سه شنبه, 02 مهر 1398 - 18:46

شهر هانگژو که برترین هاب تکنولوژی در چین به شمار می آید برنامه هایی برای همکاری مقامات دولتی با 100 کمپانی معتبر تجارت الکترونیکی از جمله علی بابا دارد. چنین اقدامی احتمالا در آینده نگرانی های ناشی از افزایش دخالت دولت در این حوزه را افزایش خواهد داد.

به گزارش دیجیاتو، این اقدام تاکید می کند که دولت چین و مقامات حزبی بیشتر و بیشتر وارد بخش خصوصی می شوند و این روند در حالی رو به افزایش است که دولت این کشور در میانه جنگ تجاری همه جانبه با ایالات متحده قرار گرفته است.

نمایندگان دولت چین 100 کمپانی خصوصی

هانگژو که شرکت بزرگ علی بابا هم در آن بنا شده، قرار است مقامات دولتی را برای کار با 100 شرکت استان شرقی ژجیانگ منتصب کند. در این برنامه که به عنوان وسیله ای برای ارتقای صنعت تولید پایه گذاری شده، نامی از این 100 شرکت برده نشده است اما رسانه های دولتی گزارش کرده اند که نام علی بابا و شرکت تولید اتومبیل Zhejiang Geely Automobile Holdings در این لیست وجود دارد.

علی بابا در این رابطه اعلام کرده که برنامه مذکور تداخلی با عملکرد فعلی این شرکت نخواهد داشت. آنها در بیانیه شان گفته اند:

ما متوجه مقصود این برنامه هستیم و می دانیم که هدف آن پرورش محیط تجاری بهتر برای پشتیبانی از کسب و کارهای شهر هانگژو است. نمایندگان دولت به عنوان پلی با بخش خصوصی عمل می کنند و دخالتی در روند کار شرکت نخواهند داشت.

مدت زیادی است که شرکت های بزرگ چینی باید در دفاتر خود بخش ویژه ای برای گزارش دهی به مقامات دولتی داشته باشند. با اینکه تشکیل این بخش تا به حال بیشتر فرمالیته به نظر می رسیده اما کارگزاران خارجی اعلام کرده اند که طی سال های اخیر بارها تحت فشار قرار گرفته اند تا به نمایندگان احزاب اجازه دخالت بیشتر در عملیات درون سازمانی خودشان بدهند.

 

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید