دوشنبه, 02 دی 1398 - 15:10

فرصت امروز: بر اساس اطلاعات مندرج در سامانه شرکت مدیریت فناوری بورس تهران، شاخص کل در بازار بورس امروز دو هزار و ۶۴۴ واحد افزایش داشت که در نهایت این شاخص به رقم ۳۵۹ هزار و ۳۶۵ واحد رسید.

براساس معاملات امروز بیش از ۶ میلیارد و ۳۵۰ میلیون سهم، حق تقدم و اوراق بهادار به ارزش ۳۳ هزار و ۱۷۷ میلیارد ریال داد و ستد شد.

رشد شاخص کل بازار بورس

همچنین شاخص کل (هم وزن) با ۲۵۰ واحد کاهش به ۱۱۲ هزار و ۶۰۵ واحد و شاخص قیمت (هم وزن) با ۱۶۷ واحد افت به ۷۵ هزار و ۲۰۳ واحد رسید.

شاخص آزاد شناور نیز با دو هزار و ۱۱۲ واحد افزایش به رقم ۴۲۶ هزار و ۷۷۹ واحد رسید، شاخص بازار اول یک هزار و ۹۷۴ واحد و شاخص بازار دوم پنج هزار و ۱۴۴ واحد افزایش داشتند.

علاوه بر این در بین تمامی نمادها، صنایع پتروشیمی خلیج فارس (فارس) با ۹۰۹ واحد، معدنی و صنعتی گل گهر (کگل) با ۳۵۲ واحد، معدنی و صنعتی چادرملو (کچاد) با ۳۱۶ واحد، فولاد مبارکه اصفهان (فولاد) با ۲۸۹ واحد، س. نفت و گاز پتروشیمی تامین (تاپیکو) با ۲۰۵ واحد، گروه مدیریت سرمایه گذاری امید (وامید) با ۱۸۹ واحد و پالایش نفت تبریز (شبریز) با ۱۷۰ واحد بیشترین تأثیر مثبت را بر شاخص کل داشتند.

همچنین مخابرات ایران (اخابر) با ۱۶۴ واحد، شرکت ارتباطات سیار ایران (همراه) با ۹۵ واحد، فولاد خراسان (فخاس) با ۵۲ واحد، س. صنایع شیمیایی ایران (شیران) با ۵۲ واحد، مب باین انرژی خلیج فارس (مبین) با ۴۲ واحد و خدمات انفورماتیک (رانفور) با ۴۰ واحد از جمله گروه‌هایی بودند که افت شاخص بورس را رقم زدند.

برپایه این گزارش، در بین نمادهای امروز نماد بانک تجارت، بانک ملت، ماشین سازی اراک، سایپا، بانک اقتصاد نوین،‌ نوش مازندران و فولاد مبارکه اصفهان در گروه نمادهای پربیننده قرار داشتند.

گروه خودرو در معاملات امروز صدرنشین برترین گروه‌های صنعت شد و در این گروه یک میلیارد و ۱۴۷ میلیون برگه سهم به ارزش سه هزار و ۸۴۷ میلیارد ریال داد و ستد شد.

شاخص فرابورس نیز بیش از سه واحد رشد داشت و بر روی کانال چهار هزار و ۶۱۴ واحد ثابت ماند.

همچنین در این بازار سه میلیارد و ۵۴ میلیون برگه سهم به ارزش بیش از ۲۰ هزار و ۵۴ میلیارد ریال داد و ستد شد.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید