پنجشنبه, ۲۷ مرداد(۵) ۱۴۰۱ / Thu, 18 Aug(8) 2022 /
           
فرصت امروز

به گزارش فرصت امروز به نقل از خبرگزاری صدا و سیما، رئیس کمیسیون جهش تولید مجلس شورای اسلامی گفت: آنطور که مجلس شورای اسلامی در ماده یک و هفت اصل ۴۴ قانون اساسی اصلاح انجام داده است، صدور هر نوع مجوز کسب و کار خارج از چارچوب قانون و یا با تفسیر قانون جلوگیری خواهد شد.

شمس الدین حسینی، رئیس کمیسیون جهش تولید مجلس شورای اسلامی با اشاره به تخلفات صورت گرفته در صدور مجوز های کسب و کار می گوید: آنطور که مجلس شورای اسلامی در ماده یک و هفت اصل ۴۴ قانون اساسی اصلاح انجام داده است، صدور هر نوع مجوز کسب و کار خارج از چارچوب قانون و یا با تفسیر قانون جلوگیری خواهد شد.

صدور هر نوع مجوز کسب و کار خارج از چارچوب قانون و یا با تفسیر قانون ممنوع

حسینی گفت: در دوره جدید هیئت مقررات زدایی، با تقویت جایگاه دبیرخانه سطح این هیئت ارتقاء پیدا کرده است. این هیئت با بررسی تک تک مجوزها و سنجش ضرورت ها طبق قانون، از تفسیر برای صدور مجوز جلوگیری می کنند.

رئیس کمیسیون جهش تولید مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه مسئول پیگیری قانون مجوزهای کسب و کار در سطح جامعه وزارت امور اقتصادی و دارایی است، می گوید: وزارت اقتصاد به تنهایی نمی تواند این مسئولیت بزرگ را عملیاتی کند و باید علاوه بر حمایت ستاد اقتصادی دولت، سایر نهادها نیز به همکاری با این نهاد بیایند.

حسینی ادامه داد: تعدادی از دستگاه ها دچار کاستی های ساختاری هستند و به طور مثال وزارت جهاد کشاورزی بخش قابل توجهی از مجوزها به او بر می گردد؛ این نهاد به علت تعدد سازمان ها و استقلال در هرکدام از نهادها دچار مشکلاتی است که اگر خود وزیر جهادکشاورزی به طور جدی به این موضوع ورود کند این مشکل نیز قابل پیگیری است.

همچنین برخی از سازمان های مردم نهاد مانند کانون وکلا با مشکلاتی برای صدور مجوز رو به رو هستند، مشاهده کردید که به روش های مختلف تلاش کردند تا مانع تراشی کنند و حتی پس از تصویب اصلاح قانون صدور مجوزهای کسب و کار خود را جای قانون گذار گذاشته و قانون را تفسیر کردند.

لینک کوتاه صفحه : www.forsatnet.ir/u/kK4CAf3K
به اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی :
نظرات :
قیمت های روز
پیشنهاد سردبیر
آخرین مطالب
محبوب ترین ها
با ما در ارتباط باشید

شبکه های اجتماعی
           
كلیه حقوق مادی و معنوی این سایت محفوظ است و هرگونه بهره ‌برداری غیرتجاری از مطالب و تصاویر با ذكر نام و لینک منبع، آزاد است. © 1399/2020
بازگشت به بالای صفحه