چهارشنبه, 30 دی 1394 - 07:10

عضو انجمن صنعت موتورسیکلت ایران اعلام کرد: ممنوعیت شماره‌گذاری موتورسیکلت‌های کاربراتوری از سال آینده خبر بسیار خرسندکننده‌ای است و امیدواریم که این موضوع در دولت با جدیت پیگیری شود. به گزارش ایسنا، محمد جواد صفی یاری افزود: موضوع جایگزینی موتورسیکلت‌های کاربراتوری با موتورهای انژکتوری و برقی از سال ۱۳۹۰ در کشور مطرح بوده اما متاسفانه طی این سال‌ها بنا به دلایل مختلف اجرای این طرح به تعویق افتاد.

وی با بیان اینکه دولت در گذشته با جدیت خود تولید موتورسیکلت‌های دو‌زمانه را متوقف کرد، افزود: بی‌شک با توقف تولید موتورسیکلت کاربراتوری می‌توان خدمت بسیار بزرگی به مردم و سلامت آنها کرد. او به همکاری با پژوهشکده شهیدرضایی دانشگاه صنعتی شریف و شرکت دانش‌بنیان بناشریف اشاره کرد و گفت: طراحی و تولید موتورسیکلت برقی شهری، متناسب با نیاز مردم است که نخستین موتورسیکلت برقی جهان‌رو بهمن ماه امسال رونمایی خواهد شد.

وی تصریح کرد: از قابلیت‌های موتورسیکلت‌های انژکتوری می‌توان به آلایندگی بسیار پایین، مصرف کمتر با وجود شتاب بیشتر، سهولت استارت در هوای سرد، عملکرد یکنواخت در سرعت‌های مختلف، عدم امکان دستکاری، ثبات میزان مصرف در طول عمر موتورسیکلت اشاره کرد.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید