دوشنبه, ۷ اسفند(۱۲) ۱۴۰۲ / Mon, 26 Feb(2) 2024 /
           
فرصت امروز

موفقیت با کنار گذاشتن 6 اشتباه رفتاری

4 سال پیش ( 1398/11/21 )
پدیدآورنده : امیر آل علی   پدیدآورنده : موفقیت   پدیدآورنده : کارن دیکسون  

اگرچه رسیدن به موفقیت کار ساده ای محسوب نمی شود، با این حال اقدامی طاقت فرسا هم نبوده و هر فردی قادر است تا به اهداف خود دست پیدا کند، با این حال عملکرد شما باید سطحی درست را داشته باشد. در غیر این صورت همه چیز بیش از حد دشوار خواهد شد. اگرچه همواره گفته می شود که چه اقداماتی را باید انجام داد، با این حال در این مقاله قصد رویکردی متفاوت را داریم و می خواهیم با شما در رابطه با اقداماتی که باید کنار گذاشته شود، صحبت کنیم. درواقع آگاهی از خطاهای رفتاری، می تواند همه چیز را متحول سازد. در همین راستا به بررسی شش مورد منتخب خواهیم پرداخت.

1-خواهان نتایجی متفاوت هستید اما تغییری در رفتارهای خود ایجاد نمی کنید

موفقیت با کنار گذاشتن شش اشتباه رفتاری

نتایج جدید از رفتارهای نو به دست می آید. این امر در حالی است که بسیاری از افراد صرفا به تغییر نگرش و برخی تغییرات سطحی بسنده می کنند. این امر در حالی است که برای کسب نتیجه ای عمیق، اقدامی هم اندازه نیاز خواهد بود. به همین خاطر نیز ضروری است تا بازنگری نسبت به تمامی رفتارهای خود داشته باشید. این امر باعث خواهد شد تا در نهایت ضمن حذف موارد غیرضروری، قادر به اعمال تغییرات لازم در هر یک از آ نها نیز باشید. توصیه می شود تا حتما در این زمینه از مشورت فردی باتجربه استفاده کنید تا خروجی کار، بهترین باشد. این امر درست به مانند مربی ای خواهد بود که پس از نتیجه نگرفتن، باید تغییراتی اساسی را در تیم خود داشته باشد و ضمن اعمال تغییرات در سیستم بازی، حتی اقدام به جایگزین کردن بازیکنان کند. به همین خاطر هیچ گاه از تغییر در عادت های خود واهمه نداشته و آن را ضامن موفقیت بدانید. درواقع شما باید همواره نسبت به هر اقدامی که انجام می دهید، دلایل درستی را داشته باشید و از تاثیرات مثبت آن اطمینان کسب کنید.

مطلب مرتبط: چرا موفق نیستیم

2-به دنبال میانبرهایی برای رسیدن به موفقیت هستید

اگرچه تلاش برای موفقیت از راه های جدید ابدا بد نیست، با این حال اگر این اقدام به عادت رفتاری شما تبدیل شود، بدون شک امکان طی شدن مسیری درست فراهم نخواهد شد. به همین خاطر نیز ضروری است تا بدانید که در رابطه با چه مراحلی نیاز به طی کردن مسیر طبیعی خواهد بود. بری مثال فردی که خواهان رسیدن به تناسب اندام فوق العاده است، باید چند سالی را تمرین کند. اگرچه برخی اقدامات نظیر توجه بیشتر به رژیم غذایی می تواند سرعت رشد را افزایش دهد، با این حال هیچ فرمولی برای موفقیت چند روزه وجود نداشته و تلاش در این زمینه تنها سلامت شما را در معرض تهدید جدی قرار خواهد داد. به همین خاطر موفقیت یک شبه و در مدت زمانی بسیار کوتاه را لازم است کنار گذاشته و ابدا به سراغ آن نروید.

3-در انتظار فرارسیدن زمان مناسب هستید

زمان مناسب تنها به نگرش افراد بستگی داشته و شما باید آن را بسازید. درواقع هیچ مفهومی به نام زمان مناسب وجود ندارد. همچنین شما نمی توانید آینده را پیش بینی کرده و اطمینان داشته باشید که اوضاع بعدا بهتر خواهد شد. فراموش نکنید که ایده ها و فرصت ها منتظر اقدام شما نمانده و ممکن است توسط فردی دیگر به اجرا گذاشته شود. به همین خاطر ضروری است تا بیش از حد شروع خود را به تاخیر نینداخته و این نکته را هرگز فراموش نکنید که افرادی موفق هستند که حتی در دل بدترین شرایط، فرصت سازی کرده و از دل تهدید، موقعیت طلایی را برای خود می سازند. درواقع لازم است تا از گلایه کردن فاصله بگیرید. این امر بدون شک هیچ کمکی را به شما نخواهد مرد، با این حال به هر میزانی که عمل گراتر باشید، بدون شک شانس موفقیت بیشتری را خواهید داشت. همچنین فراموش نکنید که پس از برداشتن گام نخست، متوجه این امر خواهید شد که بسیاری از مواردی که برای شما عملا غیرممکن به نظر می رسید، تا چه اندازه قابل حل بوده و بسیاری از چیزها با تصورات شما تفاوت های چشمگیری را دارد. درواقع هیچ چیز به آن اندازه ای که افراد تصور می کنند بد نیست.

4-مسئولیت های خود را بر گردن نگرفته و عادت به سرزنش دیگران دارید

بیل گیتس در یک جمله طلایی عنوان کرده است که اگر شما فقیر به دنیا آمده اید، این اتفاق اشتباه شما نیست، با این حال اگر فقیر بمیرید تنها مقصر خودتان خواهید بود. این جمله به خوبی نشان می دهد که هر فردی باید مسئولیت زندگی خود را برعهده گرفته و در این رابطه دست از گلایه کردن و سرزنش دیگران بردارد. درواقع فرمول افراد موفق این است که تنها بر روی خود تمرکز داشته و حتی در زمینه شکست، تنها خودشان را مقصر می دانند. این امر باعث می شود تا فرصت برای تحلیل دلایل و رشد مداوم وجود داشته باشد. در نهایت چنین فردی همواره در بین افراد مختلف محبوب خواهند ماند که ارتباطات باکیفیت، بدون شک در زمینه موفقیت افراد نقشی تعیین کننده را دارد.

5-بهادادن به ترس های بی مورد

تقریبا تمامی افراد جهان در حصار ترس های خود زندگی می کنند. اگرچه ترس حسی کاملا طبیعی بوده و لازم است تا محترم شمرده شود، با این حال در برخی از موارد، دلیل برای آن وجود نداشته و افراد باید شجاعت را جایگزین آن کنند. فراموش نکنید که هیچ اقدام بزرگی بدون جسارت و شجاعت انجام نمی شود. به همین خاطر نیز ضروری است تا تصورات نادرست خود در رابطه با شکست را کنار گذاشته و به دنبال کسب موفقیت بیشتر باشید. درواقع هیچ فردی در طول تاریخ وجود نداشته است که شکست نخورده باشد. این امر یک مرحله طبیعی برای کسب موفقیت بوده و تنها این موضوع را یادآوری می کند که اکنون شایستگی لازم برای رسیدن به جایگاه مدنظر خود را ندارید، با این حال نکته دیگری که باید به آن توجه داشته باشید این است که نباید اجازه دهید که یک شکست برای بار دوم نیز برای شما رخ دهد. به همین خاطر همواره ضروری است تا آن را مورد تحلیل و بررسی قرار داده و درس های آن را حفظ کنید.

مطلب مرتبط: چگونه موفق باشیم

6-کمک گرفتن را نشانه ضعف ندانید

انسان موجودی اجتماعی بوده و هیچ دلیل برای تنهایی کار کردن وجود ندارد. درواقع رمز موفقیت تیم گرایی است. به همین خاطر نیز ضروری است تا تعصبات بی جا خود را کنار گذاشته و از کمک گرفتن از سایرین حسی بد را نداشته باشید. با انجام کارها به صورت تیمی، شاهد سرعت و کیفیت فوق العاده بالا خواهید بود. در این رابطه یک ضرب المثل چینی وجود دارد که می گوید فردی که سوال می پرسد ممکن است برای پنج دقیقه احمق جلوه کند ولی آن کسی که سوال نمی کند، برای همیشه احمق باقی خواهد ماند. درواقع تفاوتی ندارد که در چه سن و جایگاهی هستید، اگر از کمک خواستن و سوال کردن از فردی کوچک تر از خود واهمه دارید، شما هنوز آمادگی روحی لازم برای کسب موفقیت را نخواهید داشت.

در نهایت توجه داشته باشید که موفقیت خود به اندازه کافی سخت خواهد بود. به همین خاطر نباید با اشتباهات خود آن را سخت تر کنیم.

منبع : allbusiness
برچسب ها : اصول کسب و کار
لینک کوتاه صفحه : www.forsatnet.ir/u/M0oTyvKs
به اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی :
نظرات :
قیمت های روز
پیشنهاد سردبیر
آخرین مطالب
محبوب ترین ها
وبگردی
مشاوره کسب و کارنهال انگوروکیلقطعات لیفتراکدستگاه برش لیزرابزارآزمایشگاه تجهیزات اعلام حریق آریاکحمل بار هواییخرید فالوورخرید بلیط هواپیماماشین ظرفشویی بوشخرید لوازم ورزشیکیلید اجاره خانه در تهرانپرده پذیراییلیفتراکپرس لاین ساخت پرسشنامهرمان پرطرفدارسررسید 1403طراحی سایت فروشگاهشیر برقی گازتیزهوشان پایه ششمخرید نرم افزار حسابداریخرید سی پی کالاف دیوتی موبایلتقویم رومیزیقیمت ورق گالوانیزهخرید قسطیتعمیر کاتالیزورخرید گوشی آیفون 13نهال گردومریم شفیعی مدیرعامل کانون ایران نوین و برگزارکننده نمایشگاه تهرانتخت خواب دو نفرهلایک اینستاگرام ارزانخرید از چینتور استانبولخدمات پرداخت ارزی نوین پرداختآژانس تبلیغاتیچک صیادیتور امارات
تبلیغات
  • واتساپ : 09031706847
  • ایمیل : ghadimi@gmail.com

كلیه حقوق مادی و معنوی این سایت محفوظ است و هرگونه بهره ‌برداری غیرتجاری از مطالب و تصاویر با ذكر نام و لینک منبع، آزاد است. © 1393/2014
بازگشت به بالای صفحه