سه شنبه, 25 شهریور 1393 - 10:58

 رویای پولدار شدن برای بسیاری از ما شیرین است، اما دست‌نیافتنی به نظر می‌رسد. حال آنکه با کمی دقت و استفاده از راهکارهای کاملا ساده و قابل انجام می‌توانیم این رؤیا را به واقعیتی جذاب تبدیل کنیم. برایان تریسی، یکی از کارآفرینان مشهور در این باره می‌گوید: اگر واقعا دوست دارید ثروتمند شوید زمان شروع کردن و دست به کار شدن همین حالاست و برنامه‌ریزی مالی، ابزاری است که باید از آن استفاده کنید تا از جایی که هستید به استقلال مالی و ثروتی که به آن علاقه‌مندید و آرزویش را دارید، برسید. تریسی درباره برخی افراد که صرفا رویای پولدار شدن دارند، چند توصیه کاربردی دارد که بتوانند از واقعیت ثروتشان لذت ببرند.

به سود مرکب بانکی بیشتر فکر کنید
نخستین و مهم‌ترین نکته برای تحقق آرزوی‌تان، حفظ دارایی یا پس‌اندازتان است. بنابراین بهترین کار افتتاح حساب پس‌انداز در بانک است، اما فراموش نکنید سرمایه‌گذاری بی‌حساب در بانک نمی‌تواند راهگشای شما باشد. بررسی‌های مختلف نشان می‌دهد استفاده از روش بهره مرکب و به ودیعه گذاشتن پول‌تان در حساب‌های بانکی بلند‌مدت، سود بیشتری نسبت به کارکردن برای خودتان برای شما به ارمغان خواهد آورد. بنابراین لزوما نباید شغل یا حرفه‌ای خاص را پایه‌گذاری کنید بلکه می‌توانید با استفاده از سود مرکب بانکی به ثروت خودتان بیفزایید.

نابرده رنج گنج میسر نمی‌شود
پولی که آسان به دست آید هرگز وجود خارجی ندارد و از هیچ‌کس نمی‌شنوید که کسی بدون زحمت به ثروتی رسیده باشد، بنابراین رسیدن به موفقیت مالی و ثروتمند‌ ‌شدن کار ساده‌ای نیست و به تمام پیشنهادهای کاری وسوسه‌انگیز با نگرانی توجه کنید، درست مثل پیشنهاد شبکه‌های هرمی که فقط به دنبال تصاحب دارایی شما هستند و هرگز به شما سودی نمی‌رسانند.

فکر کنید و درست سرمایه‌گذاری کنید
در هر سرمایه‌گذاری شما نیازمند داشتن نقدینگی هستید و بهترین کار این است که حداقل برای شش ماه پس‌انداز کافی داشته باشید تا در صورت قطع منابع مالی به هر دلیل بتوانید زندگی خودتان را اداره کنید. این امر به شما استقلال فکر خواهد داد و می‌توانید درباره آینده سرمایه‌گذاری خود به خوبی دقت کنید و بهترین گزینه را انتخاب کنید.

سرمایه‌گذاری بلند‌مدت با سهام و اوراق بهادار
براساس قانونی نانوشته ثروتمندان برای سود درازمدت سهام و اوراق بهادار می‌خرند نه برای سودهای کوتاه‌مدت، این اشخاص معمولا دربازار اوراق بهادار بررسی کامل خواهند داشت بعد با توجه به جمع شرایط اقدام به خرید می‌کنند. آنها این اوراق را برای مدتی طولانی نگه می‌دارند و کاری به نوسانات قیمت ندارند.
منبع: investmet

 

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید