یکشنبه, ۳ مهر(۷) ۱۴۰۱ / Sun, 25 Sep(9) 2022 /
           
فرصت امروز

گرنت کاردون 10 راز موفقیت را فاش می کند

3 سال پیش ( 1398/3/19 )
پدیدآورنده : امیر آل علی   پدیدآورنده : بیپلاب گوش   پدیدآورنده : موفقیت  

گرنت کاردون، از جمله خبره ترین افراد حال حاضر جهان در زمینه فروش، نویسنده بسیاری از کتاب های پرفروش و مجلات معتبری همچون نیویورک تامیز و ام اس ان و سی ان بی سی است. وی همچنین موسس سه شرکت بوده و برنامه های آموزشی فروش او در برترین شرکت ها نظیر گوگل و فورد، مورد استفاده قرار می گیرد. علی رغم تمامی موفقیت های حال حاضر، وی تا قبل از 23 سالگی فردی کاملا ناموفق تلقی می شد. او پدر خود را در سن 10 سالگی از دست داد و پس از فارغ التحصیل شدن از دانشگاه نیز موفق نشد تا شغلی برای خود پیدا کند. همین امر منجر به یک زندگی کاملا فقیرانه برای او شد. با این حال وی پس از مشاهده این امر که در حساب بانکی او تنها دو دلار باقی مانده است، تصمیم گرفت تا زندگی خود را دگرگون سازد.

در این رابطه وی نخستین کاری را که توانست پیدا کند، بازاریابی دیجیتالی بود که اگرچه درآمدی را برای وی به همراه داشت، با این حال برای تغییری بزرگ در زندگی او ابدا کافی نبود. همین امر نیز باعث شد تا وی شروع به طراحی سایت کند. نخستین فعالیت او در این رابطه طراحی سایت برای یک شرکت حقوقی بود که دقت عمل وی در کار باعث شد تا مدیر این شرکت او را به سایر همکاران خود معرفی کند. در نهایت وی موفق شد تا از این طریق به درآمدهای بالا دست پیدا کند، با این حال وی کار کردن برای دیگران را همسو با هدف خود ندانسته و در راستای کسب ثروت بیشتر، شرکت مشاوره ای خود را تاسیس کرد. امروزه برترین برندهای جهان از مشاوره های وی برای افزایش فروش خود استفاده می کنند و سخنرانی ها و نوشته های وی مورد استقبال جهانی قرار گرفته است. با توجه به توضیحات ارائه شده، در ادامه به بررسی 10 راز موفقیت از زبان این بازاریاب خودساخته، خواهیم پرداخت.

گرنت کاردون

1-به اصلاح روش های موجود بپردازید

از جمله دلایلی که باعث می شود تا برخی از روش ها کارایی لازم را نداشته باشند، عدم به روز رسانی و یا استفاده درست از آنها است. درواقع شما می توانید با اعمال برخی از تغییرات، یک روش را کاملا متحول کرده و از آن بهترین استفاده را کنید. برای مثال آقای کاردون از تماس سرد و اعمال تغییرات مدنظر خود در آن، درست زمانی که به عقیده بسیاری از کارآفرین ها این روش دیگر نتیجه لازم را به همراه ندارد، شرکت خود را به جایگاه مدنظر خود رساند. به همین خاطر طبق اصول رایج عمل کردن، همواره نمی تواند بهترین انتخاب موجود باشد.

همچنین برای پیشرفت در کار خود لازم است تا تفکرات محافظه کارانه را کنار گذاشته و به جای پس انداز، به دنبال سرمایه گذاری باشید. بدون شک سرمایه گذاری در بخش هایی خاص برای شما با درآمد حال حاضر، امری بی نتیجه و پرریسک خواهد بود. به همین خاطر توصیه می شود تا در ابتدای کار تنها بر روی خود سرمایه گذاری کرده و به افزایش مهارت های خود در حوزه موردنظر، کمک کنید. این تفکر که سرمایه همواره باید در گردش و در راستای کسب درآمد بالاتر باشد، به موفقیت سریع شما کمک بسیاری خواهد کرد. درواقع نباید فراموش کرد که با طرز تفکر افراد ضعیف، قادر به اعمال تغییرات بزرگ در زندگی خود نخواهید بود.

مطلب مرتبط: 10 راز موفقیت از زبان مارک بنیوف

2-تنها به دنبال این باشید که از طریق عملکرد خود شناخته شوید

مشکل بزرگ بسیاری از تبلیغات، شرکت ها و حتی افراد این است که تلاش می کنند تا خود را بهتر از آنچه که واقعا هستند نشان دهند و با فریب سایرین، خود را به جایگاه مدنظر برسانند. این امر در حالی است که شما برای موفقیت، نیاز به تلاش در حوزه کاری خود خواهید داشت و هیچ راهکار دیگری جز این نمی تواند موفقیت واقعی و طولانی مدت را برای شما به همراه داشته باشد. به همین خاطر نیز توصیه می شود تا وقت و هزینه خود را تنها صرف تلاش برای بهتر شدن و نمایش استعدادها و توانایی-های خود، صرف کنید. درواقع بهترین نوع تبلیغ این است که اجازه دهید عملکرد موجود، معرف و مبلغ شما باشد.

3-تنها افرادی را در کنار خود نگه دارید که همسو با اهداف شما هستند

همواره افرادی را مشاهده کرده اید که از موقعیت مناسبی برخوردار نبوده ولی به مرور زمان زندگی آنها دستخوش تغییراتی اساسی شده است. علت این امر صرفا به خاطر تلاش های وی و سخت کار کردن نبوده و او به خاطر همنشینی و کار کردن در کنار افراد صاحب سرمایه، در نهایت موفق شده است تا خصوصیات آنها را دریافت کرده و شایستگی قرار گرفتن در جایگاهی مشابه آنها را در خود ایجاد کند. این امر به خوبی تاثیر محیط را بر روی افراد نشان داده و به همین خاطر لازم است تا در انتخاب دوستان، همکاران و نزدیکان خود، کاملا گزینشی عمل کنید. در نهایت با این اقدام شما حتی نیاز به وجود افراد جدیدی در زندگی خود را احساس خواهید کرد که این امر خود به پیشرفت شما کمک بسیاری خواهد کرد.

4-از حصار امن خانواده خود خارج شوید

خانواده هر فرد همواره تلاش می کنند تا شما را از آسیب ها دور نگه دارند. این امر اگرچه اقدامی سودمند محسوب می شود، با این حال در صورت طولانی شدن مدت آن، فرد را کاملا آسیب پذیر خواهد کرد. به همین خاطر نیز لازم است تا در مقطعی تمامی حفاظ های زندگی خود را کنار گذاشته و جسورانه به دنبال تجربه های جدید باشید. بدون شک این امر ممکن است برای شما مشکلاتی را نیز به همراه داشته باشد، با این حال پس از پیمودن این مرحله دشوار، شما در مسیر رشد و عملی کردن آرزوها قرار خواهید گرفت. در این رابطه فراموش نکنید که هر فردی مسئول خوشبختی زندگی خود است که الزام اولیه آن این است که تمامی مسئولیت های زندگی خود را در دست بگیرید.

مطلب مرتبط: 10 راز موفقیت از زبان کارلوس اسلیم هلو

5-به دنبال استانداردهایی برای خود باشید

این امر که از دوست خود صرفا به این علت که با یکدیگر صمیمی هستید، به عنوان شریک تجاری استفاده کنید، بدون شک بدترین تصمیم خواهد بود که در طول زندگی خود خواهید گرفت. درواقع یک شریک خوب تجاری دارای ویژگی هایی است که باید نسبت به وجود آنها در فرد موردنظر اطمینان لازم را کسب کرده و کاملا طبق یکسری اصول درست رفتار کنید. در این رابطه توجه داشته باشید که اصول تجارت، ابدا اموری مطلق نبوده و تنها یک مسیر درست را به شما نشان خواهند داد که باعث می شود تا چارچوب فکری شما نظمی درست را به خود گیرد. به همین خاطر شما می توانید این اصول را با توجه به نیاز خود تغییر دهید. این امر که برای هر چیزی حتی فعالیت های خود، استانداردهایی را داشته باشید، به کاهش خطاهای احتمالی منجر خواهد شد.

6-از قانون 10 برابر استفاده کنید

گرنت کاردون در کتابی به همین نام، روشی را معرفی می کند که به وسیله آن می-توانید تاثیر و نتیجه اقدامات خود را افزایش دهید. این قانون بیان می کند که شما باید تفاوتی فاحش نسبت به سایر برندهای رقیب داشته باشید تا به انتخاب اول جامعه هدف تبدیل شوید. این امر درست اقدامی است که برترین برندهای جهان نیز از آن استفاده کرده اند. برای مثال آمازون در ابتدای کار خود، تعداد کتاب های آن 10 برابر بیش از هر کتاب فروشی دیگری بود. همین امر نیز باعث شد تا افراد تفاوتی بزرگ را میان این سایت با سایر کتابفروشی ها حس کنند. مثال دیگر در این زمینه شرکت پی-پال(بزرگترین شرکت پرداخت الکترونیکی در جهان) است که این امکان را فراهم کرد تا فروشنده به جای 10روز بعد، در همان روز اول بتواند به پول خود دست پیدا کند. به همین خاطر شما نیز باید به دنبال 10 برابر کردن حداقل یک چیز باشید. این امر تنها در رابطه با شرکت ها صادق نبوده و افراد نیز می توانند با 10برابر کردن یک خواسته و یا اقدام، به نتایج مدنظر خود دست پیدا کنند. برای مثال هنگامی که شما سرمایه مدنظر خود در پایان سال جاری را 10 برابر کنید، به دنبال راهکارهایی برای رسیدن به این عدد خواهید بود که تا قبل از آن ابدا به ذهن شما خطور نکرده است. این امر در نهایت باعث خواهد شد که در پایان سال، با نتیجه ای شگفت انگیز مواجه شد.

