دوشنبه, 19 خرداد 1399 - 10:22

درگیرشدن تمام جهان با ویروس کرونا باعث شده است تا اینترنت اهمیت بالاتری پیدا کند، برای مثال هم‎اکنون اکثر خرید ها به صورت اینترنتی بوده و میزان استفاده از این بستر، رشدی چندین برابری داشته است. بدون شک یکی از بخش های مهم و پرکاربرد، وبینار است که بسیاری از کسب و کارها را به سمت آن سوق داده و در این مقاله قصد بیان دلیل اهمیت آن را داریم. درواقع با نگاهی به مزیت های فوق‎العاده آن، حتی ممکن است در دوران پساکرونا نیز این اقدام را انجام داده و سطح کسب وکار خود را وارد یک مرحله جدید کنید. در ادامه به بررسی دلایل اهمیت این موضوع خواهیم پرداخت.

1-تمایل مخاطب

استفاده وبینار شرایط حال حاضر

نخستین نکته ای که باعث شده است تا نیاز به فعالیت در زمینه وبینار به امری حیاتی تبدیل شود، خواست مخاطب است. درواقع با توجه به این امر که تجربه این موضوع برای بسیاری از افراد رخ داده است و در شرایط حال حاضر به علت قرنطینه خانگی، افراد فرصت بیشتری دارند. تمایل به استفاده از این قابلیت ها بسیار زیاد شده است. به همین خاطر شما با فعالیت در این بخش، می توانید شانس موفقیت بالاتری داشته باشید. نکته ای که باید به آن توجه داشته باشید این است که حتی پس از طی کردن این شرایط سخت نیز همچنان تمایل ها به استفاده از وبینار باقی خواهد ماند. به همین خاطر نباید آن را صرفا محدود به شرایط فعلی تصور کنید.

مطلب مرتبط: وبینار: همه آن چیزی که باید بدانید

2-سهولت بیشتر

ایجاد یک وبینار در هر زمان و مکانی امکان‎‏پذیر است. برای مثال در زمینه آموزش، نیاز است که استاد مربوطه، در ساعت مقرر در آموزشگاه حاضر شده و این امر زمان زیادی را تلف خواهد کرد. همچنین نتایج آمارها حاکی از آن است که اساتید به علت عدم خستگی، توانایی انتقال بهتر مفاهیم را خواهند داشت. در نهایت با مسائلی نظیر ترافیک مواجه نبوده و در کنار کاهش هزینه های افراد، برندها نیز می توانند هزینه های خود را کاهش دهند. همچنین این نکته را فراموش نکنید که از فایل جلسه می توان استفاده مجدد نیز به عمل آورد. در نهایت امکان زمان‎بندی درست در کنار حضور تعداد افراد بیشتر، از جمله مزیت های دیگر وبینار محسوب می شود.

این دو مورد دلایل اصلی ضروری بودن استفاده از وبینار محسوب می شود، با این حال توجه داشته باشید که کیفیت کار نیز مسئله ای تعیین‎کننده بوده و لازم است تا برخ از نکات را رعایت کنید. برای مثال استفاده از نرم‎افزار مناسب، برنامه‎ریزی و ایجاد تعامل دوطرفه از جمله ساده ترین و اساسی ترین موارد محسوب می شود.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید