید که در زمینه تولید محتوا، همواره راهکارهای ساده تری نیز وجود دارد. برای مثال می توانید از نمودارهای ساخته شده در سال گذشته استفاده کرده و تنها اطلاعات امسال و یا تغییرات دلخواه را در آنها اعمال کنید.

مطلب مرتبط: بررسی 10 راهکار ساده برای افزایش ترافیک سایت

6-نقل قول ها

محتوای تصویری

جملات زیبا و سخنان افراد مطرح، جذابیت بسیار بالایی را برای هر فرد به همراه خواهد داشت. برای این موضوع این امر که متن را در درون یک عکس مناسب و مرتبط قرار دهید، به افزایش تاثیر آن کمک شایانی را خواهد کرد. این دسته از محتواهای تصویری کاربرد بسیار بالایی را دارند. برای مثال می توانید در پایان یک مقاله در رابطه با اصول سرمایه گذاری از یک نقل قول از فردی نظیر وارن بافت استفاده کنید.

در نهایت توجه داشته باشید که استفاده از تمامی این شش مورد الزامی بوده و نباید صرفا به چند مورد از آنها بسنده کنید.

منبع : business2community
برچسب ها : بازاریابی و فروش
لینک کوتاه صفحه : www.forsatnet.ir/u/tWco1pjr
به اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی :
نظرات :
قیمت های روز
پیشنهاد سردبیر
آخرین مطالب
محبوب ترین ها
با ما در ارتباط باشید

شبکه های اجتماعی
           
كلیه حقوق مادی و معنوی این سایت محفوظ است و هرگونه بهره ‌برداری غیرتجاری از مطالب و تصاویر با ذكر نام و لینک منبع، آزاد است. © 1399/2020
بازگشت به بالای صفحه