از هر 10 فرانسوی، 7 نفر به خانواده خود کمک مالی می دهند / شرایط بد اقتصادی و وابستگی خانواده ها در فرانسه - فرصت امروز

یکشنبه, 10 ارديبهشت 1396 - 13:45

پول و خانواده دو موضوع جدانشدنی هستند. درحالی که تا پیش از این صحبت کردن درباره مسائل مالی در میان خانواده های فرانسوی یک تابو بود، اما در وضعیت اقتصادی شکننده کنونی نه تنها صحبت درباره آن، بلکه کمک کردن نسبت به گذشته بیشتر مشاهده می شود.

نتایج تحقیقاتی در فرانسه نشان می دهد انگیزه 86درصد از فرانسوی ها از کار کردن، کمک به امور مالی خانواده  است. از هر 10 فرانسوی، 7 نفر از نظر مالی کمک خرج خانواده هستند. براساس مطالعه مؤسسه OpinionWay   75درصد از فرانسوی ها از آینده می ترسند و 61درصد از کسانی که در این نظر سنجی شرکت کرده اند از بحران اقتصادی موجود در کشور متاثر هستند.

در شرایط بد اقتصادی مانند جدایی زن و شوهر، از دست دادن شغل، بیکاری و بحران های مالی خانواده ها بیشتر از گذشته از نظر اقتصادی به کمک اقوام شان نیاز دارند. در واقع در چنین شرایطی افراد از خانواده خود در برابر مشکلات مالی محافظت می کنند. به طور متوسط 78درصد از کسانی که در نظر سنجی شرکت کرده اند، سالانه 1500 یورو به خانواده خود کمک می کنند.

در این مطالعه 1000 فرانسوی بین 18 تا 75 سال که حداقل یک فرزند، خواهر یا برادر یا پدر و مادری دارند، مورد بررسی قرار گرفته اند و معیار هایی از جمله سن، جنسیت و سطح تحصیلات و حرفه هم در نظر گرفته شده است. ارقام و آمار منتشر شده از تحقیقات و نظرسنجی هایی که به تازگی توسط مؤسسه OpinionWay انجام شده، نشان می دهد بیشتر فرانسوی ها معتقدند خانواده ها را باید از نظر مالی حمایت کرد. به این ترتیب که 76درصد از افرادی که کار می کنند و صاحب درآمد هستند، به خواهر و برادر خود، 53 درصد به والدین شان و 50درصد به فرزندان خود کمک مالی می کنند.

به طور متوسط، فرانسوی ها ماهانه 154 یورو از درآمد خود را برای کمک به اقوام و خانواده خود اختصاص می دهند. آمار و داده ها نشان می دهد که در طول یک سال گذشته، 1972 یورو از سوی صاحبان درآمد به کودکان و والدین شان کمک شده است. عمده کمک هزینه این افراد برای تحصیل که شامل هزینه مدرسه و دانشگاه می شود و همچنین به خرید روزانه منزل اختصاص دارد.

بحران اقتصادی و عدم ثبات وضعیت، مردم فرانسه را وادار کرده تا از لحاظ اخلاقی و اجتماعی و به خصوص مالی از اقوام و نزدیکان خود حمایت کند. 68درصد از پاسخ دهندگان و شرکت کننده ها در نظر سنجی اعتراف کرده اند که در مورد امور مالی با خانواده خود صحبت می کنند و حتی برخی هم اعتراف کرده اند که از نظر مالی به کمک اقوام شان وابسته هستند.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدیدبا ما در ارتباط باشید

021.86073324

021.88827112

[email protected]

شبکه های اجتماعی