دوشنبه, ۲۴ خرداد(۳) ۱۴۰۰ / Mon, 14 Jun(6) 2021 /
           
فرصت امروز

8 راز ثروتمند شدن میلیونرها

4 سال پیش ( 1395/9/4 )
پدیدآورنده : فاطمه مرادی  

ثروتمند شدن و رسیدن به موفقیت راه پیچیده و غیرقابل دسترسی نیست. بیشتر ثروتمندان دنیا افراد فقیر یا ورشکسته ای بودند که با استفاده از رازهای به خصوصی توانسته اند به موفقیت های بزرگی برسند. اگر شما هم می خواهید با روش های درست و با تکیه بر توانایی های خود ثروتمند شوید و به آرزوهای خود برسید، اما نمی دانید که راز ثروتمند شدن افراد موفق در چیست، بهتر است این مطلب را کامل بخوانید و قدری تامل کنید.

میلیونرها، دستورالعمل های مشخصی دارند که براساس آنها زندگی می کنند. این یکی از دلایلی است که موجب میلیونر شدن آنها شده است. اگر ثروتی را که آرزو داشته اید به دست نیاورده اید، به نظر می رسد ثروتمندان از رازهایی باخبرند که شما نیستید. این بزرگ ترین راز است. شاید تا الان با برخی از این رازها آشنا شده باشید! اکنون لازم است به جای اینکه فقط آنها را بدانید، آنها را در زندگی خود به کار بگیرید تا شما هم ثروت خود را خلق کنید.

1- به یادگیری ادامه دهید

برای میلیونر شدن باید اول طرز فکر یک میلیونر را داشته باشید. بسیاری از میلیونرها بر این باورند که بالاترین موهبت شما دانش شماست. افکار شما آینده تان را شکل می دهند، افکار خود را عاقلانه انتخاب کنید. برای آزاد کردن تمام استعدادهای بالقوه خود، لازم است پیوسته در حال یادگیری، کشف و تحصیل کردن باشید. با مطالعه کتاب، گوش کردن به ابزار شنیداری و شرکت مستمر در سمینارها، بر بزرگ ترین امتیاز خود سرمایه گذاری کنید. با ادامه تحصیلات خود فراتر از سال ها مدرسه، به چیزهایی فراتر از حد تصور خود در زندگی دست خواهید یافت.

2- کمتر از وسع مالی خود خرج کنید

این شاید خبر دست اولی که منتظرش بودید نباشد اما این راز، صرف نظر از اینکه چه درآمدی دارید، شما را به سوی موقعیت میلیونر شدن سوق می دهد. این نکته در گفته بیل ارل به خوبی گنجانده شده است: «اگر خرج شما بر دخل تان پیشی بگیرد، آنگاه هزینه تعمیرات و نگهداری شما عامل سقوط شما خواهد شد.» یک میلیونر کمتر از درآمد خود خرج کرده و ما به التفاوت آن را سرمایه گذاری می کند. میلیونرها ترجیح می دهند مصرف بالای امروز را قربانی کنند تا برای یک عمر به استقلال مالی فردا دست یابند.

3- کار و کاسبی مبتنی بر علاقه خود راه بیندازید

اکثر ثروتمندان در دنیا مالک شغل خود هستند. برای خلق ثروت واقعی، باید درگیر شغل خودتان باشید، ترجیحا کاری باشد که به آن علاقه دارید. میلیونرها به موفقیت دست پیدا می کنند چون کاری را انجام می دهند که به آن علاقه دارند. آنها کاری را که انجام می دهند آن قدر دوست دارند که به ندرت احساس می کنند دارند کار می کنند. آنها قلب خود را برای کارشان می گذارند و پول به سوی آنها سرازیر می شود. اینجا همان جایی است که پول هست.

شما هرگز با کار کردن برای دیگران ثروتمند نمی شوید. کاری را که دوست دارید پیدا کنید، چیزی که به آن علاقه دارید، در رابطه با علاقه مندی خود کار و کاسبی راه بیندازید و ببینید چگونه پول به سوی شما سرازیر می شود.

4- پشتکار داشته باشید

در راه به دست آوردن ثروت خود، قطعا با موانع کوچک و بزرگی مواجه خواهید شد. رمز این مرحله این است که بر موانع پیروز شوید و به حرکت ادامه دهید. تسلیم نشوید، مصر باشید. ثروت واقعی همیشگی، تنها با برداشتن گام های بلند بر موانع موجود در مسیر ثروتمند شدن به دست می آید.

5- شنوندگان خوبی باشید

به عقیده ناپلئون هیل، یکی از ویژگی های میلیونرها توانایی فوق العاده آنها در شنوایی است. آنها شنوندگان بسیار خوبی هستند. به قول ناپلئون هیل، راز اصلی مشترک در همه این میلیونرها را باید در این توانایی جست: «گوش هایت را خوب تیز کن، چشم هایت را هم کاملا باز و دهنت را ببند و بیخود حرف نزن.» مگر نه آنکه کسانی که خیلی حرف می زنند، عملا فرصت زیادی برای شان نمی ماند که دست به کاری دیگر بزنند؟ حال آنکه عمل مهم تر از کلام و حرف است و نتیجه بیشتری هم به بار می آورد. ناپلئون هیل می گوید که حتما آدم باید درباره دستاوردهایش حرف بزند و به جهانیان بگوید که چه کرده است. اما پسندیده آن است که اول کاری بکند و بعد درباره آن حرف بزند.

6- از وقت و ثروت خود به عنوان اهرم استفاده کنید

میلیونرها نه تمایل دارند که همه چیز را خودشان امتحان کنند و نه وقت این کار را دارند. اگر می خواهید میلیونر شوید باید بدانید چگونه تاثیرگذار باشید. میلیونرها افراد مناسب را به خدمت می گیرند تا کارهایی فراتر از آنچه از دست خودشان برمی آید، انجام دهند.

7- در معاملات املاک سرمایه گذاری کنید

دکتر دولف دوروس، سرمایه گذار مشهور املاک می گوید: «ثروتمندان همگی و تقریبا بدون استثنا یک وجه اشتراک دارند: آنها ثروت خود را یا در معاملات املاک به دست آورده اند یا وقف این کار کرده اند. برای شروع سرمایه گذاری شغلی خود در املاک هرگز دیر نیست. با آموزش و حمایت مناسب، قادر خواهید بود ثروت دایمی و مطمئنی را برای نسل های پس از خود به جا بگذارید. سرمایه گذاری در املاک، یکی از بهترین روش های شناخته شده برای خلق ثروت است، حتی اگر در آغاز هیچ پولی نداشته باشید!»

8- سخاوت داشته باشید

بسیاری از میلیونرها در بخشیدن وقت و ثروت خود به دیگران سخاوتمند هستند. این کاری نیست که پس از ثروتمند شدن آن را آغاز کرده باشند، آنها از قبل، در دوران قبل و در طول زمان ثروتمند شدن هم بخشنده بوده اند. در واقع بسیاری از میلیونرها حتی برای خود موسسه خیریه دارند. آنها درصدی از ثروت خود را صرف امور خیریه می کنند، زیرا ایمان دارند که هر چه بیشتر ببخشند، بیشتر دریافت خواهند کرد. 

و در آخر ثروت خود را احتکار نکنید، آن را با دیگران قسمت و چند برابر شدن آن را تماشا کنید. میلیونرها رویاهای بزرگی دارند، برای دست یافتن به رویاهای خود اشتیاق فراوانی پیدا می کنند و سپس به طور پیوسته دست به عمل می زنند تا شاهد تحقق رویاهای خود باشند. دستورالعمل های فوق را دنبال کنید تا شما هم بتوانید در مسیر میلیونر شدن قرار گیرید!

منبع : El dinero
لینک کوتاه صفحه : www.forsatnet.ir/u/1inzjEMT
به اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی :
نظرات :
قیمت های روز
پیشنهاد سردبیر
آخرین مطالب
محبوب ترین ها
با ما در ارتباط باشید

شبکه های اجتماعی
           
كلیه حقوق مادی و معنوی این سایت محفوظ است و هرگونه بهره ‌برداری غیرتجاری از مطالب و تصاویر با ذكر نام و لینک منبع، آزاد است. © 1399/2020
بازگشت به بالای صفحه