چهارشنبه, 23 دی 1394 - 11:00

کیوسک

شرکت اپل کمپانی اموشنت  (Emotient ) را خرید. این کمپانی با استفاده از هوش مصنوعی و تحلیل حالات صورت افراد، به احساسات آنها پی می‌برد. هنوز اطلاعاتی از جزییات مالی این قرارداد یا هدف شرکت اپل از خرید کمپانی اموشنت اعلام نشده است. نرم‌افزارهای شرکت اموشنت حالات افراد و گروه‌ها را مورد بررسی قرار می‌دهد تا از این طریق اطلاعاتی به دست‌آورد که در زمینه تبلیغات یا در زمینه پزشکی برای بهتر درک کردن احساس درد در بیماران مورد استفاده قرار می‌گیرد.

این شرکت که در شهر سن‌دیگو آمریکا واقع است در گذشته مبلغ 8 میلیون دلار از سرمایه‌گذارانی چون شرکت سرمایه‌گذاری  Intel Capital به دست آورده بود. در ماه مه ‌سال ۲۰۱۵ این شرکت توانست راهکاری را به ثبت برساند که با استفاده از آن می‌شد روزانه ۱۰۰ هزار حالت چهره مختلف انسان‌ها را ثبت و طبقه‌بندی کرد. این اطلاعات به رایانه‌ها اجازه می‌دهد که بتوانند بازخوردهای احساسی مختلف کاربران خود را از روی چهره‌شان تشخیص داده و به آن عکس‌العمل متناسب نشان دهند.

اپل در شرایطی اقدام به خریداری Emotient کرده که رقبای اصلی‌اش یعنی فیس‌بوک و گوگل نیز به‌شدت به دنبال توسعه سیستم هوش مصنوعی خود هستند. ماه گذشته الون موسک، مدیر اجرایی شرکت Telsa Motors طراح و تولید‌کننده اتومبیل‌های برقی، به همراه برخی شرکت‌های اجرایی فناوری اعلام کردند که مبلغ یک میلیارد دلار در شرکت هوش مصنوعی غیر‌انتفاعی با نام OpenAL سرمایه‌گذاری کرده‌اند.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید