یکشنبه, ۷ خرداد(۳) ۱۴۰۲ / Sun, 28 May(5) 2023 /
           
فرصت امروز
رئیس اتحادیه طلا و جواهر:

سه عامل نزولی شدن قیمت طلا و سکه در بازار

3 روز پیش ( 1402/3/3 )
 

نادربذرافشان، رئیس اتحادیه طلا و جواهر سه عامل را دلیل نزولی شدن قیمت ها در بازار طلا و سکه می داند و در این راستا توضیح می دهد: اکنون نزولی شدن نرخ ارز، کاهش اونس جهانی طلا و رکود حاکم بر بازار طلا دست به دست یکدیگر داده اند تا بازار فلز زرد روند کاهشی به خود گیرد. درواقع از ابتدای هفته جاری در صنعت طلا و جواهر رکود خاصی حاکم شده که در طول هفته های گذشته رکود بازار به این میزان نبوده است.

به فرصت امروز به نقل از ایراسین، بازار طلا و سکه اولین روز از خرداد ماه سال جاری را با افزایش قیمت آغاز کرد تا قیمت سکه بهار آزادی راهی کانال ۲۸ میلیون تومان شود و سکه امامی نیز بین کانال های ۳۱ و ۳۲ میلیون تومان سرگردان باشد. ولی این روند افزایشی تدوام پیدا نکرد و روند بازار طلا و سکه در دومین روز از خرداد ماه با کاهش همراه شد. نادر بذرافشان، رئیس اتحادیه طلا و جواهر تهران، اونس جهانی طلا را فاکتوری اثرگذار بر بازار فلز زرد می داند و به خبرنگار ایراسین می گوید: روز گذشته اونس جهانی طلا حدود ۲۱ دلار کاهش یافت و طلای جهانی برای ساعاتی به محدوده ۱۹۵۶ دلاری رسید. زمانی که قیمت ها در بازارهای جهانی کاهش می یابد، به تبع در بازار داخلی نیز اثرگذار است. اگرچه زمانی اونس جهانی کاهش پیدا می کند، درمقابل نرخ ارز در کشور بالا می رود که این اتفاق بر صعودی شدن قیمت طلا و سکه اثرگذار خواهد بود.

سه عامل نزولی شدن قیمت طلا و سکه در بازار

رئیس اتحادیه طلا و جواهر درباره روند بازار طلا و سکه در هفته جاری بیان  می دارد: در بازار طلا و سکه طی هفته جاری تنها یکی دو روز شاهد افزایش قیمت ها بودیم که درنهایت کاهش اونس جهانی طلا منجر به افت قیمت ها در بازار داخلی شد. در روز دوم خرداد  ماه هرگرم طلای ۱۸ عیار حدود ۱۸هزار تومان، سکه تمام حوالی ۷۰۰ هزار تومان و نیم سکه حدود۳۰۰ هزار تومان کاهش قیمت داشت. دراین میان بهای ربع سکه تغییری نکرد. اگرچه حباب سکه نسبت به یکی دو روز گذشته افزایش یافته است.

بررسی های میدانی نشان می دهد روز گذشته حباب سکه امامی به کانال هشت میلیون تومان ورود کرد ولی در پایان روز حباب آن با کاهش اندکی به کانال هفت میلیون تومان برگشت. برخی از معامله گران بازار ارز معتقدند کاهش محدود قیمت دلار، استراحت در روند صعودی است و دلار در کف کانال ۵۲ هزار تومانی متوقف شده که این موضوع به خودی خود سبب کاهشی شدن قیمت ها در بازار طلا و سکه می شود. بذرافشان سه عامل را دلیل نزولی شدن قیمت  ها در بازار طلا و سکه می داند و در این راستا توضیح می دهد: اکنون نزولی شدن نرخ ارز، کاهش اونس جهانی طلا و رکود حاکم بر بازار طلا دست به دست یکدیگر داده اند تا بازار فلز زرد روند کاهشی به خود گیرد. در واقع از ابتدای هفته جاری در صنعت طلا و جواهر رکود خاصی حاکم شده که در طول هفته های گذشته رکود بازار به این میزان نبوده است.

جدول کامل قیمت طلا و سکه

لینک کوتاه صفحه : www.forsatnet.ir/u/DcCtCZ7F
به اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی :
نظرات :
قیمت های روز
پیشنهاد سردبیر
آخرین مطالب
محبوب ترین ها
وبگردی
خرید یوسیخرید هولدر موبایلخرید سی پی کالاف دیوتی موبایللباس فرم کارنرم افزار اتوماسیون اداریمتخصص قلب و عروقمجوز آموزشگاه فنی و حرفه ایخدمات پرداخت ارزی نوین پرداختدرب ریلی کشوییتمکن مالی فرانسهابزار هیلتیقفسه فروشگاهی
تبلیغات
  • واتساپ : 09031706847
  • ایمیل : ghadimi@gmail.com

كلیه حقوق مادی و معنوی این سایت محفوظ است و هرگونه بهره ‌برداری غیرتجاری از مطالب و تصاویر با ذكر نام و لینک منبع، آزاد است. © 1393/2014
بازگشت به بالای صفحه