7-از پر بودن تقویم کاری خود واهمه نداشته باشید

بسیاری از افراد تصور می کنند که یک برنامه شلوغ کاری، منجر به مریض شدن آنها خواهد شد. این امر در حالی است که بدن انسان قابلیت تطبیق پذیری با هر شرایطی را داشته و به همین خاطر نباید از این بهانه ها برای کاهش حجم کاری خود، استفاده کنید. در آخر توجه داشته باشید که موفقیت، تنها به معنای سخت کار کردن نبوده و به این امر اشاره دارد که تلاش های شما باید طبق اصول و برنامه ریزی درستی باشد. همچنین این امر که به دنبال متنوع کردن مهارت و منابع درآمدی خود باشید؛ از دیگر الزامات مسیر شما محسوب خواهد شد.

مطلب مرتبط: 8 راز موفقیت از زبان کارل آیکان

8-سرعت را یک نوعی قدرت تلقی کنید

این امر که بتوانید کاری را سریع انجام دهید، می تواند به یک مزیت برای شما تبدیل شود. در این رابطه توجه داشته باشید که لازم است در تمامی مراحل و جنبه های زندگی خود سرعت عمل داشته باشید. برای مثال زمان بین تبلیغ و عرضه محصول نباید فاصله دار باشد. این امر باعث خواهد شد تا تاثیر اقدام شما کمرنگ شده و مخاطب دیگر آن تمایل اولیه که شما ایجاد کرده اید را نداشته باشد. در این رابطه توجه داشته باشید که این اقدام شما در زمینه مدیریت زمان نیز تاثیر بسزایی را خواهد داشت.

9-همواره به هر آن چیزی که برای شما مهم است، فکر کنید

گرنت کاردون در کتاب 100 روش برای حفظ انگیزه عنوان می کند که یادآوری چیزهایی که نسبت به آنها تمایل دارید، باعث مثبت شدن حس و حال شما خواهد شد. همچنین این امر که در رابطه با اهداف خود صحبت کرده و تلاش برای تصور آن داشته باشید، انگیزه شما را دگرگون خواهد ساخت. امروزه علم روان شناسی اثبات کرده است که مثبت اندیشی و ایجاد حس خوب نسبت به محیط اطراف و اتفاقات پیرامون آن، قدرتی شگفت آور را در فرد ایجاد خواهد کرد که به وسیله آن می تواند هر هدفی را دنبال کند. در این رابطه یادآوری این موارد در هنگام خواب و بلافاصله پس از بیدار شدن، بیشترین میزان تاثیر را خواهد داشت. برای مثال در صورتی که هدف شما کاهش وزن است، این امر که هر روز وزن خود را کنترل کرده و مقالات مرتبط با آن را مشاهده کنید، منجر به تکرار این موضوع در زندگی شما و تبدیل آن به یک اولویت مهم خواهد شد. بدون شک با این اقدام انگیزه شما برای جدی تر گرفتن رژیم غذایی، افزایش پیدا خواهد کرد.

10-فراموش نکنید که شاد بودن همه چیز است

هیچ فردی نمی تواند با ناراحتی و حس بد نسبت به یک موضوع، به آن دست پیدا کند. برای مثال هیچ تیم ورزشی ای تاکنون موفق نشده است تا بدون حس جنگندگی و امید به برد، پیروز میدان باشد. درواقع شما برای فعالیت نیاز به سلامت جسم و روح خود خواهید داشت که شادی این امر را تضمین خواهد کرد. در این رابطه توجه داشته باشید که محیط و آدم های اطراف شما ممکن است روحیه شما را تخریب سازند. تحت این شرایط در صورتی که قادر به تغییر محیط خود نیستید، لازم است تا با تمرین بر روی خود، در کسری از ثانیه قادر به تغییر احوال خود باشید.

مطلب مرتبط: 10 راز موفقیت از زبان کوین سیستروم

در آخر فراموش نکنید که باید در حوزه ای گام بردارید که نگرش شما نسبت به آن صرفا یک کار برای کسب درآمد نبوده و از انجام مکرر آن احساس رضایت و شادمانی به دست آورید. به همین خاطر نیز لازم است تا موارد مورد علاقه خود را شناسایی کرده و هدف اصلی را با توجه به آنها انتخاب کنید.

برچسب ها : اصول کسب و کار
لینک کوتاه صفحه : www.forsatnet.ir/u/f89ezZdK
به اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی :
نظرات :
قیمت های روز
پیشنهاد سردبیر
آخرین مطالب
محبوب ترین ها
با ما در ارتباط باشید

شبکه های اجتماعی
           
كلیه حقوق مادی و معنوی این سایت محفوظ است و هرگونه بهره ‌برداری غیرتجاری از مطالب و تصاویر با ذكر نام و لینک منبع، آزاد است. © 1399/2020
بازگشت به بالای صفحه