چهارشنبه, ۸ تیر(۴) ۱۴۰۱ / Wed, 29 Jun(6) 2022 /
           
فرصت امروز

7 تکنیک جدید رستوران داری

1 سال پیش ( 1399/7/16 )
پدیدآورنده : امیر آل علی   پدیدآورنده : تیم نویسندگان سایت smallbiztrends  

به صورت مداوم هر حوزه ای از کسب و کار، با تغییراتی جدید همراه می شود، با این حال در زمینه رستوران داری، کمتر شاهد این مسئله هستیم. درواقع تصور بسیاری از افراد این است که صرفا دکوراسیون زیبا در کنار کیفیت غذایی بالا، ضامن موفقیت آنها خواهد بود. این امر در حالی است که در بازار به شدت رقابتی حال حاضر، حتی مواردی بسیار کوچک نیز می ‎تواند موفقیت بیشتری را برای شما به همراه داشته باشد. در این راستا تا چه اندازه نسبت به تکنیک ‎های جدید آگاهی دارید؟ در این رابطه اگرچه گزینه ‎های متعددی وجود دارد، با این حال به بررسی 7 مورد از بهترین‎ های آنها خواهیم پرداخت که نتایج فوق ‎العاده‎ ای را به همراه داشته است.

1-نیاز به جا به جایی را حذف نمایید

تکنیک جدید رستوران داری

در بسیاری از رستوران‎ ها به علت فضای زیاد، افراد مجبور به جا به جایی ‎های نسبتا طولانی هستند. برای مثال جهت پرداخت هزینه، گاهی مجبور به طی کردن مسیری هستند که فاصله آنها را با درب خروجی افزایش می ‎دهد. در این رابطه اگر رستوران شلوغ هم باشد، این مسئله به معنای قرار گرفتن در صف خواهد بود. بدون شک چنین امری برای مشتری جذاب نخواهد بود. به همین خاطر نیاز است تا به دنبال روشی بهتر باشید. در این راستا توصیه می ‎شود که به پیشخدمت ‎های رستوران خود، دستگاه کارتخوان بدهید تا افراد بدون نیاز به بلندشدن از جای خود، اقدام به پرداخت هزینه نمایند. این امر باعث می ‎شود که مشتری، فرصتی بیشتر را برای نشستن داشته باشد. در واقع جدیدترین تحقیقات پزشکی نیز حاکی از آن است که بالافاصله بلندشدن پس از اتمام غذا، فرآیند هضم آن را با مشکل مواجه خواهد ساخت. بدون شک توضیح دلیل این اقدام شما، باعث خواهد شد تا این موضوع که سلامت مشتری برای شما اهمیت دارد، با استقبال خوبی همراه باشد. در کنار این موضوع چنین اقدامی باعث خواهد شد تا تمایل افراد برای پرداخت نقدی کاهش پیدا کند که بدون شک اقدامی بهداشتی محسوب خواهد شد.

مطلب مرتبط: رستوران داری در دوران کرونا

2-ایجاد سرگرمی

اگرچه تمامی رستوران‎ ها تلاش می ‎کنند که سفارش ‎ها را در کمترین زمان ممکن به دست مشتری برسانند، با این حال واقعیت این است که به طور متوسط، این اقدام به 10 دقیقه زمان نیاز دارد. تحت این شرایط برای کاهش احتمال بروز نارضایتی، ضروری است تا برای سرگرم شدن مشتری خود برنامه ‎ای داشته باشید. در این راستا منظور پخش موسیقی نبوده و این موارد بیش از حد قدیمی محسوب می‎ شود. در این راستا یک گزینه خوب، استفاده از صفحات نمایشی بزرگ است که امکان انجام چند بازی را مهیا خواهد ساخت. بدون شک چنین اقدام متفاوتی، برای مشتری جذابیت بالایی را به همراه دارد. در کنار این مسئله، شما می ‎توانید از چنین صفحاتی برای ایجاد پس ‎زمینه ‎های جذاب استفاده کنید. برای مثال اگر در فصل زمستان هستید، می‎ توانید یک تصویر فوق ‎العاده از این ماه را در معرض نمایش قرار دهید و یا موارد مورد علاقه مشتری را انتخاب نمایید. در این راستا ممکن است فرزند کوچک خانواده، علاقه زیادی به یکی از شخصیت‎ های کارتونی داشته باشد، بدون شک استفاده از آن جذابیت کار شما را چند برابر خواهد کرد.

3-توجه بیشتر به مسائل بهداشتی

با توجه به شیوع ویروس کرونا، حساسیت افراد به مسائل بهداشتی به مراتب بیشتر شده است. در این رابطه توصیه ما این است که کارکنان شما حتما از ماسک استفاده کنند. درواقع حتی در شرایط عادی نیز چنین اقدامی باعث خواهد شد تا احتمال انتقال ویروس، به مراتب کمتر شود. در کنار این موضوع تمامی میزها باید حاوی موارد بهداشتی نظیر الکل برای ضدعفونی کردن دست ‎ها باشد. همچنین لازم است تا از طریق یک صفحه نمایش، محیط آشپزخانه نیز به صورت مداوم، در معرض نمایش قرار گیرد. این امر باعث خواهد شد تا اعتمادها به شما، به مراتب افزایش پیدا کند. درواقع یکی از مواردی که همواره برای افراد با کنجکاوی همراه است این است که آیا در آشپزخانه، وضعیت خوبی برقرار است و یا به بدترین شکل اداره می ‎شود.

4-پرداخت اینترنتی

شما باید روش‎ های متنوعی را برای پرداخت داشته باشید. در این رابطه استفاده از اینترنت یک گزینه کاملا مناسب خواهد بود. برای مثال ممکن است فردی تمایل داشته باشد که تمامی هزینه‎ ها را قبل از حضور در رستوران پرداخت نماید. تحت این شرایط شما باید چنین امکانی را داشته باشید. برای مثال ممکن است فردی برای خود یک جشن را ترتیب داده باشد که نمی ‎خواهد سایرین از هزینه‎ های آن باخبر شوند. به همین خاطر شما باید پرداخت اینترنتی امنی را برای خود ایجاد نمایید. در نهایت ایجاد یک اپلیکیشن حتی از ایجاد صفحه در شبکه ‎های اجتماعی نیز مهمتر بوده و شانس موفقیت شما را بیشتر خواهد کرد. در استفاده از تکنولوژی بهتر است که منوهای رایج چاپی را کنار گذاشته و از طریق یک تبلت، اقدام نمایید. این امر فرآیند جست و جو را نیز ساده‎ تر خواهد کرد. درواقع یکی از ترندهای رستوران ‎ها این است که افراد بدون نیاز به حضور افراد، با وارد شدن به اپلیکیشن رستوران، اقدام به نهایی کردن سفارشات خود نمایند. در این رابطه حتی استفاده از ربات ‎ها نیز مورد توجه بسیاری قرار گرفته است. با این حالی بهتر است که از اینترنت استفاده نمایید. علت این امر به این خاطر است که ربات ‎ها در برخی از موارد با خطاهایی همراه هستند و سرعت لازم را ندارند.

5-ایجاد وفاداری

آیا صرفا کیفیت خدمات و مواد غذایی باعث ایجاد وفاداری در مشتریان شما خواهد شد؟ بدون شک پاسخ منفی بوده و شما باید طرحی را داشته باشید که در آن، تبدیل شدن به یک مشتری دائمی یک مزیت محسوب شود. برای مثال تخفیف‎ های ویژه برای مشتریانی که بیش از 5 بار خرید کرده ‎اند و یا هر طرح مشابهی، در این رابطه کاملا ضروری خواهد بود. همچنین شما می‎ توانید انواع جوایز را نیز تعیین نمایید.

6-امکان تست محصول

حتی تهیه بهترین عکس ‎ها و فیلم‎ ها در کنار تشریح مواد به کار رفته، نمی ‎تواند مشتری را به بالاترین اطمینان جهت خرید از شما برساند. در این راستا باید امکان تست محصول وجود داشته باشد. در این رابطه فراموش نکنید که این طرح صرفا برای مشتریان جدید کاربردی خواهد بود. در کنار این موضوع توصیه می ‎شود که اطلاعات هر یک از مشتریان را دریافت نمایید. این امر باعث می ‎شود تا امکان برنامه ‏ریزی بهتر، به وجود آید.

مطلب مرتبط: 7 نکته مهم برای رستوران های تازه تاسیس

7-ایجاد تنوع در منوها

برای این امر که به برندی بیش از حد تکراری تبدیل نشوید، لازم است تا به صورت مدام حداقل یک مورد جدید را به منوهای خود اضافه نمایید. این امر باعث خواهد شد تا همواره مشتریان شما کنجکاو باقی بمانند. همچنین می ‎توانید پک‎ های آموزش آشپزی و دستور پخت هر یک از موارد موجود در منوهای خود را ایجاد نمایید. در این رابطه اگرچه می ‎توانید مبلغی را دریافت نمایید، با این حال بهتر است که به صورت رایگان باشد. برای مثال می ‎توانید با توجه به سفارش مشتری، فایل آموزش درست کردن آن را نیز در سینی سفارش آنها قرار دهید. این امر خود باعث می ‎شود تا در صورت علاقه ‎مند شدن، اقدام به خرید پک کامل آموزشی شما نمایند.

منبع : smallbiztrends
برچسب ها : اصول کسب و کار
لینک کوتاه صفحه : www.forsatnet.ir/u/h9P1SnlT
به اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی :
نظرات :
قیمت های روز
پیشنهاد سردبیر
آخرین مطالب
محبوب ترین ها
با ما در ارتباط باشید

شبکه های اجتماعی
           
كلیه حقوق مادی و معنوی این سایت محفوظ است و هرگونه بهره ‌برداری غیرتجاری از مطالب و تصاویر با ذكر نام و لینک منبع، آزاد است. © 1399/2020
بازگشت به بالای صفحه