دوشنبه, 07 بهمن 1398 - 07:00

بانک پاسارگاد اعلام کرد

رمز دوم ایستا (رمز دوم فعلی کارت های بانکی) از امروز هشتم بهمن ماه در بانک ها به طور تدریجی ظرف چند روز قطع می شود و فقط رمز دوم پویا (یکبار مصرف) قابل استفاده است. طبق اعلام بانک مرکزی، انجام خریدهای اینترنتی بدون حضور کارت تا سقف مجموع یک میلیون ریال برای هر کارت در هر ۲۴ ساعت با رمز دوم ایستا قابل انجام است.

همچنین رمز دوم ایستای کارت های بانکی بانک های صادرات و پاسارگاد در روز هشتم و بانک های قرض الحسنه رسالت و ایران - ونزوئلا در روز دهم و بانک قرض الحسنه مهر ایران در روز دوازدهم بهمن ماه غیرفعال می شود.

در همین زمینه، بانک پاسارگاد در اطلاعیه ای اعلام کرد: از امروز هشتم بهمن ماه، انجام تراکنش های مالی برای مبالغ بیش از 100 هزار تومان و همچنین مشاهده موجودی و صورتحساب کارت، از طریق سامانه های بانکداری الکترونیک و بدون حضور کارت، تنها از طریق رمز پویا امکان پذیر است. به این ترتیب مشتریان این بانک می توانند با هر کارت در شبانه روز، تا سقف 100 هزار تومان تراکنش، از رمز ایستای خود استفاده کنند و انجام تراکنش با مبالغ بیش از آن باید با رمز دوم پویا انجام شود. همچنین مشاهده موجودی و صورتحساب، بدون حضور کارت، صرفاً با رمز دوم پویا امکان پذیر خواهد بود.

در این میان، مشتریانی که رمز پویای خود را فعال کرده اند، برای انتقال وجه با هر مبلغی، باید از این نوع رمز استفاده کنند. وضعیت رمز دوم برای کلیه کارت هایی که به پویا تغییر داده نشده اند، به صورت اتوماتیک از رمز ثابت به «رمز ثابت و پویا » تغییر یافته و برای تراکنش های کمتر از 100 هزار تومان امکان استفاده از رمز ثابت یا رمز پویا به صورت اختیاری برای مشتریان فراهم است.

همچنین دارندگان کارت های نقدی بانک پاسارگاد، در هنگام انجام تراکنش های غیرحضوری، می توانند با فشردن دکمه «درخواست رمز پویا» در درگاه های پرداخت، رمز دوم پویا را به صورت پیامک دریافت کنند. در عین حال، دریافت رمز پویا از طریق برنامه همراه بانک پاسارگاد و کد دستوری #6*720* نیز امکان پذیر است.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید