دوشنبه, ۲۷ فروردین(۱) ۱۴۰۳ / Mon, 15 Apr(4) 2024 /
           
فرصت امروز

قرن هاست که کتاب ها یکی ازمهم اشکال اصلی تفریح وسرگرمی انسان ها بوده است. خوانندگان کتاب در سراسر جهان ساعتهای بی شماری را برای قرار گرفتن در دنیایی جدید و منحصر به فرد سرمایه گذاری می کنند و خود را در کلمات و صفحات کتاب از ژانرهای مختلف گم می کنند. در حالی که همه کتابها به روش های گوناگونی روی خوانندگان کتاب تأثیر می گذارند، تاریخ نشان داده است که برخی از کتاب ها راهی برای دستیابی و تأثیرگذاری بر گروههای بزرگی از مردم دارد تا بتوانند برای همیشه تغییرو رشد کنند.این کتاب ها می توانند دانش، الهام و اکتشاف را در زمینه های مختلف به اشتراک بگذارند. آنها آموزش می دهند، تأثیر می گذارند و روشی را که ما فکر می کنیم تغییر می دهند. بعضی اوقات این کتابها آنقدر مهم و روشنگر هستند که به جهان و مردم آن کمک می کنند تا تکامل یابند تا جهانی بهتر و آزاد تر را بسازند.

حال از ویژگی هایی که شما عزیزان هنگام خرید کتاب آنلاین باید به آن توجه داشته باشید این است کتابی که خریداری می کنید باید دارای جملات ساختاری مناسب باشد و همچنین گفتگوها و مکالمات میان شخصیت ها را به درستی بیان کند همین عمر موجب میشود شما به عنوان یک خواننده احساس خوبی داشته باشید وقتی می توانید احساسات شخصیت ها را به سادگی به خاطر زیبایی که نویسنده از زبان استفاده می کند احساس کنید. جهت خرید کتاب آنلاین با ارسال رایگان در خدمت شماست.

راهنمای خرید کتاب از فروشگاه های کتاب و شهر کتاب

اگر یک کتاب شما را غرق در خود می کند، و باعث شود که شما کارهای دیگری را انجام ندهید و فقط آن کتاب را بخوانید و بعد از خواندن آن آرزو کنید که کاش به پایان نمیرسید وآن را آهسته تر میخواندید ، بدون شک این کتاب خوبی است.ویژگی دیگری که یک کتاب خوب باید داشته باشد این است که خواننده را برای ادامه ی کتاب کنجکاو کند و خواننده درگیر و علاقه مند شود که بداند در ادامه چه اتفاقی می افتد و چه اتفاقی خواهد افتاد و به گونه ای نباشد که بتوان کل داستان را پیش بینی کرد .

کتاب خوب و تاثیرگذار باید خواننده را به یک سفر ببرد. پایان یک کتاب خوب باید به نوعی باشد که بر اطلاعات خواننده بیفزاید یا باعث تغیراتی در فرد شود که خود نیز او را حس کند و باعث خشنودی شود.البته همه ی کتاب ها اینگونه نیستند.

حال باید به بحث جذاب انتخاب کتاب بپردازیم. قصد شما از خرید کتاب چیست؟ می خواهید عادت کتاب خوانی را در خود ایجاد کنید؟ اگر قصدتان ایجاد عادت و علاقه است، حتما در ابتدای راه کتاب های کم حجم انتخاب کنید و با انتخاب کتاب های قطور و سنگین خود را از این عمر فراری وسپس بی انگیزه نکنید.

 

انتخاب یک نشر مناسب و معتبر برای کتابی که قرار است بخوانید از چند جهت اهمیت دارد:

ترجمه مناسب: اگر قرار است کتابی که به فارسی ترجمه شده است را بخوانید، بهتر است سراغ ناشر سرشناس و معتبری بروید. ناشران معتبر معمولا با مترجم های خوب کتاب در ایران همکاری می کنند. به همین علت هم معمولا کتاب های ترجمه شده توسط آن ها دارای کیفیت بسیار بالایی می باشد.

کیفیت چاپ: استفاده از چاپ مناسب ، کیفیت خوب کاغذ و صحافی خوب ویژگی های ظاهری یک ناشر معتبرند.و همین طور این ویژگی ها نشان دهنده اصل بودن این کتاب ها است.

یکی دیگر از نکاتی که هنگام یا حتی قبل از خرید یک کتاب باید به آن دقت کنیم موضوع یا ژانر مورد علاقه ما در کتاب ها است. همانطور که هر کدام از ما به غذا، رنگ، بو یا حتی آهنگ های خاصی علاقه داریم، در کتاب های مورد علاقه هم با هم متفاوت هستیم برای همین هم ممکن است برخی کتاب ها اصلا با سلیقه ما جور درنیایند. در حالی که برخی کتاب های دیگر را بارها و بارها می خوانیم و بسیار هم لذت میبریم.

برای اینکه بفهمیم سلیقه و علاقه ما به کدام کتاب ها بیشتر است، باید نگاهی به کتاب هایی که تا الان خواندیم بیندازیم. معمولا نویسنده های مختلف از یک سبک و ژانر در تمامی آثارشان استفاده می کنند. پس اگر کتابی خوانده اید و بسیار به متن و محتوای آن علاقه مند شده اید، حتما سایر کتاب های آن نویسنده را هم بررسی کنید. شاید آثار خواندنی دیگری که با علاقه شما همخوانی دارند هم ما بین کتاب های او وجود داشته باشد.

حالا لازم است از بین موضوعاتی که پیش رو است و به آن ها علاقه بیشتری دارید، موضوعی را برای انتخاب کتابی خوب که مناسب شما باشد را برگزینید.

کتاب های علمی _ اگر خواندن کتاب های علمی برایتان جذابیت کافی را دارد، انتخاب هایتان را به کتاب های علمی محدود کنید. چراکه این حقیقت است که خواندن همه ی کتاب ها به افزایش دانش و اطلاعات ما کمک می کند، اما قطعا کتابی که سراسر از علم و نکات بحث برانگیزی صحبت می کند درافزایش علم و دانش تاثیر بیشتری خواهد گذاشت.

کتاب های روانشناسی، اگرحال و اوضاع روحی خوبی ندارید و آرامش ذهنی خود را لاز دست داده اید و یا از نظر خانوادگی دچار مشکل هستید و یا در مورد مدیریت مسائل مالی تان به مشکل خورده اید، در هنگام خرید کتاب با یک تیر، دو نشان بزنید. یک کتاب روانشناسی در موضوعی که این روزهای زندگی تان به آن نیاز دارد خریداری کنید، با این کار هم به حال روحی و شرایط فعلی خود کمک کرده اید و هم از قافله ی فراگیری و کتاب خوانی عقب نمانده اید.برای مثال اگر متوجه شده اید که از عزت نفس و یا اعتماد بنفس کمی در خانواده یا محیط کار برخوردار هستید و این موضوع برایتان رنج آور می باشد کتاب های پیشنهادی ما برای شما کتاب هایی با عنوان ( در باب اعتماد به نفس / شجاعت / قدرت خود باوری و ...) می باشد.

 

کتاب مثل خون در رگ های من:

کتاب مثل خون در رگ های من را ورقی که بزنیم به فهرستی می رسیم که بیست نامه را نشان می دهد، هر نامه اسم و تاریخ خود را دارد. اسم نامه ها جذاب و هیجان انگیز است و ما را به پیش روی در کتاب، می کشاند. نام هایی مثل: آیدا، امید و شیشه ی عمرم.. آیدا، تپش های قلبم؛ آیدای خوب من؛ شک نداشته باش؛ آیدا، خدا و مذهب من و... آیدا سرکیسیان بعد از گذشت پانزده سال از مرگ شاملو، اجازۀ چاپ و انتشار این نامه ها را داد و کتاب مثل خون در رگ های من؛ نامه های شاملو به آیدا، جذاب و روح نواز شکل گرفت. شیرینی واژه های شاملو و هنرش در ایجاد کلام در کتاب مثل خون در رگ های من، خواننده را جادو می کند و حتی لحظه ا ی نمی توانید کتاب مثل خون در رگ های من را زمین بگذارید. فضای کتاب مثل خون در رگ های من، افکار، احساسات، درون، ذهن و قلب شاملو را نشان می دهد .

راهنمای خرید کتاب از فروشگاه های کتاب و شهر کتاب

کتاب های داستانی _ کتاب های داستانی معمولا بر اساس تخیلات یا با اقتباس گرفتن از رویدادهای واقعی نوشته و منتشر می شوند. این کتاب ها انواع مختلفی هم دارند. از رمان ها گرفته نمایشنامه ها. از هملت و مرگ یزدگرد، تا سمفونی مردگان و جنایات و مکافات، همه این کتاب ها در این دسته بندی قرار می گیرند.

راهنمای خرید کتاب از فروشگاه های کتاب و شهر کتاب

 

خرید کتاب آنلاین :

فروشگاه بوک دوک یکی از فروشگاه های اینترنتی بزرگ در کرج و ایران می باشد .تنوع بالای کالا در زمینه کتاب کودک و نوجوان ( کتاب مامان بیا جیش دارم) و همچنین نوشت افزار و قلم نفیس در برند های مختلف را میتوانید در فروشگاه بوک دوک نظاره گر بوده و سفارش دهید .

لینک کوتاه صفحه : www.forsatnet.ir/u/bYL6r495
به اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی :
نظرات :
قیمت های روز
پیشنهاد سردبیر
آخرین مطالب
محبوب ترین ها
وبگردی
مشاوره کسب و کاردستگاه برش لیزرابزارآزمایشگاه تجهیزات اعلام حریق آریاکخرید فالوورخرید سی پی کالاف دیوتی موبایلتقویم رومیزیقیمت ورق گالوانیزهخرید قسطیتعمیر کاتالیزورخرید گوشی آیفون 13نهال گردومریم شفیعی مدیرعامل کانون ایران نوین و برگزارکننده نمایشگاه تهرانتخت خواب دو نفرهلایک اینستاگرام ارزانخرید از چینتور استانبولخدمات پرداخت ارزی نوین پرداختآژانس تبلیغاتیچک صیادیتور اماراتدوره مذاکره استاد احمد محمدیخرید فالوور فیکخرید نهال گردوماشین ظرفشویی بوشدوره رایگان Network+سریال جنگل آسفالتکفش مردانهتلویزیون شهریMEXCتبلیغات در گوگللپ تاپ قسطیآی نودانلود رمانآموزش آرایشگریقصه صوتیریل جرثقیلگیفت کارت استیم اوکرایناسکرو کانوایرخرید لایک اینستاگرامپنجره دوجدارهخدمات سئولوازم یدکی تویوتاکولر گازی جنرال شکارنرم‌افزار حسابداریاجاره خودرو در دبیست مدیریتی
تبلیغات
  • واتساپ : 09031706847
  • ایمیل : ghadimi@gmail.com

كلیه حقوق مادی و معنوی این سایت محفوظ است و هرگونه بهره ‌برداری غیرتجاری از مطالب و تصاویر با ذكر نام و لینک منبع، آزاد است. © 1393/2014
بازگشت به بالای صفحه