شنبه, ۱۸ اردیبهشت(۲) ۱۴۰۰ / Sat, 8 May(5) 2021 /
           
فرصت امروز
از نهضت مدرسه سازی و کتابخانه سازی تا حمایت از هنر و علم

«مسئولیت اجتماعی»؛ بخش جدایی ناپذیر از رویکرد بانک پاسارگاد

4 روز پیش ( 1400/2/13 )
 

جامعه ایرانی در سال های اخیر با مشکلات متعددی (از سیل و زلزله گرفته تا بروز پاندمی کرونا و مشکلات اقتصادی و...) رو به رو بوده و به همین دلیل، توانمندسازی اجتماعی، به ویژه در میان دهک های کم درآمد، بیش از پیش به یک ضرورت بدل شده است.

در این میان، بانک پاسارگاد در راستای عمل به مسئولیت اجتماعی خود و نیز توانمندسازی اقشار مختلف جامعه ایرانی، اقداماتی را در دستور کار قرار داده و همه ساله، گزارشی از آن را به مشتریان و عموم شهروندان ارائه می دهد. اما این خدمات صرفاً مشتریان یا سهامداران بانک پاسارگاد را دربرنمی گیرند، و در واقع به جامعه به عنوان یک کل باز می گردند.

مسئولیت اجتماعی؛ بخش جدایی ناپذیر از رویکرد بانک پاسارگاد

بانک پاسارگاد و نهضت های مدرسه سازی و کتابخانه سازی

ساخت مدارس و کلاس های درسی، به ویژه در استان های محروم و نقاط دور از مرکز، یکی از مصادیق عمل به «مسئولیت اجتماعی» توسط بانک پاسارگاد است. بر این اساس، این بانک تاکنون ساخت 25 مدرسه (در مجموع 97 کلاس درس) را در کارنامه خود دارد، این در حالی است که 12 مدرسه دیگر (در مجموع 45 کلاس درس) نیز در دست ساخت می باشد. این مدارس، عمدتاً در مناطق کمتر توسعه یافته و محروم کشور ساخته شده اند،  به طور نمونه مدارسی در استان های گلستان، خوزستان، کهگیلویه و بویراحمد، هرمزگان، خراسان رضوی، البرز، سیستان و بلوچستان و آذربایجان شرقی احداث شده است.

اما این خدمات صرفاً به ساخت مدارس و کلاس های درسی محدود نمی شود. بانک پاسارگاد، تاکنون 17 کتابخانه (در مجموع به مساحت 2487 متر مربع) در استان هایی همچون همدان (8 باب)، اردبیل (5 باب)،کهگیلویه و بویراحمد (2 باب)، لرستان (1 باب) و فارس(1 باب) احداث کرده است.

بانک پاسارگاد، حامی هنر

بانک پاسارگاد، در حمایت از فعالیت های فرهنگی و هنری هم پیشرو می باشد و به عنوان نمونه، به حمایت از چاپ کتاب های نفیسی چون قرآن طباخ، شاهنامه شاه طهماسب، تاریخ جامع ایران، کتاب رنج و رنگ و... پرداخته است.

علاوه بر این، در زمستان سال گذشته چهارمین جشنوارۀ فیلم کوتاه پاسارگاد را با محوریت حمایت از تولید و رشد اقتصاد ملی، برگزار کرد. این جشنواره با هدف تولید آثاری فاخر در زمینۀ حمایت از تولید و رشد اقتصاد ملی، انعکاس تلاش های جهادگرانه در عرصه های تولید و صنعت، جلب توجه آحاد مردم به نقش ارزنده حمایت از تولید ملی در جهت رشد و استقلال اقتصادی و همچنین ایجاد بستری مناسب برای شناسایی و شکوفایی استعدادها و قابلیت های هنری برگزار شد.

تقدیر و حمایت از نفرات برتر کنکور

بانک پاسارگاد برای سیزدهمین سال متوالی، از برگزیدگان آزمون سراسری، در پنج گروه آزمایشی تجلیل کرد و آن ها را تحت حمایت خود قرار داد. این بانک از سال 1387 تا کنون، از 193 نفر از جوانان و نخبگان آزمون سراسری تجلیل به عمل آورده است. این اقدام با هدف کاهش دغدغه این عزیزان برای کسب دانش و بهره مندی از آن در جهت خدمت به مردم شریف ایران و رشد و توسعه پایدار میهن عزیزمان انجام می گیرد.

لینک کوتاه صفحه : www.forsatnet.ir/u/mXWtrchi
به اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی :
نظرات :
قیمت های روز
پیشنهاد سردبیر
آخرین مطالب
محبوب ترین ها
با ما در ارتباط باشید

شبکه های اجتماعی
           
كلیه حقوق مادی و معنوی این سایت محفوظ است و هرگونه بهره ‌برداری غیرتجاری از مطالب و تصاویر با ذكر نام و لینک منبع، آزاد است. © 1399/2020
بازگشت به بالای صفحه