سه شنبه, 21 مرداد 1399 - 20:11

ظاهرا تسلا برنامه هایی جدی برای توسعه ساعت هوشمند دارد و وارد همکاری های عملیاتی شده است، اما چرا این شرکت باید حوزه پوشیدنی های هوشمند را هدف قرار دهد؟

به گزارش زومیت، اسناد جدید FCC نشان می دهد تسلا در یک پروژه توسعه ساعت هوشمند، همکاری دارد. سؤال مهم این است که چرا شرکت تحت مدیریت ایلان ماسک باید وارد صنعت گجت های پوشیدنی شود؟ آیا برنامه های جدید، ارتباطی با مدل اصلی کسب و کار یعنی توسعه خودروهای برقی دارد؟

تسلا ساخت ساعت هوشمند شرکت نروژی

از مدت ها پیش شایعه ها و ادعاهای متعددی مطرح می شوند که تصمیم تسلا مبنی بر ورود به شاخه جدیدی از کسب وکار را مطرح می کنند. اخبار جدید نشان می دهد شرکتی نروژی به نام Xplora که روی ساخت ساعت هوشمند برای کودکان تمرکز دارد، یک سند ثبتی FCC ارائه کرده است. در این سند، نام تسلا به عنوان همکاری ساخت ساعت دیده می شود. اسنادی که شرکت نروژی به FCC ارائه می کند، شامل معرفی یک نماینده برای ارتباط با سازمان می شود. آنها در همین اسناد اعلام می کنند که نماینده مذکور، از طرف شرکت «تسلا موتورز» هم با سازمان مذاکره می کند.

شرکت نروژی در اسناد جدید، به دنبال دریافت تأییدیه برای محصولات خود در خانواده های X5 Play و X5 Play eSim است. این ساعت های هوشمند، مخصوص کودکان ساخته می شوند و امکان ردگیری فعالیت آنها را به والدین می دهند. همچنین ساعت ها امکان ارسال پیام صوتی یا پیام های متنی آماده را هم به کودکان می دهند.

درگیر شدن تسلا در توسعه ساعت هایی مخصوص کودکان، کاملا عجیب به نظر می رسد. از طرفی می توان پیش بینی هایی کلی پیرامون اهداف همکاری تسلا با شرکت نروژی مطرح کرد. پیش بینی اول این است که شاید تسلا، شرکت Xplora را خریداری کرده باشد. شاید خرید شرکت، با هدف در اختیار گرفتن استعدادهای متعدد آنها و استفاده از تجربه های توسعه ساعت هوشمند باشد. از طرفی اگر این پیش بینی را در نظر بگیریم، ارائه درخواست برای FCC (که با هدف عرضه محصول در ایالات متحده انجام می شود) عجیب به نظر می رسد.

یکی از نظریه های دیگر ادعا می کند که شاید تسلا تصمیم به استفاده از پلتفرم ساعت هوشمند Xplora دارد. تاکنون توسعه دهنده های متفرقه متعددی، اپلیکیشن های مخصوص اپل واچ توسعه داده اند که قابلیت کنترل ماشین های تسلا را دارند. ازآنجاکه تسلا در خودروهای Model 3 و Model Y استفاده از گوشی هوشمند را به جای کلید مرسوم خودرو در نظر دارد، شاید تصمیمی هم بر توسعه راهکار انتخابی با ساعت هوشمند داشته باشد. درنهایت هنوز نمی توان پیش بینی دقیقی از دلیل همکاری تسلا با شرکت نروژی بیان کرد.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید