جمعه, ۱۸ آذر(۹) ۱۴۰۱ / Fri, 9 Dec(12) 2022 /
           
فرصت امروز

مشاور و مدرس کسب و کار، داشتن انگیزه را از شاخصه های مهم در ایجاد کسب وکار دانست و گفت: این گونه نیست که مسیر موفقیت افراد در مسیر تولید انبوه دیده شود، بلکه می توان با سرمایه اندک و تولیدات کم نیز به نقطه ایده آل در طول مسیر دست یافت.

به گزارش ایلنا، کیا داوود اسفندیاری در نشستی با موضوع «راهکارهایی برای راه اندازی کسب و کار بدون سرمایه یا با سرمایه اندک»، اظهار داشت: فرصت های بسیار زیادی پیرامون ما وجود دارد که می توان در جهت کسب و کار و ایجاد اشتغال از آن بهره گیری کرد.

وی افزود: ایجاد کسب وکار صرفا داشتن منابع مالی فراوان نیست بلکه با سرمایه اندک و دستیابی به بستر کسب و کار می توان به این مهم دست پیدا کرد.

مشاور و مدرس کسب و کار با  بیان اینکه چنانچه کسی بخواهد در ایجاد کسب و کار موفق باشد باید در ابتدای امر استعداد و توانایی خود را در زمینه فعالیت خود شناسایی کند، گفت: برخی مواقع  می خواهیم به زور افراد را وارد پروسه کارآفرینی کنیم  این در حالی است بسیاری از افراد استعداد و ظرفیت پذیرش آن شغل مورد نظر را ندارند، بدین ترتیب اتلاف منابع اتفاق می‎افتد.

وی افزود: برای راه اندازی و توسعه کسب وکار نخست باید الفبای کسب وکار و سازوکار های آن به خوبی برای افراد تبیین و تعریف شود. در بسیاری از مواقع افراد تعریف خاصی از الفبای کسب و کار ندارند .

اسفندیاری داشتن انگیزه را از شاخصه های مهم در ایجاد کسب و کار دانست و گفت: این گونه نیست که مسیر موفقیت افراد در مسیر تولید انبوه دیده شود، بلکه می توان با سرمایه اندک و تولیدات کم نیز به نقطه ایده آل در طول مسیر دست یافت.

وی افزود: برای ایجاد کسب وکار تخصص به تنهایی کافی نیست، بلکه مهارت، انگیزه، فروش و تبلیغات نیز لازم است، بنابراین تجربه و تخصص در کنار هم می تواند عامل موفقیت و روند رو به رشد در حوزه کسب و کار باشد.اسفندیاری با اشاره به ظرفیت و پتانسیل های موجود در مازندران، گفت: این سرزمین سبز با قابلیت های فراوان و منحصربه فرد می تواند محلی برای ایجاد کسب وکار و تولید و اشتغال باشد، این در حالی است که آنچنان که شایسته و بایسته است  از این ظرفیت به خوبی بهره برداری نمی شود.

مجری برنامه پویش با اعلام این مطلب افزود: گاهی موضوعات و ظرفیت هایی پیرامون ما وجود دارد که نادیده گرفته می شود، چنانچه به پیرامون خود به خوبی توجه کنیم می توانیم راهکارهای مناسب و ایده آل برای ایجاد کسب و کار فراهم کنیم  ضمن اینکه لازم است گاهی در جهت ترغیب و بهبود کسب و کار افراد هم تلاش کنیم.

مشاور و مدرس کسب و کار ادامه داد: هر کسی باید خودش به تنهایی الگوی شخصی خود را پیدا و تلاش کند در آن مسیر موفق شود. به گفته اسفندیاری، مازندران به لحاظ فرصت کسب وکار جزو پنج استان کشور است در حالی که در مازندران از ظرفیت ها به خوبی استفاده نشده و انگیزه ها در سطح بالایی نیست.

لینک کوتاه صفحه : www.forsatnet.ir/u/GzWZPeOx
به اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی :
نظرات :
قیمت های روز
پیشنهاد سردبیر
آخرین مطالب
محبوب ترین ها
با ما در ارتباط باشید

شبکه های اجتماعی
           
كلیه حقوق مادی و معنوی این سایت محفوظ است و هرگونه بهره ‌برداری غیرتجاری از مطالب و تصاویر با ذكر نام و لینک منبع، آزاد است. © 1399/2020
بازگشت به بالای صفحه