یکشنبه, 25 خرداد 1399 - 10:03

کشته شدن جرج فلوید به دست یکی از نیروهای پلیس آمریکا، باعث شده است تا یک درد قدیمی بازهم مورد توجه قرار گیرد. درواقع مسئله نژادپرستی در آمریکا، ریشه طولانی داشته و علی رغم تمامی پیشرفت ها هنوز هم این مسئله وجود دارد. به همین خاطر به نظر می رسد که تا زمان ایجاد تغییرات لازم، همچنان شاهد این اعتراض هایی باشیم که در برخی از موارد به خشونت کشیده است.

در این رابطه مدیرعامل برند اپل ضمن اعلام حمایت از این اعتراض ها، به ضرورت مبارزه جدی با مسئله نژادپرستی در هر ابعادی، تاکید کرد. در واقع این مسئله برای آمریکا به عنوان ابرقدرت جهان، لکه ننگ محسوب می شود.

حمایت تیم کوک جنبش های ضدنژادپرستانه آمریکا

در این رابطه سایت رسمی اپل، در بیانیه رسمی خود اعلام کرده است که هر برندی باید برای مبارزه با این ناعدالتی، تمامی اقدامات لازم را انجام دهد. همچنین قوانین باید کاملا با افراد تندگرا، با شدت بیشتری رفتار کند. درواقع در جهان حال حاضر، تفاوت قائل شدن میان افراد صرفا به خاطر رنگ پوست، کاملا مضحک به نظر می‎رسد و لازم است تا اقداماتی جدی در این رابطه صورت گیرد.

در نهایت اعلام شده است که این شرکت آمادگی حمایت از گروه های فعال در این زمینه را دارد، با این حال برخی از تحلیلگران عقیده دارند که این موضع ممکن است باعث بروز مشکلات حقوقی و شکایت‎هایی شود. علت این امر نیز به خاطر اقدامات خشونت‎‏آمیز برخی از این معترضان است. حال باید دید که این بیانیه، چه واکنش هایی را به همراه خواهد داشت.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید