شنبه, ۱۳ آذر(۹) ۱۴۰۰ / Sat, 4 Dec(12) 2021 /
           
فرصت امروز

6 راز موفقیت وینستون چرچیل

1 سال پیش ( 1399/1/21 )
پدیدآورنده : امیر آل علی   پدیدآورنده : دن سیلوستره   پدیدآورنده : راز موفقیت   پدیدآورنده : موفقیت  

اگرچه بسیاری از افراد وینستون چرچیل را صرفا به عنوان یک سیاستمدار قهار می شناسند که یکی از چهره‎های اصلی در جنگ جهانی دوم بود، با این حال جالب است بدانید که وی برنده جایزه نوبل ادبیات نیز بوده و یک نویسنده توانا نیز محسوب می‎شد. وی از سوی مجله تایم در سال ۱۹۴۰ نیز به عنوان مرد سال انتخاب شد. بدون شک این حجم از موفقیت، حاوی درس‎هایی است که در ادامه به بررسی آنها خواهیم پرداخت.

۱-انرژی خود را به بهترین شکل استفاده کنید

راز موفقیت وینستون چرچیل

هر فردی در طول روز انرژی محدودی را در اختیار دارد که اگر به نحوه صرف آن توجه نداشته باشد، بدون شک شانس خود را برای کسب موفقیت به شدت کاهش خواهد داد. در این راستا توصیه می‎شود که اهدافی ارزشمند را که از علاقه اصلی شما به دست آمده است در جایی یادداشت کرده و برای کسب هر یک از آنها برنامه‎ریزی کنید. این امر کمک خواهد کرد تا در نهایت شما وقت و انرژی برای کارهای بیهوده نداشته باشید. آقای چرچیل در مصاحبه‎ای در سال ۱۹۴۶ نسبت به راز موفقیت خود این نکته را نیز اضافه کرده است که در هنگام انجام یک فعالیت باید انرژی و تمام تمرکز خود را معطوف آن کنید. این امر باعث خواهد شد تا ضمن کسب بهترین خروجی، با اشتباه و ضرورت تکرار مجدد، مواجه نشوید. در این رابطه توجه داشته باشید که هر زمانی که با خستگی مواجه شدید، هیچ چیز بهتر از یک خواب کوتاه‎مدت نخواهد بود. این امر در حالی است که بسیاری از افراد به معنای واقعی تلاش نمی کنند تا انرژی کافی تا پایان روز داشته باشند که بدون شک این سیاست بهترین‎ها را برای شما به همراه نخواهد داشت. همچنین برای کار کردن خود را به شرایط و مکان خاصی محدود نکنید.

مطلب مرتبط: رازهای موفقیت آمازون از زبان جف بزوس

برای مثال آقای چرچیل بارها کارهای خود را در تخت‎خواب انجام می‎داد تا زمانی از دست نرود و امکان فعالیت بیشتر مهیا باشد. در نهایت فراموش نکنید که شما تنها باید به اولویت‎های زندگی خود توجه داشته باشید. در واقع علت اصلی این امر که افراد با معضل کمبود وقت مواجه هستند این است که اقدامات متنوعی را در برنامه خود قرار می‎دهند. برای مثال برای یک سیاستمدار اولویت مطالعه اخبار سیاسی است. بدون شک اگر فردی بخواهد تمامی اخبار حتی یک کشور را روزانه مطالعه کند، تنها زمان خود را تلف کرده است. به همین خاطر ضروری است تا طبق اولویت ها و درجه اهمیت هر یک از اقدامات رفتار کرده و اقدامات غیرضروری را حذف و یا برعهده افرادی دیگر قرار دهید.

۲-عادت‎های درست و ثابتی داشته باشید

از زمان نوجوانی وینستون چرچیل عادت‎های مشخصی را داشته است که تقریبا تمامی آنها را تا پایان عمر خود حفظ کرد. به عقیده او برای موفقیت هر فردی به مجموعه عادت‎های تاثیرگذار نیاز خواهد داشت که برای ساخت آنها استمرار امری الزامی محسوب می‎شود. نکته‎ای که باید به آن توجه داشته باشید این است که جهان‎بینی و نیازهای شما با گذشت زمان ممکن است تغییراتی را پیدا کند، به همین خاطر نباید تصور کنید که تحت هیچ شرایطی نباید تغییر را در آنها ایجاد کرد. این مسئله در نهایت کمک خواهد کرد تا هر روز شما طبق یک برنامه مشخص که بدن شما به آن عادت کرده است، رفتار کنید. در واقع ویژگی اصلی عادت ها این است که فشاری را بر روی فرد نخواهد داشت. نکته دیگری که باید به آن توجه داشته باشید ضرورت وقت‏شناسی است. درواقع اگر خواهان کسب موفقیت هستید، بدون مدیریت زمان و سروقت بودن این امر امکان‎‏پذیر نخواهد بود. برای این مسئله نیز تمرین تنها راهکار بوده و لازم است تا آستانه تحمل تغییر عادت‎های بد و ساخت عادت‎های موردنیاز را داشته باشید. همچنین این نکته را فراموش نکنید که تقلید از عادت‎های یک نفر، ابدا برای شما کاربردی را نخواهد داشت به همین خاطر در این رابطه به صورت گزینشی کار کرده و به دنبال موردی شخصی‎سازی شده باشید.

۳-محیط مناسبی را برای خود ایجاد کنید

شما باید شرایط خوبی را برای خود مهیا سازید تا امکان پیگیری اقدامات وجود داشته باشد. برای مثال اگر اطرافیان شما قادر به درک و پشتیبانی از شما نباشند، بدون شک سخت ترین شرایط را تجربه خواهید کرد. در این راستا توصیه می‎شود که تا حد امکان محیط را برای خود مناسب و آرامش‎بخش کنید. فراموش نکنید که در بسیاری از مواقع، تغییرات هرچند کوچک نتایج بزرگی را رقم می زند. اگرچه راحتی و شرایط مطلوب برای هر فردی معنای خاصی را خواهد داشت، با این حال عدم فشار به بدن، سکوت، نور کافی و امکان دسترسی سریع به موارد موردنیاز از جمله اصل های اولیه محسوب می‎شود. در این رابطه برای سنجش بهترین محیط، لازم است تا موارد مختلف را مورد آزمایش قرار دهید.

۴-همه چیز را تا حد امکان ساده کنید

هنگامی که ذهن تصور کند که انجام یک چیز سخت است، انجام آن کاملا دشوار خواهد شد. این امر در حالی است که موضوع ابدا دشوار نبوده و تنها به خاطر عدم پرداخت مناسب نسبت به آن مسئله، ظاهری سخت را به خود گرفته است. در واقع اگر خواهان این امر هستید که تمامی اقدامات مهم در زمینه کاری خود را انجام دهید، ضروری است تا همه چیز را برای خود ساده کنید. پس از طی شدن این مرحله از سرعت کار خود تعجب خواهید کرد.

۵-اشتیاق خود را از دست ندهید

بدون داشتن انگیزه و اشتیاق، هیچ نتیجه‎ای را از اقدامات خود به دست نخواهید آورد. به همین خاطر ضروری است تا راهکارهایی را برای حفظ روحیه خود داشته باشید. این امر کمک خواهد کرد تا حتی سخت ترین شرایط نیز قادر به متوقف کردن شما نباشد. همچنین هرگز نباید به خاطر حرف دیگران خود را متوقف کنید. وی در این رابطه جمله ای طلایی دارد که اگر بخواهید برای پارس هر سگ متوقف شوید و به آن توجه کنید، هرگز قادر به پایان رساندن مسیر خود نخواهید بود. در واقع هیچ چیز بالاتر از باور قلبی نبوده و لازم است تا شجاعت متفاوت بودن و شنیدن حتی بدترین انتقادها را داشته باشید. در نهایت توجه کنید که باید پشتکار داشته باشید. بدون شک شرایط سخت برای فردی که به تلاش خود ادامه می دهد، ابدی نخواهد بود.

مطلب مرتبط: 4 راز موفقیت از زبان موسس پینترست

۶-یادگیری مداوم داشته باشید

برای یادگیری در هیچ حوزه ای، نقطه پایانی وجود نداشته و لازم است تا مطالعه مداوم، عضو ثابت برنامه‎های شما باشد. این امر کمک خواهد کرد تا بتوانید عملکرد درخشان خود را حفظ کنید. نکته دیگری که نباید فراموش شود این است که عمر انسان برای مطالعه تمامی کتاب ها کافی نبوده و لازم است تا انتخاب های کاملا درستی را داشته باشید.

منبع : dansilvestre
برچسب ها : اصول کسب و کار
لینک کوتاه صفحه : www.forsatnet.ir/u/enLf6sxr
به اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی :
نظرات :
قیمت های روز
پیشنهاد سردبیر
آخرین مطالب
محبوب ترین ها
با ما در ارتباط باشید

شبکه های اجتماعی
           
كلیه حقوق مادی و معنوی این سایت محفوظ است و هرگونه بهره ‌برداری غیرتجاری از مطالب و تصاویر با ذكر نام و لینک منبع، آزاد است. © 1399/2020
بازگشت به بالای صفحه