قانون، پشت زمین‌خواران را به خاک می‌مالد - فرصت امروز

دوشنبه, 24 آذر 1393 - 12:21

فرمانده یگان حفاظت سازمان جنگل‌ها، مراتع و آبخیزداری بر ضرورت تصویب قوانین با بازدارندگی بالا برای مقابله با پدیده‌های زمین‌خواری و قاچاق چوب تاکید کرد. سرهنگ قاسم سبزعلی در آیین معرفی فرمانده یگان حفاظت اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان سمنان از مجلس شورای اسلامی خواست تا با تدوین و تصویب قوانین لازم، این سازمان را در برخورد با متخلفان یاری کند. وی با اشاره به پدیده زمین‌خواری گفت: برای مقابله با این مسئله کارگروه مقابله با زمین‌خواری در کشور و استان‌ها تشکیل شده تا در حداقل زمان با بررسی مسائل، با عوامل زمین‌خواری برخورد شود.

وی با بیان اینکه برخی از این مسائل، مربوط به حریم شهرها است و ربطی به منابع طبیعی ندارد، گفت: متاسفانه تعلل منابع طبیعی در تغییر کاربردی وجود دارد درحالی‌که تغییر کاربری در مستثنیات مربوط به زمین‌های کشاورزی، ربطی به سازمان جنگل‌ها و ادارات کل منابع طبیعی ندارد و امور اراضی در این زمینه وارد می‌شود که این مدیریت نیز به‌طور جدی به دنبال مقابله با تغییر کاربری اراضی کشاورزی هستند. 

سبزعلی یادآور شد: سالانه قریب به 30 هزار پرونده در مورد زمین‌خواری در کشور تشکیل می‌شود که انتظار است با برنامه‌ریزی این رقم را به حداقل برسانیم. وی گفت: امسال با اتخاذ تدابیر لازم رفع تصرفات غیرقانونی خوب بوده و با اقدامات لازم این تعداد کاهش داشته است. وی در‌خصوص برخورد با قاچاقچیان چوب در کشور نیز اظهار کرد: با هماهنگی با محاکم قضایی در برخی استان‌ها از جمله سمنان برخورد خوبی با این متخلفان صورت گرفته است. 

سبزعلی تصریح کرد: در بحث کلان با محاکم قضایی تعاملی صورت گرفته تا اقدام همه‌جانبه در تشدید مجازات صورت گیرد. وی گفت: قوانین و مقررات باید از بازدارندگی خوبی برخوردار شود و هماهنگی خوبی صورت گرفته تا برخورد قاطعی صورت گیرد. فرمانده یگان حفاظت سازمان جنگل‌ها، مراتع و آبخیزداری با اشاره به وسعت 135 میلیون هکتاری منابع طبیعی در کشور گفت: نیروهای دولتی پاسخگوی نظارت بر این منابع نیستند و سازمان جنگل‌ها توسعه مشارکت مردمی را در برنامه‌های خود دارد. 

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدیدبا ما در ارتباط باشید

021.86073324

021.88827112

[email protected]

شبکه های اجتماعی