دوشنبه, ۷ خرداد(۳) ۱۴۰۳ / Mon, 27 May(5) 2024 /
           
فرصت امروز

هرساله فهرستی از برترین فرصت های شغلی معرفی می شود. با این حال در این مقاله سعی در معرفی  کسب و کارهای کوچک را داریم. موارد معرفی شده توانایی بالایی در سودآوری حتی در بدترین شرایط بازار را دارند و با توجه به این امر که برخی از آنها نیاز به مدرک دانشگاهی چندانی نیز ندارند، می تواند به همه گیر شدن آنها کمک کند.

1-مهندسی توسعه نرم افزار

روند رشد همه جانبه تکنولوژی باعث شده است تا امروزه بیش از هر وقتی نیاز به مهندسین در این زمینه حس شود. به همین خاطر و با توجه به این امر که این روند رو به جلو می باشد و احتمال شکست در آن کم است، گزینه ای مناسب محسوب می شود. درواقع با توجه به تغییرات عمده دنیا به سمت بازار و تجارت الکترونیک و توسعه و شکل گیری خدمات جدید مبتنی بر نرم افزار و اپلیکیشن های گوشی های هوشمند، بدون شک بهترین گزینه امسال در زمینه کسب و کارهای کوچک همین مورد می باشد. توسعه نرم افزار برگردان نیاز کاربران یا مشتریان درقالب یک محصول نرم افزاری می باشد.

این امر در سال های اخیر با رشد نیاز به تولید نرم افزارهای تجاری توسعه نرم افزار به بحثی مهم تبدیل شده است. آمار ها حاکی از آن است که میزان تقاضا از این رشته تا سال 2023 رشد 17 درصدی را تجربه خواهد کرد که خود بیانگر اهمیت روز افزون این حرفه دارد. متوسط دست مزد آن نیز در سال 2014 سالانه 100 هزار دلار بوده که با توجه به نیاز بازار انتظار می رود رشدی چشمگیر داشته باشد. مزیت دیگر مهندسی توسعه نرم افزار این است که امکان کار در منزل را فراهم می آورد که خود می تواند از اهمیت بسیار بالایی برخوردار باشد.

2-خدمات آموزشی به کودکان

این یک واقعیت غیرقابل انکار است که روند زندگی ها به سمتی در حرکت است که زن و شوهر جهت گذران زندگی نیاز به حضور در عرصه کار و فعالیت دارند. البته در این رابطه تنها بحث مالی مطرح نبوده و ذکر این نکته ضروری است که با توجه به تغییر سبک زندگی و تحصیل و حضور بانوان دیگر نمی توان انتظار داشت که آنها خود را وقف کارهای خانه کنند. با این حال هر خانواده ای به رشد فرزندان خود توجه بسیار داشته و همین امر باعث می شود تا فرصت برای حضور در این عرصه مهیا شود.

مواردی نظیر مربی گری ورزشی، آموزشی و نیز حفظ و نگه داری کودکان، از جمله کارهایی است که در سال 2017 از بخت خوبی جهت موفقیت برخوردار هستند. درواقع تدریس خصوصی یکی از منعطف ترین فرصت های کسب و کار موجود در بازار کار می باشد، خصوصاً برای کسانی که از صبر و حوصله کافی برای کمک به رشد کودکان برخوردار می باشند. برای خانمها و آقایانی که دارای محدودیت زمانی یا تعهدی در خانه هستند، این کار را می توانند از طریق برنامه ریزی در هر ساعتی از روز یا حتی به صورت آنلاین انجام دهند. توجه داشته باشید که امروزه آموزش از راه دور از محبوبیت بالایی برخوردار است و نباید امری بیهوده تلقی شود.

3-فروش و تعمیرات دوچرخه

با توجه به اهمیت یافتن مسائل زیست محیطی و مزیت هایی که دوچرخه نسبت به سایر وسایل نقلیه برای سلامتی افراد دارد، حضور این شغل در لیست ما اصلاً عجیب نیست. امروزه در اکثر شهرهای پیشرفته جهان، مردمان را به استفاده از این وسیله ترغیب می کنند و با توجه به این اصل که هرجا تقاضا باشد موفقیت تضمین شده است، حضور در این عرصه می تواند سودآوری بسیاری را برای شما به همراه داشته باشد.

در آمریکای شمالی دولت مردان سخت به دنبال این هستند که تا چند سال آینده نرخ دوچرخه سواران را به نسبت ماشین سواران خود افزایش دهند که خود باعث ایجاد هزاران فرصت شغلی خواهد شد. با این حال فراموش نکنید که در این رابطه باید توجه خود را معطوف به دوچرخه های الکتریکی نمایید.آنها امکان پدال زدن فرد یا حرکت یافتن با یکی از منابع انرژی پاک  (انرژی الکتریکی) را فراهم می آورند که بدون شک برای افراد از جذابیت بالاتری برخوردار می باشد.

4-خدمات مراقبت درمانی اصلی

خدمات مراقبت درمانی اصلی، بخشی از خدمات درمانی است که توسط جامعه هدایت می گردد که معمولاً نخستین مکانی است که فرد به آن مراجعه می کند. این مکانها در نقاط مختلف کشور دارای اسامی مختلف هستند. نام های معمول نام هایی همچون مرکز پزشکی، پزشک خانواده، مرکز بهداشت خانواده یا مطب پزشک عمومی می باشند. این اصطلاح این مسئله را تصدیق می کند که دیگر افرادی که در زمینه بهداشت و درمان کار می کنند، همچون پرستارها، روان شناس ها، ماماها در این مرکز می باشند و این مرکز فقط منحصر به داشتن پزشکان نمی باشد. مراقبت درمانی اصلی جایی است که اکثر مشاوره ها و ارجاعات از آنجا شروع می گردد، جایی که اکثر معالجات در آنجا انجام می شود. حتی در جایی که بیمار به متخصص به عنوان مراقب ثانوی ارجاع داده می شود  (معمولاً در بیمارستان) پزشک عمومی بیمار  (پزشک) در جریان امور قرار خواهد گرفت و پس از اینکه بیمار به خانه فرستاده شد گزارشی به پزشک عمومی بیمار ارسال خواهد شد.

توجه به این نکته در این رابطه ضروری است که وضعیت رفاه و درآمد نسل حاضر به مراتب از جایگاه بهتری نسبت به گذشته قرار دارد و همین امر باعث می شود تا افراد توانایی کافی جهت پرداخت هزینه های بهداشتی و پزشکی خود داشته باشند. در این حوزه شما میتوانید به مراقبت و انجام کارهای سالمندان نیز بپردازید و از این راه به درآمد های خوبی دست پیدا کنید.

5-مشاوره و درمان

در هر مقطع از زندگی ممكن است شخص جهت شناخت بهتر خود و مواجهه با نگرانی هایش نیازمند كمك یك مشاور یا درمانگر باشد. در عصر حاضر با بالا رفتن میزان فشار و استرس تقریباً هر فردی نیاز به یک مشاور در زندگی خود دارد تا به این وسیله سلامت روح خود را تضمین نماید. مشاوره رابطه ای است بین دو فرد که در آن یکی می کوشد تا دیگری را درک و در حل مسائل سازگاری و انطباقی کمک کند.

زمینه ی مشاوره ی انطباقی، بیشتر شامل مشاوره ی تحصیلی، مشاوره ی حرفه ای و اجتماعی و نظایر آنها است که هریک از فرصت شغلی مناسبی برخوردار می باشد. اگرچه برخی دید منفی نسبت به مشاوران دارند با این حال اگر دیدی منطقی داشته باشیم، همه ما غالباً در معرض مشکلات و مسائلی قرار می گیریم که به دلیل محدود بودن دانش و تجربیاتمان به همفکری با دیگران نیاز پیدا می کنیم. می دانید که حتی با ثبات ترین افراد نیز گاهی از بحرانهای عاطفی مصون نیستند.

تحولات و تغییراتی که در زندگی رخ می دهد. مانند قبولی در دانشگاه، ازدواج، دور شدن از خانواده و دوستان، بیماری و از دست دادن آنهایی که دوستشان داریم. گاهی ما را دچار اضطراب، تردید، نگرانی، تعارض و حتی بحران می سازد. در کشورهای پیشرفته امروزه سلامت روح همانند سلامت جسم اهمیت یافته و همین امر باعث افزایش چشمگیر تقاضاها در این رابطه گشته است. پیش بینی ها بیانگر آن است که با توجه به افزایش روز افزون نرخ طلاق، تا سال 2021 و در راستای کاهش این امر، بیش از نصف زوج ها از خدمات مشاورین ازدواج استفاده نمایند.

6-هوشمند سازی ساختمان

امروزه نصب و اجرای سیستم های مدیریتی و اتوماسیون خانگی که یکی از ضرورت های صنعت ساختمان به شمار می آید جهت هوشمند سازی ساختمان، خانه یا محل کار با اهداف اصلی ذیل به کار می روند.

1 - بهینه سازی و صرفه جویی در مصرف انرژی

2 - تأمین آسایش و رفاه

3 - کنترل امنیت و ایمنی

4 - کاهش هزینه ها

5 - کنترل ساختمان از هر جای دنیا

6 - کم کردن استهلاک وسایل مصرفی

7 - افزایش ضریب تجملات

8 - قابلیت اطلاع رسانی

اساس کار سیستم های مدیریتی ابتدا دریافت اطلاعات توسط حس گر ها و عملگر ها صورت می گیرد. سپس فرمان های دریافتی با فرمان های از قبل تعیین شده توسط کنترل کننده مرکزی پردازش و در نهایت فرمان لازم به دستگاه های مصرفی ارسال می گردد. درواقع انسان ها از بدو پیدایش در آرزوی مکانی امن و مطمئن برای زندگی بوده اند و برای رسیدن به این آمال هیچ وقت دست از تلاش وتحقیق برنداشته اند.

حال در هزاره سوم و عصر ارتباطات و کامپیوتر، تنها ساختمانهای هوشمند هستند که به این خواسته جامه عمل می پوشاند. در رابطه با آمارها در این زمینه توجه باید بیان کرد تا پیش بینی می شود تا سال 2026 تعداد متقاضیان 30 درصد افزایش خواهد یافت که با توجه به جدید بودن این عرصه، رقمی قابل توجه می باشد.

9-کافه های سیار

کافی شاپ سیار  (Mobile Coffee Shop) یکی از جالب ترین ایده ها در کسب و کار نوآورانه شهری به شمار می رود و به همین خاطر، معمولاً استقبال از چنین فعالیت های تجاری خودمانی در سراسر جهان رو به افزایش است. به طور کلی کسب و کارهای سیار خیابانی، همیشه وجود داشته و بخشی از نیازمندی های رهگذران را در شهرها و روستاها تأمین می کرده اند و جالب است بدانید که این کسب و کار جالب، در همه جای دنیا سابقه دارد. با توجه به این امر که هزینه های راه اندازی یک کافه سیار بسیار پایین تر از کافه های معمول است و همچنین به خاطر فضای جدیدی که دارد از شانس بالایی جهت موفقیت برخوردار خواهد بود.

منبع : www.thebalance.com
برچسب ها : اصول کسب و کار
لینک کوتاه صفحه : www.forsatnet.ir/u/4rOHYxJp
به اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی :
نظرات :
قیمت های روز
پیشنهاد سردبیر
آخرین مطالب
محبوب ترین ها
وبگردی
مشاوره کسب و کارآزمایشگاه تجهیزات اعلام حریق آریاکخرید فالوورقیمت ورق گالوانیزهخرید از چیندوره مذاکره استاد احمد محمدیخرید فالوور فیکخرید نهال گردوماشین ظرفشویی بوشدوره رایگان Network+سریال جنگل آسفالتکفش مردانهتلویزیون شهریMEXCتبلیغات در گوگللپ تاپ قسطیآی نودانلود رمانآموزش آرایشگریقصه صوتیریل جرثقیلگیفت کارت استیم اوکرایناسکرو کانوایرخرید لایک اینستاگرامپنجره دوجدارهلوازم یدکی تویوتاکولر گازی جنرال شکارنرم‌افزار حسابداریاجاره خودرو در دبیست مدیریتیواردات و صادرات تجارتگرامخرید آیفون 15 پرو مکستجارتخانه آراد برندینگواردات از چینتعمیر گیربکس اتوماتیکخرید سی پی کالاف دیوتی موبایلخرید قسطیاپن ورک پرمیت کاناداتعمیر گیربکس اتوماتیک در مازندرانورمی کمپوستچاپ فوری کاتالوگ حرفه ای و ارزانقیمت تیرآهن امروزمیز تلویزیونتعمیر گیربکس اتوماتیکتخت خواب دو نفرهخدمات پرداخت ارزی نوین پرداختدندانپزشکی سعادت آبادتور استانبولنرم‌افزار حسابداری رایگانتور استانبولتور اماراتکولر گازی جنرال گلدکولر گازی ایوولی
تبلیغات
  • واتساپ : 09031706847
  • ایمیل : ghadimi@gmail.com

كلیه حقوق مادی و معنوی این سایت محفوظ است و هرگونه بهره ‌برداری غیرتجاری از مطالب و تصاویر با ذكر نام و لینک منبع، آزاد است. © 1393/2014
بازگشت به بالای صفحه