پنجشنبه, ۷ مهر(۷) ۱۴۰۱ / Thu, 29 Sep(9) 2022 /
           
فرصت امروز

فرصت امروز: روز سه شنبه همزمان با دستیابی سرمایه گذاران به سود در تظاهرات هشت روزه، قیمت نفت کاهش یافت. پیش بینی شده بود که شاید افزایش مداوم تولید نفت خام آمریکا کاهش یابد. قیمت نفت خام برنت 15 سنت کاهش یافت و به 49/53 دلار به ازای هر بشکه رسید. همچنین قیمت نفت خام آمریکا در غرب تگزاس 12 سنت کاهش یافت و به 46/95 دلار به ازای هر بشکه رسید. این کاهش قیمت پس از بهبودی هر دو شاخص به 12 درصد در مقایسه با کاهش اخیر در 21 ژوئن، اتفاق افتاد. 

معامله گران اعلام کردند که تا قبل از روز استقلال آمریکا در تاریخ 4 ژوییه، بسیاری از معامله گران به شغل خود پایان دادند، درحالی که نفت خام برنت هنگام رسیدن به 50 دلار به ازای هر بشکه با مقاومت فنی مواجه شد. با وجود این، چشم انداز بازار تا حدودی تغییر کرده است.

در اواخر ماه مه و اکثر روز های ماه ژوئن، اوضاع نابسامان بود چرا که تولیدات آمریکا افزایش یافت و شک و تردید در خصوص توانایی کشور های صادر کننده نفت در جلوگیری از تولید کافی برای تضعیف بازار نیز بیشتر می شد. در اواخر ماه ژوئن اوضاع تغییر کرد. داده های آمریکا از افت تولید نفت آمریکا و کاهش حفاری برای تولید جدید خبر می داد.

براساس نظرسنجی رویترز، باوجود تولید 32/72 میلیون بشکه در روز در ماه ژوئن سال2017 توسط کشور های صادر کننده نفت، قیمت نفت در روز های اخیر افزایش یافته است. تلاش های گروه برای متعادل کردن وضعیت با افزایش تولیدات از لیبی و نیجریه، که از کاهش قیمت ها معاف هستند، بی نتیجه ماند.

برچسب ها : فرصت آزاد کیوسک
لینک کوتاه صفحه : www.forsatnet.ir/u/r4J9pG6X
به اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی :
نظرات :
قیمت های روز
پیشنهاد سردبیر
آخرین مطالب
محبوب ترین ها
با ما در ارتباط باشید

شبکه های اجتماعی
           
كلیه حقوق مادی و معنوی این سایت محفوظ است و هرگونه بهره ‌برداری غیرتجاری از مطالب و تصاویر با ذكر نام و لینک منبع، آزاد است. © 1399/2020
بازگشت به بالای صفحه