سه شنبه, 25 شهریور 1393 - 17:31

 دبیر شورای‌عالی مناطق آزاد وویژه اقتصادی با بیان اینکه قانون معافیت‌های پنجگانه، محدودیت‌ها درمناطق آزاد را به حداقل می‌رساند گفت: با اجرای بوروکراسی تک پنجره می‌توان فضای کسب‌و‌کار مطلوب در مناطق آزاد ایجاد کرد. درمناطق آزاد پنج قانون مهم وجود دارد که محدودیت‌ها را به حداقل می‌رساند که شامل قانون معافیت ازمالیات، حقوق گمرکی، کار، قانون پول وبانک وویزا است، این معافیت‌ها فضایی می‌سازد که با اجرای بوروکراسی تک پنجره می‌توان فضای کسب وکار مطلوب دراین مناطق ایجاد شود. سرمایه‌گذار خارجی یک قانون جلب حمایت دارد، بستر دیگر دراین راستا فضای کسب وکار است که باید مورد توجه قرار گیرد.
دبیرشورای‌عالی مناطق آزاد کشور اضافه کرد: مناطق آزاد پل ارتباط اقتصادی ایران با همسایگان محسوب می‌شوند به نوعی که فقط بازار تقاضای گاز طبیعی برای همسایگان ایران روزی 200 میلیون متر مکعب است که این میزان برای کشور می‌تواند سالانه 25 میلیارد دلار درآمدزایی داشته باشد.
وی با اشاره به چشم‌انداز روشن توسعه با کشورهای همسایه در آینده و جذب گردشگری سلامت از این کشورها نیز گفت: باید آژانس توریسم درمانی در کشور برای پذیرش بیماران راه‌اندازی شده و بیمارستان‌های مورد نظر نیز تجهیز شوند. ابتدا برای پذیرش بیماران از کشور همسایه عراق، باید دفاتر توریستی در استان ایلام راه‌اندازی شده و هماهنگی‌های لازم جهت اعزام بیمار از در منزل و مراقبت‌های اولیه بعد از درمان انجام شود.
معاون رییس‌جمهوری با اشاره به اینکه توسعه توریست درمانی جذب گردشگری سلامت نیازمند توانمندی‌های پزشکی، تکنولوژی‌های روز، استانداردهای جهانی، اقتصاد درمان و هزینه‌های درمانی است، افزود: ایران در همه موارد نسبت به کشورهای همسایه و خاورمیانه از توانمندی‌های بهتری برخوردار است.

 

 

 

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید