جمعه, ۸ بهمن(۱۱) ۱۴۰۰ / Fri, 28 Jan(1) 2022 /
           
فرصت امروز

هزاران نفر هم اکنون در نقطه ای ایستاده اند  و در حال تصمیم گیری  در خصوص چگونگی ساختن راهی برای کسب  سرمایه بلند مدت برای خودشان هستند.  وقتی جوان تر بودم میانه خوبی با پول نداشتم اما اکنون آموخته ام چگونه و  چه زمانی باید دارایی شخصی ام را افزایش دهم.  بهترین راه برای شروع کسب وکار, عادت های ساده است که باید به درستی اجرا شوند و باید دانست مسئولیت مالی همیشه  کار آسانی نیست .

اما بخشی از به دست آوردن ثروت آموختن این نکته است که  باید در خرج کردن نظم و انضباط داشته باشید تا بتوانید از عهده مخارجتان برآید و بدهی نداشته باشید. اگر کسب ثروت  موضوعی است که به آن علاقمند هستید این ۱۰ مرحله را  پایه و اساس ایجاد عادت های مثبت مالی خود  قرار دهید تا شما را به هدفتان نزدیک تر کند.

1. هرگز باعث ضرو زیان خود نشوید.

ساده ترین گام به سمت ثروتمند شدن  تلاش در جهت خرج کردن هزینه کمترنسبت به درآمدتان می باشد. این موضوع ممکن است خنده دار به نظر برسد اما حقیقت دارد .بسیاری از مردم از مقدار درآمد خود بیشتر خرج می کنند  زیرا گمان می کنند در آینده ثروت بیشتری را به دست می آورند.  اما در حقیقت لحظه ای که آن ها شروع به کسب پول بیشتری می شوند,  بیشتر خرج خواهند کرد.

2. برای خودتان مالیات تعیین کنید.

اگر دولت به طور ناگهانی مالیات ها را افزایش دهد و مجبور شوید ۱۰۰ دلار اضافه در هر ماه بپردازید.  باید راهی برای پرداخت آن پیدا کنید .با این حال شما باید مقداری پولی که خرج می کنید,را  صرفه جویی کنید پس یک بانک خودکار برای خودتان راه اندازی کنید  و سعی کنید به محض اینکه حقوقتان خود را دریافت کردید یک بخش کوچک آن را بلافاصله در حساب خود پس انداز کنید.  و سپس وانمود کنید که این حساب وجود ندارد . پس از گذشت چند سال از خودتان تشکر خواهید کرد.

3. یک حساب بازنشستگی شخصی باز کنید.

یکی از بهترین کارهایی که افراد جوان می توانند انجام دهند باز کردن یک حساب بازنشستگی شخصی است که می تواند به عنوان حساب پس انداز اولیه یا ثانویه دو برابر شود. هدف  این است که این پول برای مدت زیادی قابل دسترسی نباشد اگر شما از آن حساب  تا قبل از سن 65 سالگی برداشت کنید , جریمه خواهید شد. هر چند مزایای حساب بازنشستگی شخصی این است که به این داراییتان مالیات تعلق نمی گیرد و پس از ۳ یا ۴ دهه  مقدار زیادی پول به شما تعلق می گیرد.

4. وارد بازار سهام نشوید

اگر شغل روزانه تان معامله گری نیست پس سعی کنید وارد بازار سهام نشوید. فکر نکنید که شما باهوش تر از بازار سهام هستید همچنین فکر نکنید که  می دانید کدام سهام افزایش پیدا خواهد کرد و کدام یکی وضعیت خوبی نخواهد داشت و رو به کاهش می رود در بهترین حالت این کار  مانند یک قمار است. در عوض می توانید بخشی از دارایی تان را در شرکت هایی سرمایه گذاری کنید و برای این کار شما نیاز به یک مشاور مالی دارید و حتی می توانید  مقداری از  پولتان  را در حساب بازنشستگی شخصی خود نگه دارید و از پرداخت مالیات نیز معاف شوید.

5. یک منبع درآمد  جانبی ایجاد کنید.

حتی موفق ترین کارآفرینان  چندین درآمد جانبی برای خود دارند با توجه به اظهارات " وارن بافت"  میلیونر ها به طور متوسط دارای هفت منابع درآمدی مختلف هستند.  داشتن چندین راه برای کسب درآمد تنها بخشی از روش آن هاست. پس بهترین کاری که می توانید انجام دهید کشف نیاز های مردم و ارائه ی خدمات و محصولاتی متناسب با آن نیازهاست. یک مثال واضع" سام کوره" کارآفرین مشهوری است که میلیون ها, دوره ی فروش آنلاین را به فروش رسانده  و به صاحبان کسب و کار مشاوره داده است.

او به اپک تایمز اعلام کرد: بزرگترین درسی که آموخته ام این است باید چیزی را به فروش برسانید که نیاز بازار است.

6. همیشه بدهی های  کارت های اعتباریتان را بپردازید

باید بدهی هایتان را به موقع بپردازید و بدانید که  پرداخت آن ها غیر از زمان تعیین شده غیر مسئولانه است.  همیشه  سعی کنید  تصمیم گیری مالیتان  براساس آنچه که به دست می آورید باشد نه بر اساس آنچه که فکر می کنید در آینده به دست خواهید آورد و همچنین قبل از به دست آوردن پول آن را خرج نکنید در غیر این صورت شما خودتان را در پرداخت بهره برای پول غرق کرده اید.

7. اهداف مالیتان را هر سه ماه یک بار تنظیم کنید.

زمانی که هدف داشته باشید  شما در برابر پولتان مسئولیت پذیر هستید و زمانی که هدفی نداشته باشید بسیار آسان تر خرید هایتان را توجیه خواهید کرد.  در آغاز هر سال هدفی بزرگ برای خودتان در نظر بگیرید و سپس راه به دست آوردن هدف را  به چهار قسمت تبدیل کنید و هر سه ما یک بار  پیشرفتتان را چک کنید . این بخش های کوچک شما را برای دستیابی به هدفی بزرگتر کمک می کنند و در شما این احساس را به وجود می آورند که در مسیر صحیح و درست در حرکت هستید.

8. قانون ۲۰_ ۳۰_ ۵۰  را دنبال کنید.

خلاصه ای از مقاله بزرگ توسط Nerdwallet  بیان میکند: کارشناسان مالی پیشنهاد می کنند که پنجاه درصد از درآمد خود را برای نیاز های مانند (مسکن, پرداخت ماشین, مواد غذایی  وغیره ( و ۳۰ درصد را باید خرج) لباس, شام خوب و غیره) کنید  و ۲۰ درصد باقی مانده را باید ذخیره کنید. اما هنگامی که جوان هستید  بیشترمایلید  روش ۷۰_ ۲۰_ ۱۰ را رعایت کنید یعنی 70 درصد را خرج زندگی و ۲۰ درصد را صرف نیاز های خود و ۱۰ درصد باقی مانده را ذخیره کنید .اگر بتوانید حتی این درصد ها نیز پیروی کنید شما در وضعیت خوبی هستید اما باید هدفتان دنبال کردن قانون ۵۰- ۳۰- ۲۰ باشد.

9. با افرادی که از نظر مالی مسئول هستند معاشرت داشته باشید.

معاشرت با افرادی که  از نظر مالی موفق هستند  حتی اگر خیلی از  شما بزرگترباشند, کمک می کند تا از آن ها بیاموزید. پس  جمع دوستانتان متشکل از افرادی می شود  که اهداف مالی مشابه دارند. یک راه عالی برای آموختن هنر امور مالی پیدا کردن دوستی است که  بتواند  شما را در طول روند دستیابی به هدفتان کمک کند کسی که قبلا موفقیت مالی به دست آورده است. پس اگر علاقمند  به یادگیری موفقیت در این راه باشید می توانید از دوست خود بیاموزید و باید خوشحال باشید که کسی در این راه کمکتان می کند. اما باید بدانید  تمایل به یادگیری بسیار اساسی است.

10. در پایان هر سال خودتان را بسنجید

پس در پایان هر سال خودتان را بسنجید. اینکه بدانید در پایان هر ماه چقدر نسبت به ماه قبل پیشرفت کرده اید بسیار مهم است.

اما قضاوت در مورد موفقیت نیاز به زمان بیشتری دارد. زمان مناسب برای سنجیدن شیوه اداره مالی هر یک سال یک بار است. زیرا در طول چند ماه ممکن است اتفاق خاصی نیفتد. در پایان سال شما حداقل ده درصد از درآمد  خود را باید حفظ کرده باشید در غیر این صورت اگر چیزی پس انداز نکرده باشید,  چگونه انتظار دارید ثروتمند شوید؟

ارتباط با نویسنده :[email protected]

منبع : entrepreneur.com
برچسب ها : فرصت آزاد
لینک کوتاه صفحه : www.forsatnet.ir/u/wbDaWRJp
به اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی :
نظرات :
قیمت های روز
پیشنهاد سردبیر
آخرین مطالب
محبوب ترین ها
با ما در ارتباط باشید

شبکه های اجتماعی
           
كلیه حقوق مادی و معنوی این سایت محفوظ است و هرگونه بهره ‌برداری غیرتجاری از مطالب و تصاویر با ذكر نام و لینک منبع، آزاد است. © 1399/2020
بازگشت به بالای صفحه