پنجشنبه, ۷ بهمن(۱۱) ۱۴۰۰ / Thu, 27 Jan(1) 2022 /
           
فرصت امروز

لی جائه-یونگ که در کشورهای غربی با نام جای وای-لی شناخته می شود، به جرم پرداخت رشوه به مدت دو سال و نیم راهی زندان می شود.

به گزارش زومیت به نقل از  Engadget، رئیس و وارث سامسونگ چهار سال پیش به اتهام پرداخت رشوه بازداشت شد و دادگاه او را به ۵ سال زندان محکوم کرد، اما او یک سال بعد پس از معلق شدن رأی دادگاه، آزاد شد، اما دادگاه عالی کره جنوبی در سال ۲۰۱۹ دوباره روند محاکمه را شروع کرد.

 متهم شدن رئیس سامسونگ تنها بخشی از رسوایی فساد گسترده در کره جنوبی بود که با محوریت پارک گون-هه، رئیس  جمهور وقت این کشور رخ  داد. البته او هم به ۲۰ سال زندان محکوم شد.

رئیس سامسونگ متهم شده است که با استفاده از ثروت خود بر رئیس جمهور سابق کره جنوبی اعمال نفوذ کرده تا کسب وکار سامسونگ گسترش پیدا کند. ابتدا قرار بود حکم جائه-یونگ ۱۲ سال زندان باشد تا نشان داده شود که سامسونگ بالاتر از قانون نیست.

رئیس سامسونگ در طول مدت زمانی  که در زندان خواهد بود، نمی تواند در تصمیم های مهم این شرکت حضور داشته باشد. در حال حاضر با توجه  به رابط آمریکا و چین، سامسونگ و کره جنوبی جایگاه خاصی پیدا کرده اند و نقش پررنگ تری در حوزه های مختلف ایفا می کنند.

لی جائه-یونگ در دادگاه معذرت خواهی کرد و قول داد سامسونگ جدیدی به وجود بیاورد و مواردی که در دادگاه به آنها اشاره شد برطرف کند. او همچنین اعلام کرد که در آینده قدرت را به فرزندانش نخواهد داد. 

لینک کوتاه صفحه : www.forsatnet.ir/u/hJQgfLaZ
به اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی :
نظرات :
قیمت های روز
پیشنهاد سردبیر
آخرین مطالب
محبوب ترین ها
با ما در ارتباط باشید

شبکه های اجتماعی
           
كلیه حقوق مادی و معنوی این سایت محفوظ است و هرگونه بهره ‌برداری غیرتجاری از مطالب و تصاویر با ذكر نام و لینک منبع، آزاد است. © 1399/2020
بازگشت به بالای صفحه